Споделена история от Семейство

Баща ми се кара често
Аз съм момче на 13 почти 14 години. Днес сутринта малко се скарах с баща ми.. причината е, че не правя опражнения. Значи аз имам болест а. к. а диабет. Не обичам да правя опражнения често. По принцип излизам всеки ден и ходя поне 3-4 пъти на далечни места и после се връщам и така. Проблема е, че се дразни и се ядосва когато съм много на компютъра. Да много стоя на компютъра ама това не значи, че през денят не излизам и се разхождам. Имало е случаи когато много се ядосва и почва да ми вика 'ще изчезна и т. н. ' ама всеки път когато се скарват двамата с мама той ми казва всичко ще се оправи няма никой да ходи никъде. Все пак го обичам като баща но вече не ми говори. Ще видя утре дали ще оправим.

Коментари

1.   Поговори сериозно с родителите си и ако това продължава се консултирай със социални грижи или психолог! Те ще те упътят какво трябва да направиш. Имаш ли братя или сестри? Нека и те направят същото. Отидете заедно! Не минимизирай проблема, защото ще стане по-зле. Аз имам и по-лошо семейство от твоето. Успех и не се предавай!

3.   Упражнения!!

4.   Прав е баща от седене на компютъра не ти е останало време да се научиш да пишеш ! Упражнения се пише с У , а не с о!

5.   Здравей,
медицинско лице съм и като такова ще ти кажа, че при твоето заболяване Упражненията ти гарантират по-дълго време без усложнения. Тук става дума за здраве и не мисля, че е редно да подценяваш това.
Сега като родител на две деца ще ти кажа, че всеки родител иска най-доброто за детето си! Това е безусловно - това просто е вроден инстинкт. Друг въпрос е дали, това, което смята родителят за най-добро е най-добро и според теб.... но както казах, когато става въпрос за здраве.... няма място за коментар. Понякога.... в старанието си да закрилям децата си, не винаги намирам верния път.... искам да кажа, че татко ти вероятно е много загрижен за теб, но може би понякога губи търпение и спокойствие.... Това като цяло не е хубаво, но от написаното от теб не виждам нищо тревожно... нито някакво насилие над теб, а само един загрижен родител, който по някаква причина е изпуснал спокойния тон. Добре е да знаеш, че на нас възрастните ни се струпват доста неща на главата понякога...
Моят съвет е да се опиташ да поговорите... знам, че звучи клише, но ако му покажеш, че си наясно със ситуацията, че приемаш сериозно ангажимента си към здравето, може би той ще се успокои и нещата ще се нормализират.
Поздрави

6.   Може да е изнервен и уморен и да си го изкарва на теб. Не. Е добре, де. Ако можеш когато той е вкъщи, прави упражнения пред него. Когато го няма стой пред компютъра.

7.   Благодаря за вашите коменатри. Ние се оправихме още на втория ден. Проблема беше защото бяхме решили 1 час на компютъра и 15 минути упражнения. Не ми е нужно психолог нито на баща ми той си е добре. Не вика много и го обичам.

8.   Ако неговите родители са живи поговори с тях и им кажи, че поведението му те стресира. Те като негови родители и същевременно твои баба и дядо ще успеят да му повлияят. Просто им кажи същотото, което си написал на нас.
Задължителмо трябва да правиш тези упражнения щом имаш проблем със здравето. А дори и да беше здрав пак щеше да е добре да спортуваш - все пак след няколко години като си харесаш някое момиче ще ти е голям плюс да имаш хубаво тяло за да ѝ спечелиш по - лесно вниманието.
.
Но пък и не е редно да бъдеш лишават от време пред компютъра! Има време и за спорт и за интернет.

Също наистина е добре да седнеш да си оправиш правописа дори не заради оценки и вашите да се доволни, а защото след 5-10 години хората ще те подиграват с такъв лош правопис и няма да те взимат насериозно - ще те мислят за малоумник или прост селяндур или и двете.

9.   Кара ти се защото се притеснява за теб!

10.   Номер 1 - я ти върви в социални грижи! Дано по-бързо научиш циганския!