Споделена история от Семейство

Споделено от сърце!
Здравейте, искам да споделя... защото ще се побъркам! Нека да зпочнс оттам, че с моя съпруг преминахме през много изпитания на брака. Той направи много грешки за който не исксм да влизам в подробности. Важното е, че всичо се „оправи”. Сега УЖ всичко е наред, но май не е. Проблема е в това, че той винаги е бил п.... ка. Аз работя на две места... той на едно, вечно зает за! 400лв. Колко пъти го карам да си намери
друга работа... тази това... онази онова... няма... това са му отговорите. Една вечер подех наново темата, леко и спокойно.... стана скандал, дума не дава да кажа. Казах, че ако е мъж на място ще направи всички възможно да изкарва повече пари за семейството. Той заяви, че никой не ме е карал да започвам допълнителна работа и че, как да е мъж на място с БОКЛУК като мен... Какво... аз направо щях да падна, но нищо не казах ами излязох от стаята. Пребивам се от работа за да е добре за семейството. Децата растат и нуждите им също. Аз съм от хората, които вместо да мрънкам, действам... но и това явно за него не е правилно. Може би трябва да стана наистина БОКЛУК!

Коментари

1.   Прав е. разумна и здравомислеща жена, уважаваща себе си, не би стояла и час с някой, който я нарича боклук. Пък и да се скъсва от работа, за да го хрантути. Не се цените, не се уважавате, а очаквате това от другите. Просто няма как да стане.

2.   Да, може би трябва да станеш такава. Започни с изхсърляне на боклука от дома! За какво ти е един наистина боклук увиснал на врата ти и да те дърпа надолу, че и комплексиран селски бек? !
Влез в който и да е ЧУЖД сайта за запознанства и точно след 3 рязговора ще видиш даже далечно някои важни разлики.
С децата можеш сама, той ти е именно боклука от който не само, че нямаш нужда, а и е като цирей който трябва да "излекуваш" със или без предварително "изцеждане" на гнойта.
Аз бих го докара до там че, сам да си говори... баси нешастника.

3.   Биеш му шута и толкова. Не стига, че го издържаш, но те и нарича с такива думи.

4.   Щом даден човек не се грижи за семейството и те унижава, дори да няма психически или физически тормоз, най-добре се разведи с него. По- добре да знаеш, че децата само на теб разчитат, отколкото да се заблуждаваш, че имаш гръб, на който да разчиташ, а този гръб само те обижда и не мука за децата. Така хем ще си пестиш нервите, хем няма да имаш още едно Голямо дете. Думите заради децата търпя, за да имат семейство, за мен не вървят. По-добре разделени, отколкото децата да гледат и чуват обиди, скандали и в последствие да имат и някаква психическа травма от детството си.

5.   Мале какви хора има, и какви семейства. Толкова човешки отпадък има на тая земя, че не е истина.
Работя в един ресторант и днес идва едно младо семейство с две малки деца на по 2-3 години. Жената яко бушонирана и нескопосано гримирана, а мъжа толкова сдухан и невзрачен, че явно куража му стига колкото жена си да бие и се чудя какво бъдеще очаква това "семейство". Тоя олигофрен ще си избива комплексите цял живот на хората които би трябвало да са му най близки и важни.
Хора по-добре да сте сами отколкото обвързани за такива елементи. С деца, без деца, женени, неженени, ако имате такъв човек до себе си го изритайте от живота си по най бързия начин.

6.   Винаги съм се учудвал от подобни теми. Немога да разбера къде са били преди брака, не виждат ли и двамата какво вземат? Някой ще каже че той или тя са се променили след брака. Е как така са се променили бе хора? Ставащия мъж и ставащата жена са си такива преди брака и след него. Боклука си е боклук и преди брака и след него. Само трябва да се следи зорко за признаците и знаците преди брака. Толкова е просто всичко. Нямам думи...

7.   Ако разгледаме семейството ви като "отбор", който заедно трябва да се бори с трудностите от живота, едната ви страна леко понакуцва. Ти искаш да се бориш и да просперираш, а той се задоволява с малкото, което има и няма желание да се развива. Тук идва проблем, тъй като това създава в теб чувстото, че те дърпа надолу и в такива моменти на нерви и омраза си спомняш за всичките му мизерии в миналото и ти се иска да дръпнеш чертата веднъж завинаги, но навярно се притесняваш да останеш сама. Тук въпросът е дали връзката си струва дотолкова, до колкото да направиш компромис, ако не седни, обмисли си живота след евентуална раздяла, започни малко по малко да се подготвяш и когато си си наместила нещата сложи точка. Тук съществува възможност и да го притиснеш с крайното си решение и в опит да запази връзката ви да се съгласи. Ако се примири значи не му пука за теб. Успех!

#хрват

8.   Само не разбирам защо ти е този мъж? Не осигурява финансово семейството, не те уважава и обича. Та защо живееш с него?