Споделена история от Семейство

Самотна майка с дете
Здравейте уважаеми!!!
Аз съм на 25 години преди 6 месеца се разведох, имам прекрасно дете на година и половина. Живея при родителите ми, общо взето всичко е наред. Но аз имам един въпрос който не ми дава мира.... Има ли мъже които биха се обвързали с разведена жена с дете? Мисля ги тези неща, тъй като се страхувам от самотата.... най-малкото което искам е да остарея сама... Живея в малък град и тук май гледат на разведената жена, като на жена втора ръка.... Тези мисли ме побъркват... Развода се случи тъй като бях обект на физически тормоз... тоест не съм искала да развалям семейството си, но понякога така се получава... Моля ви за мнение по въпроса, има ли мъже които биха се обвързали с жена с дете?

Коментари

1.   Детето не е пречка!

2.   Аз не съм се женила, нито имам деца, но имам колежки на същата възраст с големи деца, които смениха бая мъже откакто ги познавам... Така че не се притеснявай, дори си направила добре като си се развела.

3.   Естествено има. за всеки влак си има пътник! Успех и не му мисли много, то само ще дойде.

4.   Около мен разведени с деца и пак женени и вече бременни с деца от 2рия брак колкото искаш. Всичко е възможно!

5.   Според мен ще ти излезе късмета с някой друг като тебе.. смисъл и той с дете или пък някой закъснял ерген. Аз не бих си представил да гледам чуждо дете, не че съм гадняр ама супер неловко и странно е.

6.   Повечето не искат, щото детето ще им е разход, но аз познавам жена с две деца, която си намери нов мъж...

7.   А аз познавам жена и мъж и 2-мата с дете и сега са заедно и си имат вече и тяхно.

8.   Никога не бих взел жена с дете. Принципи! Това не значи, че няма разни разведени и стари ергени, които не биха се прежалили. Не всеки би гледал чуждо дете, НО всичко е възможно.

9.   Да има.Но мъже вероятно от 30 или 35 години нагоре. Преди това мъжете не се страхуват от самотата. Ти си много млада и доста неопитна. Проблем е не детето, а развода. Много малко хора нямат проблем с това. И не, не си "втора ръка". Втора ръка са само вещите, примерно кола, пералня, сушилня. Вероятно си прекрасен човек за детето и родителите си.

10.   Аз съм мъж на 28 и наскоро се замислих по темата (покрай една жена с малко дете). От една страна мисля че много мъже биха били ОК, но трябва да си готова да имаш още деца. Също така имай в предвид че за някои хора проблема не би бил в това че детето не е тяхно а че въобще има дете във връзката ви, което ще отнема от свободното време и на двамата.

11.   Търси си разведен мъж и той с деца.

12.   Рано ти още, не го мисли. Гледай си детето, то има нужда от цялата ти любов.

13.   Има такива мъже, когато се съберете ще имате и свое дете. Нямаш 2 деца, а едно, не мисля, че е пречка (от финансова гледна точка за мъжа). Зависи от човека. Много мъже не искат да отглеждат чуждо дете. Казвам го от позицията на порасло такова. Но има и добри хора. Не се тревожи, много си млада.

14.   Като мъж на място го казвам и го запомнете жени. Обича ли ви един мъж, отговорен ли е няма пречки за него да бъде с вас. Ако ще и да сте с 5 деца или с смъртно заболяване пак ще бъде с вас. Познавам толкова много качествени мъже и жени около 40 които нямат семейства, защото са били амбициозни да постигнат нещо в живота или са били с неправилен човек за създаването на семейство.

15.   Само да ти кажа, че спешно! трябва да започнеш да четеш книжки - в заглавието, което си поставила допускаш страшно грозна тавтология (ясно е и за крайно глупав човек, че след като си майка имаш дете/деца), която е немислимо да бъде допускана от човек, който е станал родител! И да, много е брутално, защото ако беше правописна бихме могли да допуснем, че е поради писането от смарт фон, но в случая става дума за очевадна смислова грешка.
Можеше да напишеш 'самотна жена с дете' или само 'самотна майка'.

Иначе да, напълно възможно е да си намериш мъж, ако ще и 4 деца да имаше. Различните хора са с различни характери, интереси, виждания, възприятия, светоглед и. т. н. Независимо от кой пол са.
Но другото, което трябва да отчетем е, че никой и нищо не може да гарантира нито на теб. нито на когото и да било дали ще остарее сам, с кого ще остарее, къде и как и. т. н.
Най - доброто, което можеш да направиш е да се махнеш от малкия град, защото повечето хора от малките населени места са ограничени и евтини клюкари, които както сама вече си установила са успели да ти втълпят мисли, които те побъркват както си писала. И вместо да си мислиш за нещо полезно и позитивно - ти разсъждаваш върху акълите на смотаните сельовци и селячки.

16.   Ако има мъже които искат връзка с жена с дете, отговора е да- има и си попаднала на мен, аз съм правилния човек. :) на 24 години съм нямам жена и деца нито брак . Малко е неудобно да си дам телефона скайпа или фейса- не мога да ги кажа защото модераторите ще видят. А за детето - да е живо и здраво и много да те радва.

17.   относно коментар номер 15 Авторката пише както на нея й харесва.

18.   Номер 14 е прав. Хареса ли те един мъж това не би трябвало
да бъде пречка, ако е мъж.
Познавам българи, където ходят с циганки и цигани с българки. Така, че някой си не знае какъв му е късмета.

М 21

19.   от Авторката:
Благодаря за отговорите!
Знам, че само времето ще покаже дали ще остареем сами ири ще намерим човека с когото да остареем.... но просто исках да чуя мненията и на други хора хо този въпрос. Благодаря на всички, които исказаха мнение!

20.   Ми 17ти номер, ще се съглася с теб само, ако образованието в България стане платено. Хората за това ли плащаме данъци на тази държава?
И е крайно време да се затегне каиша на хората, които са родители.

21.   Моля те, само не се чувствай виновна, че си се развела. Ти си една смела жена, която е отворила бъдеще за себе си и за детето. Ако някой не те иска, защото си разведена, то сигурно и ти не искаш да си с такъв човек, с такива разбирания, нали? Направила си важна крачка. Разпери рамене малко, започни като начало да излизаш с приятели, дори да е само един път месечно, гледай да си сред хора, да не се затваряш. Всичко ще се подреди. Може би в началото ще са само сексуални връзки, за да си повишиш малко самочувствието след развода. Аз не бих търсила толкова скоро половинка за цял живот. Живей си както ти е кеф и остави миналото назад.

22.   Не си втора ръка! Най-вероятно си n-тна... И това вече е напълно нормално. Съжалявам, че си била обект на физически тормоз. Това е недопустимо! И е добре, че си се развела. Но... На 25, с дете на година и половина, живееща при родителите си... Говори само за едно - безотговорност...
Най-вероятно нямаш перспективно образование, нито професия. Ако не си умопомрачаваща красавица, или жена, в която всички се влюбват, понеже се чувства такава(повярвай ми, малко са такива), остава да наблегнеш над себе си! Или просто да рискуваш със следващият... Той ще появи. Но, изборът как да изживееш животът си, винаги е твой...

23.   От Авторката: към номер 22

Не смятам,че да живееш в родния си дом е безотговорно! А това какво образование имам,вобще не е фактор дали ще срещнеш любовта....Много изкривено мислене имате за отношенията между двама души....Не търся богатства и разкош...Търся спокоен живот в който тайно се надявам да имам до себе си,един трезво мислещ мъж, с който да споделя живота си!!!! е

24.   Мъж, който те харесва и иска да бъде с теб ще те вземе и с дете. Много си млада още.... Говорим за мъж, а не за муньо.
Но се съмнявам, че в малкия град ще се намери свестен такъв.