Споделена история от Семейство

Приятелката ми съсипва всичко! Отвратителни празници от 1 година насам!
Здравейте група моля историята ми да бъде одобрена защото е сериозна и имам нужда от помощ!

Мъж съм на 27г и имам приятелка от 5г тя е с една година по малка от мен. Не мога да я опиша не мога да кажа нещо точно за нея определено защото тя винаги е в крайности - водолей хаха. Но е всеотдаен грижовен човек обича изкуство хубава е не изневерява като цяло за мен си е перфектна. Но обаче сигурно е най-злопаметният човек на планетата.

Та на проблема - преди по време на празници винаги вкъщи беше сготвено украсено направено нагласено и всичко беше супер. За рожденият ми ден ми правеше торта изненади абе всичко. Но на великден тази година (2017) аз бях с един приятел сутринта уж за малко той ме заведе в един бар там още хора и така стана че не се прибрах до много късно.
Когато се прибрах цялата къща си беше ок нали украсено яйцата си бяха боядисани и реших че всичко е наред и легнах. На сутринта тя ми каза "благодаря за вчера" ама така иронично и взе един чувал и започна да изхвърля всичко имаше някакви пиленца от хартия си спомням 3-4 козунака украса яйца и всичко на боклука. И беше съвсем спокойна не знаех как да реагирам буквално защото попринцип когато е ядосана вика и крещи. Все едно усетих че съм минал някаква граница ли не знам как да го опиша.
И от тогава насам НИЩО - буквално всеки един празник нито готви нито украса нито се старае. Не ме разбирайте погрешно тя се държи супер с мен прегръща ме целува ме но дойдат ли празници - нищо. За рождения ми ден ми каза само "Честито писе" и до там няма торта няма изненада няма подарък. На именният ми ден винаги ми готвеше рибка и ми я украсяваше а на този нищо.

Споделих на приятели и те ми казаха че тя просто си търси причина да не го прави вече и да не се занимава. Но тя не е такава винаги нещата ги правеше с любов и желание и все едно аз сега съм и го убил желанието.

На Коледа и бъдни вечер което беше преди 4 дни поканих нашите от село да дойдат. Тя много ги обича и реших че това ще я накара да ми направи празника хубав но уви не буквално нищо ама нищо. Първата ни Коледа ходихме до Илиянци и си купихме една буквално огромна тумбеста елха и всяка година тя я украсяваше. Преди нашите да дойдат я попитах няма ли да украсиш елхата тя ме гледаше с възможно най безизразния поглед отиде извади я едвам я домъкна до стаята отвори балконската врата и я метна през балкона. Без и думичка да каже все едно нищо.

Когато нашите дойдоха на масата имаше само баница и яйца и бях поръчал пица нищо друго не мога да готвя. Стана неудобно а тя се прави все едно всичко е наред. Нашите после ме питаха дали имам нужда от пари че да нямаме ядене и такива неща което е пълен абсурд. Не знам как не и стана неудобно.

Моля за помощ какво да направя че новата година и идните празници да не ги прекарвам така как да я накарам пак да си бъде като преди. Тя е страхотен човек мил и много любящ но просто дойдат ли празници всичко е пълен минус. Моля за помощ!

Коментари

51-67 от 67

59.   От автора : извиних се на приятелката ми на 30ти поговорихме тя плака цялата вечер ии от всички изписани неща че тя е психично болна че аз нищо не оценявам ии всички други упреци - не е така

Благодарил съм и много пъти проблемът на великден беше че точно на този ден я пренебрегнах иначе си излизам не ме е спирала никога написах и в темата и ще напиша тук приятелката ми е много любящ и грижовен човек буквално 365 дни в годината ги прекарвам в гушкане и целуване обичаме си се и всичко беше чук само като имаше празници ставаше по студена някак иии.. Не не съм лъв хаха стрелец съм

Та вече всичко е наред не съм и предлагал и аз да правя неща но се извиних и тя започна да плаче и ми обясни че и е било много гадно и до някъде ме е яд че не се извиних по рано на нова година всичко си беше ток и жица супер си изкарахме със семействата тя даже купи нова елха и я украси по малка де но пак е хубава ии така благодаря на всички коментирали които бяха тръгнали с разбиране и решение на проблема ми а не с упреци и етикети кой психично болен кой неблагодарник благодаря наистина ми помогнахте!

60.   За мен поведението на приятелката ти не е нормално. Не може толкова време да не се изясните и толкова време да се сърди. Според мен не те обича, прави ти напук и просто е злобна и отмъстителна. Дали си струва да си с такъв човек? Даже не разбирам как живеете заедно и как спите в едно легло при такава отровна атмосфера. И това защото един път си закъснял. Ами ако се виждаш с приятели на бира и мач всяка седмица? Може и да те убие?

61.   Добре че ти е отнело почти цяла година да се извиниш авторе. После защо те наричаме неблагодарник? Защото си такъв, не за друго. Ти не цениш приятелката си изобщо и очакваш да ти слугува. Това са факти, но продължавай да се преструваш на света вода ненапита. Някой може и да ти се хване.

63.   И съм убедена , че е въпрос на време отново да направиш някоя издънка и този път надали ще ти прости !

64.   Ужас! Извинил се нашия и.... всичко по старо му! Е, до следващия път, а някой път може и да е последен....

65.   До 61.
извинил се е автора, но не защото е разбрал и осъзнал вината си, а защото е 30, и предстои Нова година. Та да не му се развали и този празник.
"Та вече всичко е наред не съм и предлагал и аз да правя неща но се извиних".
Авторе, нищо не предлагай, пази се да не се минеш и ти да направиш нещо! Жълтият картон вече е показан, червения се подава от джоба, да знаеш!

66.   Като гледам има повече негативни коментари, номер 2 и останалите, които нападате автора, да ви се случи същото дано и дано след скарване вие бъдете изхвърлени от половинките си!
Към автора: Зарежи я и си намери жена, която няма да ти слага рога

67.   Извинявай, номер 60 твоето мислене не е нормално. Злобна, отмъстителна, до убийство стигна чак. По твоята логика той може всяка седмица да се вижда с приятели на бира и мач, а вкъщи да го чака момичето с приготвена вечеря, украсена елха, боядисани яйца, торта за рождения ден и с усмивка на лице.
Каква приятелка, на т'ва слугиня му кажи.

68.   Номер 66 и ти ли си от недоразбралите. То не е едно скарване и ако внимаваш малко повече в картинката ще ти светне цялостното отношение на автора към приятелката му. Обърни внимание само че ТЯ трябва да прави НЕГОВИТЕ празници готини. Забеляза ли и помен от общи приготовления в поста му, или елементарно разкаяние че я е разочаровал. Ако си излязъл от дупката си само за да покажеш мъжка солидарност, направил си го напразно.

69.   Едно голо извинение нищо не значи въпрос на време е пак да се издъниш? В теб няма нищо мъжко щом цяла година не си намерил време да и се извиниш и да и направиш някой жест като я отмениш поне веднъж в приготовленията за празниците! Та ти и сега мислиш че тя е длъжна да ти слугува постоянно! В предния си коментар написах какво мисля, но не ми го одобриха дано този път го одобрят!

70.   Кви рога бе, 66, ти да четеш можеш ли!?

71.   От 56
Авторе, поздравления! Изобщо не слушай хейтърите. Допуснал си грешка преди време, не може цял живот да се мразиш.
Осъзнал си грешката си, постъпил си мъжки, извинявайки се и вярвам си си взел бележка. Повярвай ми, много хора не успяват. Не сме перфекти, сбъркал си, като всяко човешко същество. Важното е, че си се осъзнал. Приятелката ти явно е простила, което е прекрасно. Явно наистина те обича. Обичай я, уважавай я и ти. И си прости на себе си. Тя също е допуснала грешка, че ти е въртяла номера, вместо просто да поговори с теб. Надявам се това да ви е за урок и на двамата, да водите откровен диалог един с друг, да заявявате ясно очакванията и нуждите си, да търсите и давате прошка за грешките си!
Успех и много щастие и любов!

72.   А, то много просто било решението... Значи на Великден дори не си се сетил да се извиниш след нейното "благодаря за вчера"?
Радвам се, че са се разбрали хората, авторът е доволен, че всичко е по старому, момичето се е върнало към задължението си "да му прави празниците хубави", а той е отбил номера с едно голо извинение, не се е минал да "предложи и той да прави неща"...
Бъдете щастливи, щом се обичате.
Дано ме пази Бог от такива мъже...

73.   Абе хора, стига сте я защитавали тая психопатка. Не може една година тя да му прави постановки и фасони. Разберете, това е болна психика. И да, убеден съм, че ако почне да излиза да гледа мач и на бира с приятели, ще му хвърля багажа от балкона, щото не я ценял, разбирате ли - Английската кралица.

74.   Абе хора, стига сте я защитавали тая психопатка. Не може една година тя да му прави постановки и фасони. Разберете, това е болна психика. И да, убеден съм, че ако почне да излиза да гледа мач и на бира с приятели, ще му хвърля багажа от балкона, щото не я ценял, разбирате ли - Английската кралица.

76.   Ами неее мисля, че е защото не искала и си намирала оправдание просто ти грам не си оценил това, което е правила и сега тя съсипвала празниците ти?? ! Смях! Много правилно е направила, че е спряла въобще да го прави-виж сега как оценяваш? ! На празник да я оставиш вкъщи сама, ее браво! Поговори с нея и вярвай по тези факти ти си виновен има правото щом не цениш да не го прави!

79.   Много се радвам за вас! И това премеждие да ви е за урок. Говорете, хора! Ако моят приятел ми спретне такъв номер на Великден, след като съм се помляла в кухнята, ще му го изкарам през носа. Но с думи, а не с мълчание и нямаше да правя сцени. Чисто и просто ще го изчакам да се наспи, ще му направя дори кафе, ще седна срещу него и ще му кажа всичко, което мисля за поведението му, ще разкажа как точно съм се почувствала на празника и ще изисквам обещание, че това безобразие повече няма да се повтори. В навечерието на следващия празник, ще го попитам първо как си го представя и ако има идея, какво от организацията поема той - дали елха ще купи, дали ще пазарува той, дали ще обели картофите, дали ще пусне прахосмукачката, кое от всичко. След разпределението на задачите, всеки си знае работата, няма разочарования, няма кавги. А вие, млади хора, мълчите. Авторът определено е за бой, защото най-хубавото на празниците е тяхната споделеност от цялото семейство. Всъщност, това е тяхното предназнамение - да сплотяват близките. Не може да искаш у дома да си на ресторант и когато ти щукне, да идваш и сядаш на масата, пък и да се оплакваш от обслужването. Момичето е дори изключително толерантно по моето скромно мнение. Постъпката е отвратителна.

51-67 от 67