Споделена история от Семейство

Сам ли си
Здравейте! Идва време, в което всеки от нас се обръща назад в детските си спомени за да потърси там, моментите, прекарани със семейството! Идва Коледа и всеки един иска да бъде с близки хора, Но дали всеки от нас има тази възможност? Дали всеки от нас е имал щастличото детство, за което някой са чували само по филмите?
Няма какво да се лъжем! Много хора са сами и не само по празниците, а и в своето сиво ежедневие.. Всеки един от тези хора се чувства самотен! За това аз бих се радвала да си пиша и общувам с такива хора, защото аз самата съм израстнала в семейство, но в него не винаги всичко е било наред! Всеки от нас има нужда да си споделя с някога, а мисля, че ще бъде доста по-лесно ако е тук, сред непознати хора, които много по-лесно биха могли да докоснат душата и сърцето, да разберат радостните и тъжните моменти.... И така пишете и знайте, че не сте сами

Коментари

1.   Може да си сам, но да не се чувстваш самотен. Може да си обграден с купища "приятели" и пак да се чувстваш и сам и самотен. Всичко е въпрос на лична организация и възприемане на света.

2.   Аз също бих се радвал да си пишем. :)

М25

4.   Аз съм на 18 години, момче.
Горе-долу и аз съм така, детството ми не е най-прекрасното нещо, не бих казал, че е много много щастливо минало, но... както и да е.
Чакам по-хубавите дни, защото знам, че тепърва предстоят такива, не се отчайвам.

Радва ме мисълтта, че в този свят има и други като мен, силно се надявам в бъдеще да се срещна с такива хора.

Ще се радвам да се запозная с теб(авторката) и други хора също, разбира се :)

5.   От време на време и аз съм си задавал подобни въпроси като авторката и съм се чудел какво ли биха казали хората които са натрупали толкова опит, че вече са наясно, че света като цяло изобщо не държи да чуе какво имат да кажат и не са чак толкова инетересни. Този малък факт силно контрастира с противоположното мнение което се е загнездило в съзнанието на много хора днешно време и всеки държи веднага да покаже колко е "уникален". А на мене ми се струва, че повечето са копи пейст с леки козметични разлики.

Та вече все по често се хващам, че се качвам на влака на спомените. В един от тези моменти седнах и написах тема преди време тук, казва се "прашинки". Тя горе долу изчерпва това което аз бих ти отговорил.

6.   Наистина самота е коварно нещо и само този, който я е изпитал знае какво е. Тя депресира, подлудява, вманиачава... В началото не усещаш какво се случва с теб самия докато не се обърнеш един ден и не видиш че си сам. Живеем в свят на технологии, в който може лесно да се свържеш с другите, но защо сме сами. Самотата не е само психически свързана но и физически. Няма нищо по хубаво от топла прегръдка, целувка по челото или нещо дребно но физически истинско. Самотата в днешно време според мен е в липсата на интимност и близост. И не говоря за самотата в само в близките отношения(мъж и жена) ами попринцип. Аз лично съм човек, които обича да чувства близостта, откровеността и обичта на хората и знам колко опустошителна е самотата

7.   Мисля, че е по-удачно хората да общуват едни с други защото имат общи интереси.
Не намирам за интригуващо да си пиша с хора, само защото са самотни като мен, примерно. :)
Онзи ден започнах диалог във фейсбук група с индивид, който макар да имаше същите интереси като моите, се оказа социопат.
Всеки ден попадам на психопати, като магнит съм за тях.
Дори в живото общуване привличам откачалници. Уморих се.
Силно разочарована съм от човешкия род, огорчена, обидена, наранена поради лични причини. Соципатите, които визирам са друга "бира".
Нямам сили да влагам енергия в отношения, вече.
Едва на 30 съм, а съм преситена до дъно (както пише Ралин в едно любимо произведение).

Вкратце: Не желая да комуникирам с никого, независимо колко самотна съм. :)

8.   Весели празници. Аз съм сам и самотен както теб, и аз също бих се радвал да си пишем :)