Споделена история от Семейство

Родителите ми не ми говорят заради татуировки
Здравейте! Момче съм на 19, от Пловдив съм, но студент в София. Преди доста време се татуирах (ръкав на едната ръка, два татуса на гърдите и крака), но не се бях прибирал и нашите не знаеха. Сега когато се прибрах за Бъдни Вечер сестра ми забеляза ръката ми и ме попита дали имам още. Казах й, че имам и тя поиска да ги види. Показах й ги, а баба ми ми каза, че ако не ги махна нямало да ме погледне цял живот. Обясних и, че няма как ги махна, а баща ми ми каза да се обличам и да се махам, защото няма да вечеря с "татуиран боклук", каза ми, че съм отишъл в София, за да пропадна, че най-вероятно съм станал наркоман и подобни. Майка ми мълчеше и дори не ме поглеждаше. Събрах си нещата и тръгнах да си ходя. Пожелах им приятно прекарване и те не отговориха. На следващия ден се опитах да се свържа с тях и да им чиститя Коледа, но те не искат да разговарят с мен.

Коментари

1.   Дано татуировките поне да са със смисъл
..

2.   Това е доста гадно, но се надявам да се оправиш. Не знам какво да те посъветвам относно татуировките, но ще те попитам нещо... Защо не обсъди това с вашите? Едно татуировка да си беше направил, разбирам. Ама 4-5 татуса... Това е прекалено. Може да сложиш грим върху тях. Имаше нещо специално за тази задача в фейсбук, точно покриваше АБСОЛЮТНО всяка татуировка и след това само го изтрива, и пак си с татуировката. Беше нещо свързано с грим, но специален грим. Може да си вземеш таков нещо и всеки път, когато отиваш при родителите си да се гримираш с това, за да се убедят, че си махнал татуировката по някакъв нчин. Но, ако те хванат, че ги лъжеш ще стане по - зле... Затова недей! Обясни им, че ти липсват и, че искаш всичко да е както преди.
УСПЕХ!

3.   Не ги търси известно време, би трябвало да им мине. И мен майка ми ме наричаше всякаква заради първата обеца, но после свикна и с татуировките, и с обеците.

4.   Махни ги, няма нужда да се правиш на нещо друго. По-добре си вдигни малко самочувствието и се приеми какъвто си.

5.   Махни се като за начало от вас. дори на празниците няма да си с вашите, на 19 си все пак.

6.   Извинявай, че ще го кажа така, но имаш ега ти родителите! Разбирам да им е кофти, защото това е в разрез с техните разбирания, но чак да те изгонят от у вас и то преди празниците и баща ти да те нарече на "татуиран боклук"… ненормално е. Колко нетатуирани боклуци и наркомани съм виждала.
Както е и да е, дано да се примирят и да те потърсят. Все някога ще им стане мъчно за теб.

Black Sabbath

7.   Абе вие и коментиращите и семейството на автора сте... нямам думи. В 21-ви век живеем, момчето е пълнолетно на 19г. от къде на къде някой ще му държи сметка какво прави със собственото си тяло??? Как така ще ги маха, първо - имате ли представа колко струва изобщо да махнеш татус, че става с минимум 10 процедури, ако е сравнително нов, болката е дори повече от самото татуиране и не на последно място защо да го прави, ако на него му харесват и се чувства добре с тях. Я им тегли една ма*на на всички и започни да живееш за себе си. Прави каквото ти харесва на теб самия с твоето СОБСТВЕНО тяло! Весели празници и си помисли дали ще си щастлив, съобразявайки се цял живот с чуждото мнение!

8.   "баща ми ми каза да се обличам и да се махам, защото няма да вечеря с "татуиран боклук", каза ми, че съм отишъл в София, за да пропадна, " - баща ти е казал всичко, няма какво друго да се добави. Наистина си вече боклук. Само комплексираните мъже се шарят така. Сега или трябва да си одереш кожата и да станеш човек, или ще си живееш като маймуна за показ. Не знам какво учиш, но така окепазен, само за хамалин ще ставаш!

9.   Абе вие добре ли сте??? Защо трява да ги маха? ! Какво е това мислене? Да се правел на нещо друго... ами ако това си е той? Ами ако другите се опитват да го променят? Защо не го примат такъв какъвто е? Аз също имам татуировки. Вариант да изразиш себе си по различен начин.... Да... различните не се приемат в стадото.... а защо трябва да съм от стадото? Ай живи и здрави...

10.   Аз съм такъв какъвто съм! Винаги съм харесвал татусите, когато бях на 16 поисках да си направя и те не ми разрешиха. Съобразих се с тях и не си направих. Не мисля обаче, че цял живот трябва да изпълнявам нарежданията на когото и да било! (Автора)

11.   Споделям вижданията на тези, които защитават свободата всеки да прави каквото си поиска с тялото. Почти със сигурност в случая става инфантилни, увличащи татуси, които са направени в много кратък период от време, нали любимият лаф на татуираните е, "че без една можело, но само с една НЕ". И в този ред на мисли, май наистина си прекалил с рисунките. Пък и кой знае какви банални глупости си си татуирал. 2-3 черепа, 1-2 рози компас или часовник и евентуално някое от мексиканските момичета, които си ги правят 90% от будалите. Всичко това запълнено със светлосенки, и разбира се изпълнено крайно некадърно и некачествено, от възможно най-евтиният татуист.

12.   Възрастни хора с остаряло мислене.
Моята майка също реагира все едно съм извършила углавно престъпление (плътен ръкав и още 7-8 татуса... не наведнъж де) - циганка съм била, комплексирана, никой нямало да ме погледне с тия грозотии и т. н. Подхилвах се на тези глупости и най-общо ѝ казах да си гледа работата. Всяко чудо за 3 дни.
Все пак един ръкав не е малко и им е дошло прекалено. Не знам до колко вашите са проклети и колко време ще се цупят, но не бери грижа. Прави, каквото си правил досега и ще видят, че реално няма за какво да се притесняват. Ще получаваш по някой жлъчен коментар от време на време, но те не са капацитети по този въпрос, така че спокойно го пропускай между ушите си.

13.   Абе номер 9, баш ти си от стадото на татуираните маймуни!
Авторе, не съм съгласна с теб, че си такъв, какъвто си! В момента нямаш собствена идентичност, скрил си се зад татусите и си следващият от отбора на комплексарите...много жалко! А знаеш ли, че някои работодатели не наемат на работа/престижна работа, каквато се предполага, че ти е цел, щом учиш/ такива, като теб? И с пълно основание!
Обаче станалото- станало! Няма връщане назад! Човек докато намери себе си какви ли не глупости прави! Нищо не ти остава, освен да се надяваш родителите ти да омекнат малко и да възстановите комуникация. Успех!

14.   Номер 11, повярвай ми, татусите ми нямат нищо общо с това което казваш. Има някакъв смисъл в тях макар и не всеки да го разбира. И определено не съм отишъл при най-евтиния татуист! Направени са доста качествено и съм напълно доволен от момчето, което ги направи! Всеки е свободен да живее както си поиска, в крайна сметка - моят живот, моите пари, моето тяло!

15.   Авторе, а какъв е смисълът за написването на темата? Щом чувстваш, че си направил геройство като си се ошарил, " Всеки е свободен да живее както си поиска, в крайна сметка - моят живот, моите пари, моето тяло! ", зощо хленчиш, че родителите ти не те приемат сега? Какъв ти е проблема, както ти имаш право да избираш кое е нормално, така и родителите ти имат това право и са го изразили. Щом си мислиш, че си избрал правилният път, продължи по него, но знай, че в живота няма връщане назад. Мисли и за бъдещето си, а то зависи от днешното ти мислене!

16.   Към автора! Аз съм момиче 1 година по-малка от теб. Доста ми стана гадно, когато прочетох историята, но ще ти кажа, че те нямат право да се месят в живота ти! Живота е твой на 19 години си тоест си пълнолетен и имаш право да правиш каквото си поискаш плюс това не разбирам как така всички са толкова против татусите! Хора живеем в 21 век всеки има право да прави това което си поиска и да ходи така както му харесва. Мисля, че вашите не са постъпили правилно и те разбирам, защото и нашите са така и ми става много мъчно като прочета такива истории, защото виждам как родителите продължават да се месят в живота на децата си и да им налагат мнение дори когато децата са пълнолетни! Ще ти кажа едно: колкото и да не ти се иска отдалечи се от тях! Все пак се надявам всичко да се оправи! ;)

17.   Ж64
Татусите са нещо сравнително постоянно и модерно напоследък. Има красиви, грозни, големи, малки, тематични. Всички те са трайни. Хвърлянето стремглаво в трайно променяне на външността е спорно, зашото се вижда и може би след време ще си промениш възгледите. Трябвало е преди толкова голямо покритие на тялото да се замислиш дали ще го искаш след 10 години. Дали няма да ти попречи на житейските планове. На 19 си, значи първи курс студент, още не си изкарал една сесия. Не вземай толкова крайни решения набързо. Твоето тяло, твоите пари - значи те не ти дават пари, , т. е. не те издържат? И не е работата в парите, в твоето желание за протест, за пълна промяна е. Сам помисли защо настояваш на пълна промяна, какво не ти достига и го постигни без външни белези.
Родителите ти са реагирали некултурно, съжалявам, че го казвам. Ти, ги познаваш, знаеш им манталитета, защо не помисли предварително за реакцията им и не започна с един татус, който им показваш? Това е все пак нещо, което се вижда, бие на очи.
Дали ще те приемат обратно? Вероятно да, ще мърморят дълго, , бъди сигурен. Ако мой внук постъпи както тебе ще ми бъде мъчно, че не е помислил за бъдещето иска ли толкова много видими белези на младежко хрумване. Ако са красиви, виждала съм много красиви цветни татуси ще ми харесат. Снимах се с един младеж на Рила, сега ни идва на гости с моя мъж. Не бързай за видимото, повече мисли промяната трябва да бъде вътрешна.

18.   Винаги съм уважавал родителите си и тяхното мнение, но от тяхна страна това липсва. Да, работя и си изкарвам сам парите. Рядко искам от тях когато закъсам жестоко, но не става въпрос за парите. Те никога не уважават моя личен избор - не им харесваше какво започнах да уча след 7 клас, не им харесваше какво записах след 12, не им харесваше първата ми работа нито пък им харесва приятелката ми. Аз направих избор и сега и отново не им харесва. Обичам ги и искам да имам добри отношения с тях, но искам и да живея както ми харесва на мен. (автора)

19.   Снощи гледах едно предаване по ТЛС, казва се "Искам да изглеждам както преди" и там даваха хора, които след години съжаляват за решението си и се чудят как са могли да постъпят така. Една от тях беше медицинска сестра с огромен татус на гърдите. Ами тръгна да си го маха с лазер, защото никой в работата и не я възприемаше на сериозно. Приятелка на моя съученичка също не я възприемат на сериозно, когато отиде на интервю за работа заради това. Моят приятел преди години, когато бил някъде на твоята възраст си направил една татуировка на ръката, за която сега днес съжалява много. Сега може и да ти се струва готино обаче след някоя и друга година когато пораснеш още малко в периода между 25 и 30 г. може и да съжаляваш за решението си и да се чудиш на акъла си защо си постъпил по този начин. Сори ама не отива на отива на един човек със сериозна професия като лекар, инженер, адвокат, учител, икономист, архитект да ходи с татуировки по цялото тяло! ж. 24

20.   А ти работиш ли докато следваш или вашите те издържат все още?
Защото ако все още си на техен гръб то ти си похарчил техните пари за да си направиш кефа! Ако е така с право са те изритали на улицата!