Споделена история от Семейство

Баща ми тероризира доведения ми брат
Здравейте! Аз съм момиче на 14, живея с баща си, майка си и полу-брат си. Той е на 17 и е непрестанно тормозен от баща ми. С мен и майка ми се държи прекрасно, но не и с брат ми. Когато брат ми каже нещо, баща ми веднага му отвръща с нещо заядливо. Посягал му е много пъти. Когато помоли да му подадем нещо, което не достига баща ми или го пита дали е сакат или го хвърля по него. Когато седне да яде, той започва със злобни коментари, за това и спря да се храни в къщи. Казава му постоянно, че е копеле и че баща му не го иска, защото не става за нищо (което не е вярно- вижда се с баща си всяка седмица) и той никога не отговаря, просто излиза. Един ден обаче, майка ми го накара да вечеря с нас. Още от началото баща ми започна с коментарите, но той не обърна внимание. Тогава брат ми ме помоли да му подам колата, за да си сипе. Баща ми каза "Дай, дай, че копелето ожадня, след като се натъпка". Брат ми остави всичко и стана, а баща ми продължи да говори. Нарече го с няколко обиднди думи и спомена баща му. Тогава брат ми се върна и се приближи до него, каза му, че за пръв и последен път го предупреждава да се съобразява какво говори. Баща ми го попита какво ще стане, а брат ми му каза да каже още нещо и ще разбере. Тогава майка ми се намеси за пръв път и то, за да защити баща ми. Каза му да внимава какво прави, защото живее под неговия покрив. Каза му, че повече няма да ходи при баща си, защото той го карал да прави така. Брат ми ѝ каза да не се притеснява, защото когато навърши 18 няма да го видим повече. Баща ми му каза ако иска да се маха още сега, а той отговори, че с удоволствие ще си тръгне. Баща ми се засмя и го попита подигравателно къде ще отиде. Брат ми отговори, че има къде да отиде, но на него "ще му секне кранчето" и ще му се наложи да работи, защото без издръжката на баща му (която нашите взимат) той няма от къде да вземе пари. Баща ми вдигна ръка да го удари, а брат ми го подкани да го направи за пореден път, като му каза, че ще е последното нещо, което ще може да направи с ръката си. Той не му отговори, а брат ми се завъртя и излезе. Не се е прибирал от тогава, не е говорил нито с мен, нито с мама. Надявам се само да се е прибрал при баща си.

Коментари

1.   Проблемът е в майка ти!

2.   Баща ти е просто изчадие, изрод някакъв. Такива трябва да си отпадат естествено от "природата" но скоро и това ще е възможно да бъде засичано на време у човекоподобните и да бъдат фира просто.

3.   Прекалено много е изтраяло момчето. Баща ти и майка ти са еднакво прости, извинявам се, но без извинение. Не знам защо изобщо живее с вас ако баща му е читав човек, аз не бих стъпал във вашата къща.
Обади се на брат си, подкрепи го, покажи му, че има на кого да разчита, защото един ден наистина няма да го видиш ако си безгласна буква отсега. Въпреки че си на 14, трябва да се съобразяват с теб.
Моя брат почина, не позволявай да загубиш твоя още преди да сте си отишли от този свят. Не умирай преди да си умрял. :)

4.   Брат ти има влияние от баща ти, ако имаш смелост обади се на брат си, но с надеждата, да не обръща внимание когато го види. При следващо подигрвателно дело на баща ти се обърнете към баба леля или някой когото познавате- учител например.
На 17 години къде ще го приемат да работи.

5.   Майка ти веднага трябва да го напусне този примат с извинение! Като не може да търпи друго чуждо дете защо е взел жена с такова от предишен брак? Ама и майка ти е за бой вместо да защити брат ти тя му мълчи аз на нейно място веднага бих го напуснала! Имам съседка с две деца момчета на 15 и 12 години. Големият и син е от първия и брак, който приключва неуспешно едва няколко месеца след раждането на детето, понеже съпругът и пиеше и и посягаше. Когато малкият стана на 2-3 годинки тя се омъжи за друг и после им се роди общо дете. Когато и да съм ги виждала бащата никога не е правил разлика между двете момчета. Даже може да се каже, че той е повече баща на големия от биологичния му такъв понеже той го вижда много рядко.

6.   Ми нормално като не е от баща ти, а живее във вашата къща. Ако познава баща си по-добре да се изнесе при него, баща ти никога няма да спре. Или пък като стане на 18 да си намери работа и да се изнесе.

7.   Брат ми живее в нашата къщата, защото при развода на майка ми и баща му, попечителството е дадено на нея. Той ходи при баща си събота и неделя, а понякога и през седмицата се виждат, но не му разрешават да спи при него. В момента е при баща си, но майка ми прави проблеми и иска да се върне при нас. Той обаче отказва. Убеден е, че искат да се върне само заради издръжката на баща му.

8.   Извинявай номер 6, но не всички патроци се държат така с доведените си деца дадох пример за това в предишния си коментар!