Споделена история от Семейство

Кофти родители?
Здравейте от една седмица съм на 18 години. Винаги съм имала проблем с родителите ми относно свободата ми, не съм им дала повод но те винаги ме държаха из късо. Надявах се това да се промени но уви стана по-зле. На нова година пойсках да отида на вила с приятели следователно бях наречена курва, проститутка и проста шафрантия. Баща ми ме удари и ми каза, че повече няма дъщеря, майка ми ме обиждаше и постоянно викаше. Какво толкова лошо съм направила? Не знам как да се справя с тези хора, с нетърпение чакам да мине нг и да започна работа. Искам да се виждам с тях възможнно най-рядко, цял живот ме карат да се чуствам като нищожество.

Коментари

1.   Завърши училище и бягай далеч от тях !

2.   Да не би да ти ти е скучно, когато си си у вас? На мен не ми е! Предварително преглеждам програмата на БНТ, СКАТ, БТВ и НОВА ТВ и на още няколко телевизии, и се оказва, че най-интересните и уникални предавания са по БНТ, а както знаем тя има 4 телевизии-БНТ 1, БНТ 2, БНТ НD и БНТ СВЯТ! Ако заглавието обещава предаването да е интересно, то задължително се записва! "Лаборатория Нова година" го няма никъде в Интернет и поради тази причина го записах, а и не само него-почти целия програмен поток на БНТ 1 се записва на хард диск с последващо качване на съдържанието в "облак" и унищожаване на старите записи и освобождаване на ново място в хард диска! Използвам ефирен приемник, а предаванията от различните кабелни телевизии
се записват на домашно записващо ДВД с вътрешен хард диск с възможност за копиране на оптичен диск, унищожаване на записа и освобождаване на ново място на хард диска! Хубавото е, че някои предавания не се дублират в един и същи час, в който се излъчва дадено предаване, особено ако няма повторение! Но ако все пак има дублиране, но предаването, което искам да запиша няма повторение, го записвам, а другото ще се записва, когато има повторение, но не се дублира с часа, в който се излъчва друго предаване! Искам да кажа, че не ме вълнува да ходя някъде, особено като знам, че там няма да имам необходимите средства за запис! Най-много един телевизор и това е! Просто предимството да съм си у нас е безценно! И никак не ми е скучно! Радио си имам, Интернет, телевизор, а ти с двама родители ти е скучно! Не знам какви са тарифите на БНТ за поръчка на някое предаване, но явно няма да е евтино! Все се каня да им се обадя! Навярно имаш строги родители! А дали ти дават да гледаш телевизия, не знам! А дали ти навлизат в личното пространство, което не е редно, също не знам! Да, искаш да заминеш някъде далеч от тях! Чашата на търпението е преляла! Създават ти само проблеми! Аз те разбирам напълно! Напиши още нещо за себе си!

3.   Разбери, искат да избегнат момента, след няколко месеца да им заявиш - бременна съм... А тези неща стават, дори да не си курва, особено в такива ситуации. Млади хора, сами, алкохол... Аз си спомням бях 6-ти клас и на една такава вила стигнахме до бутилка... На 18 до къде ще стигнете според теб? Не бъди наивна...

Вече начинът по който ти го показват... е тотално погрешен. Но за съжаление такива са повечето хора, включително и родители, в училище не се изучава предмет "общуване"... Не знаят как да ти го кажат и да те убедят, че това вече са го минали и го знаят по-добре от теб. Това не значи, че мотивите им са грешни и не трябва да ги послушаш...

4.   Бягай от там, такива родители не заслужават да имат деца!

5.   Ми това, че в училище не се изучава предмет 'общуване' определено не е оправдание.
Ама никакво оправдание!
Стига с тази мода да се оправдават родителите.

6.   Авторката: не ми е проблема самото стоене вкъщи. Проблем ми са нападките и постоянното гледане под лупа. Държат ме сякаш съм дете на 8 години не на 18. Притесняват се, разбирам. Много искам да говоря с тях нормално, но никога не се получава, щом почна да говоря с тях на тема по която имаме разногласие, получавам нападки и злобни погледи, не е първия път в който съм удряна. Като малка съм язала доста шамари и до малко по-грозни неща се е стигало. Въпроса е, че вече не издържам имам чуството, че никога няма да се измъкна от тук. С цел да не нараня някого преглъщам много и потъпквам себе си. Не знам дали някога, ще разберат какво ми причиняват и колко емоционално разбита съм всъщност. Винаги са ме карали да мисля, че съм едно нищожества което няма право да бъде обичано.

7.   Замерването с обидни епитети е често срещана грешка в общуването, особено от страна на по-възрастни родители. По принцип и аз не бих одобрила дъщеря ми на тази възраст да празнува нова година на вила с приятели, особено ако не одобрявам някои от тях. Родителите ти искат да те предпазят и се страхуват за теб. Имай предвид че на подобни новогодишни партита понякога се случват големи драми. Виждала съм многократно разплакани тинейджърки с изпокъсани чоропогащници, че са ги изнасилили, едното от тях няколко момчета. Разбира се не искам да кажа, че събирането по празници с приятели е непременно опасно и рисковано :р, но след като родителите ти не разрешават, по-добре празнувай с приятели у вас. Следващият път, ако толкова много искаш да купонясваш по чужди вили, дай адреса на вилата на баща ти и му кажи да дойде да те вземе в определен час. Така той ще бъде по-спокоен че нищо лошо няма да ти се случи и може да ти позволи да отидеш там където си поканена.

8.   Абе и аз съм на 12, а с мен се държат като с 5 годишна. Всъщност не ме обиждат или бият, но ме нараняват психически. Унищожават ме отвътре навън! Така че не си сама!

9.   Не мога да разбера част от коментиращите. Авторката ще ходи да се забавлява някъде, не да се ч*ка, а ако не пие алкохол? ! А и е на 18, не на 8. Не е редно родителите ѝ да я третират като малоумно детенце, трябва да се отнасят с нея като с човек, на който могат да разчитат. Не може да си вардят „детенцето” от всяка една опасност, какво ще стане от нея, когато дойде моментът да е самостоятелна?
При мен нещата са сходни, но съм решена, че когато мога, ще се изнеса. За съжаление няма да е скоро, но когато стане, няма да допускам мама и тате да ми се завират в живота.
Мен баща ми ако ме нарече „курва”, няма да го погледна повече!

Black Sabbath