Споделена история от Семейство

Все старата история - свекървата демон
Здравейте,
извинявам се ако има подобна тема някъде на страницата, то моята история не е единствена. Става дума за отношенията снаха-свекърва. Всъщност, не съм женена за моя приятел. Мисля, че няма да се стигне до там.
Всичко започна в началото на годината. Тогава бях с едно друго момче. След 3 години нещата се бяха позатлачили. И пристига сегашният ми приятел. Ама шармантен и романтичен от главата до петите. Танцуваме заедно спортни танци по принцип. Родителите и те ме прикоткваха по всякакъв начин. Аз съм с друг човек, а майката ме пита дали през лятото не искам с тях да ходя на почивка... Ама как тогава не се усетих. В крайна сметка отивам при сегашния ми приятел. Той даже е в друг град, ама нали любовта е сляпа, та и аз така. При пренасянето майка му успя някак си да изхвърли прощалната бележка на бившия ми преди да съм я прочела дори, както и всичката ми домакинска посуда. Успяха да ми купят една малка кола докато се осаферя, за да се улесни ходенето ми до работа. Имам 100км път. Такава кола на никого не препоръчвам, то само ламарина и волан, да духне вятър и едва се кара. Ама на харизан кон... Всичко вървеше горе долу добре. Като изключим, че "мама" переше и гладеше дрехите и пристига когато й скимне да подреди, включително и мои дрехи. Не се разбра какво толкова недоволствам, "мама" само помагала. Реално отидохме на почивка и решихме да се сгодим. Накратко, нощта завърши с разговор между родителите и момчето (аз изобщо не бях поканена) и плач. След месец приятелят ми имаше изпити. Аз ходя на пръсти, отивам час по-късно на работа, за да може той да спи, и се връщам рано, за да направя вечеря. Само той спокойно да учи. Той нервен и все си го изкарва на мен. Майка му ми звъни на работата и пред колегите ми ме насмотва как съм могла да го занимавам с глупости и колко не съм се грижила за него! Ревах си малко и на следващия ден му казах. Същото нещо се повтаря когато той реши да гледаме ново жилище, заради мухъл в старото. Дърпах се, но помислих, че причината е основателна и трябва да погледнем. Майка му пак ми звъни и този път във влака ме насмотва, колко много неща имала на главата, а аз само съм ги занимавала с глупости. По-добре било да си ходя в другия град(където и работя) и ме обвини, че съм искала да ги разделя със сина й. Това става в деня, когато той си празнува рождения ден и след няколко часа отивахме всички на ресторант. Накратко пак, нощта завърши с плач и ядове. Исках да помогна да намерим нещо за новото жилище - кухня, шкафове. Майката вече беше намерила и се обиди, че нещо не ми хареса. В крайна сметка и след опити от моя страна да покажа подкрепа и мнение по въпроси, ми писа, че тя предпочита да изчисти и подреди жилището, а аз само да съм й сготвила нещо. Жилището, което трябваше да бъде за нас двмата. От тогава си намерих самостоятелна квартира, за съжаление от другата година. Тъпо ми беше, момчето ме моли да не си тръгвам, но редовно аз съм виновна за всичко. "Мама" е всемогъща. В момента се оказва, че дрехи, които съм била оставила уж на "съхранение" при нея, са изчезнали. Пуловерите от баба, която почина по-рано тази година. Завивки, спално бельо и други ценни спомени - всичко е изчезнало. От две коли багаж, с който дойдох, сега имам 3, макс 4 средни кашона с дрехи. Отгоре на всичко е Коледа след наколко дни. Майка ще идва. Ние имаме 2 стаи, то спалня, хол и кухня ама има място. Искат да пратя майка ми на хотел. Не можело да се усамотим вечерно време. На Коледа! Ние не сме се усамотявали от 3 месеца, в леглото изобщо нищо не е ставало. Обидно ми е, ужасно. В началото ми се струваше някак неудобно да си търся квартира сама, но в момента само искам да се изнеса.
Не знам дали може да се спаси положението. Ако на някого му идва добра идея, моля. Най-лошото е, че "ние" като приятелят ми и мен няма, има "ние" той и родителите му. Както ме носеше на ръце, сега само критично ме гледа. Майка му, убедена съм, му говори нещо. Всеки ден на обяд се хранят заедно. Не разбирам какво не й харесва. Не съм й казала нищо на въпреки, винаги усмихната и с уважение. Майка му уж работи с баща му, той зъболекар, но единственото нещо с което се занимава е чистене и разни декорации. У тях е като в операционна зала. Все едно никой не живее там, лъснато и подредено.
С висше образование съм, докторантура карам. Не съм хваната от улицата. От семейство с традиции и култура съм. Приятелят ми е в администрацията, карал някакви квалификации там. Аз все се опитвам да му дам кураж още нещо да постигне. Ама не.
Та както казах, ако някой се сеща нещо, моля да пише. Знам, че има хиляди теми като тази. То не е проблем от вчера.

Приятна вечер на всички! :)

Коментари

1.   Прати майка си на хотел - за смях ще станеш!
За другото ти си си виновна!
Бягай от там по-бързо, че ти отиде животът!

2.   Не стават нещата, по- лошо ще ставА.

3.   Случила си на мамино синче, свекървата те е насмотала ама и ти имаш вина, мъж съм. Добре че нямам жена, и внимавам да не си намеря че не искам майка ми да си помисли с коя се захващам. Първо да развия кариера а жените могат да почакат.

5.   Единственото,което се сещам е да бягаш с 200 и да оставиш любимия на мама.

6.   Проблемът е, че си попаднала на неамбициозно момче с амбициозна майка. Докато те е одобрявала, всичко е било ок. В момента, в който е спряла да те одобрява, си е поставила за цел да намери по-добра на синковеца. От друга страна и той самият, подстрекаван от нея, вижда всички твои недосстатъци (дори нарисуваните от мама). Мен ако ме питаш, по-добре се разделяй, докато е време. Намери си някой, с когото сте на една вълна, и който е независим от родители. На мен ми е много трудно с моя мъж, който е много свестен и винаги взима моята страна, но майка му го работи постоянно... В крайна сметка успях да извоювам да не ходим до техния град по Коледа, независимо от драматизациите й (тази година дори живя 10 дни у нас, виждали сме се поне 20 уикенда също - е, направо ми е писнало от тази жена!!!).

7.   Бягай. Ама с 300км/ч. Ти с него ли си или си с майка му? За него ли ще се жениш или за майка му?
Цялата история прочетох само за твоята гледна точка и за тази на "мама", нали мъж си имаш, той къде е? Или не е мъж, а мамин мухъл? Все по зле ще става, представи си като ви се родят деца и "мама" вземе да решава всичко?
От мамини момчеца - далеч.

8.   Първо да ти кажа, че съм майка на двама синове - на 20 и на 25 години. Демек, бъдеща свекърва, живот и здраве...
Бягай, момиче! Колкото можеш по-далеч и от майката, и от маминото синче! С такива обсебващи чистофайници работа да нямаш, камо ли пък да свързваш живота си с тях. Бягай и не се обръщай назад, успех!

9.   Не е въпросът да се прави разбор кой какво. А ако искате да сте заедно, вие не сте деца които имат нужда някой да ги Дон дупка и подрежда дрехите. Вие сте големи и работи в тази посока. Големи хора, собствени възгледи, начин на живот и така нататък.