Споделена история от Семейство

Тормоз, вече не издържам
Здравейте,
Искам да споделя с вас и се надявам да ми помогнете, защото на тази възраст ми се срива вече и психиката от всичко.
На 14 съм и родителите ми ме тормозят постоянно и вече не знам какво да правя.
Бият ме дори и пред приятелите ми. За най малкото счупена чаша, че не оправено легло.
Те искат аз да съм им слугиня всичко ме карат да правя и за капак ме на бият без причина. На Абраняват ми да излизам по принцип не ми дават. Пари не ми дават, а не сме бедни. Вече не издържам викат ми 24/7 обвиняват ме за всичко.
Веднъж избягах от нас и те като ме намериха ме на биха пред приятелката ми която ме накара да се прибера. Правих опит за самоубийство поради този тормоз хапчета. Казах им че ще ида в социалните те те ме на биха пак... Какво да правя. Знам че ми остават само 4 години до навършване на пълнолетие, но не издържам да ми викат вече и да ме тормозят. Рева постоянно обиждат ме нз какво да правя.... Те ми провалят детството... Наистина е нетърпимо. Имам нужда да споделям, а като кажа нещо на тях нещо да споделя и почват да ми викат обвиняват и удрят...

Коментари

1.   Боже опази! Какви са тези родители,че тормозят и бият децата си в днешно време!?

Иди в закрила на детето и се оплачи,че те тормозят имаш 14 години, така че може и на полицията да се оплачеш, ако имаш смелост.

Не може да оставяш нещата така, и нашите са ме били като бях колкото теб ,но още тогава избягах от къщи- дега съм почти на 25. Нямаш ли баба , ддо и те може да помогнат. Това не са родители.

2.   Мисля, че има някви номера за такива случай, незнам.. Нямаш ли баба при която да отидеш...

3.   Кажи на учителката ти или на психоложката в училище или на педагогическия съветник. Даже и в полицията може да идеш но да знаеш че вашите ако разберат че си им казала може и да те бият после. Нз как да помогна.

4.   Следващия път ги предизвикай да те ударят на публично място, а в това време нека някоя твоя приятелка да се скрие наблизо и да ги заснеме как ти посягат, след което незабавно да се обади на полицията и на „Закрила на детето ”и когато дойдат да им покажете записа. Помоли и други твои приятели ставали свидетели на побоите да свидеетелстват в твоя полза. Това не може и не бива да продължава така ти ще се съсипеш психичеки още няколко години с тези отрепки с извинение! Също така, ако имаш следи от побоите ги снимай и ги покажи на социалните, за да вземат веднага мерки и да те изведат от вас. Също така сподели и в училище с класната и с училищния писихолог те също могат да ти помогнат, моя позната със същия проблем като твоя така се спаси от тормоза. При нея случая беше следния майката избягала от бащата насилник обаче не взела децата със себе си. Бащата непркъснато тормозеше момичето и го биеше за щяло и нещяло докато с по -малкият и брат се държеше различно и го глезеше. Когато тя стана на твоите години в новото и училище забелязват, че е с посинено око и я пращат при психолога и тя му споделя как стоят нещата. Той моментално се обадил в социалните и в полицията и още на същия ден я извеждат от дома и с полиция и я настаняват при по -нормален роднина. Беше станала нов човек след като вече ги нямаше ежедневните побои. Вземи мерки колкото се може по -бързо и после пиши как са се развили нещата!

5.   Еееее, ти изкара, че живееш с луди. Ти си невинна, а те идват и те бият? Ако мислиш, че е така, оплачи се на социалните. Потърси помощ от баби, дядовци, лели, класен и т. н. Но първо се замисли с какво ги дразниш. Аз, ако ме бият за неоправено легло, просто бих си го оправяла и ще си спестя боя. Не че аз бих била дете за това.

6.   Тичай в полицията още при първа възможност да се отделиш за 30 минути. Напиши в гоогле дете в риск и подай сигнал в службата онлайн и никой няма да те усети че искаш да се махнеш от тях и да бъдеш бит отново

7.   Охх лошо е, че те бият. Нямате ли училищен психолог, с който да говориш или пък любим учител? Има и неправителствени организации, които се занимават с това. Има една -Анимус. Потъси телефоните им в интернет и говори с тях. Има нужда или учителите ти, или социалните да тазговарят с вашите. За полицията не съм сигурна.

8.   https://116111.bg/полезна-информация/за-родители/48-как-да-постъпите,-ако-имате-информация-за-дете-в-риск, http://detskasigurnost.bg/закрила-на-детето/

9.   От авторката : писах някои работи в сайта дете в риск. Дано някой види че съм писала,а относно споделяне на учители в предишното ми училище знаеха но нищо не се промени. А и не ми е приятно да говоря на тази тема с психолог или др хора. Понеже си е и унизително...

10.   Унизително е за родителите ти, не за теб.

11.   Миличка, и аз в гимназията имах един по -труден период и се налгаше да ходя при училищния психолог. Повярвай ми не е срамно и унизително да споделиш с някой за проблемите си, унизително е да продължаваш да търпиш тормоза. Може пък в това учишище да не неглижират за проблема ти както в предишното. Опитай не губиш нищо!