Споделена история от Семейство

Внимание ли привлича?
Здравейте! На 24 съм, имам брат на 15, нашите се занимават с частен бизнеси и почти не са в къщи. Аз също работя в семейния бизнес и брат ми оставен да прави каквото си поиска. Когато се приберем в къщи след дълъг работен ден и сме страшно изморени, просто сядаме да вечеряме, говорим си малко и всеки по леглата. Говорим си само теми свързани с работата или обсъждаме неща които въобще не вълнуват брат ми. Той просто мълчи, вечеря и после излиза. Опитвал се е да говори с нашите на теми, които го вълнуват, но те са прекалено изморени за да му обърнат внимание. Доста време беше кротък, но на скоро започна да прави неща които не бива. Натрупал е много неизвинени отсъствия в училище, които нашите успяха да извинят, попитаха го защо бяга от училище, а той каза, че е защото така иска. Започна и да се заяжда с учителите, оценките му паднаха. Прибира се късно вечерта и не вдига на нашите. Не казва къде е ходил и какво е правил. Веднъж се наложи да си го прибираме и от районното. Не иска да слуша никой. И се замислих, дали е го прави просто, за да привлече вниманието не родители ми?

Коментари

1.   Ооооо, много бъркат с брат ти! Той се чувства невидим за вас и затова е започнал да си прави каквото иска. Той си мисли, че така или иначе на вас не ви пука. Лишен е явно от любов. Променете отношението си към него!

2.   Какво очакваш, влиза в пубертета, а явно няма с кой да общува... Кой знае с каква група се е повел, защото надали бяга сам... Какво значи "просто да привлече вниманието"? Не е на 8 годинки, не е момиче... Изживява си типичен пубертетски конфликт, и като няма надзор или вътрешни устои, не е ясно къде може да свърши...

3.   Здравей, не знам дали е точно за привличане на вниманието от родителите. Според мен това е било преди това като сигнал, който те са трябвали да уловят. В момента ситуацията, която споделяш ми е по-скоро "Каквото си си надробил, това ще сърбаш" Това е за родителите, лошото е, че на момчето се отразява всичкото, той е най-изолиран от вас, може би се чувства, че не може да се впише при вас, не се чувства комфортно при вас и си търси приятелчета, компании и тнт, явно грешните, за да прави такива щуротии. Родителите малко са изтървали сигналите отначалото. Трябвало е още при първите сигнали, без да говорят с него, а просто да си променят те поведението към него, за да не прави неразборий и да се събира с грешни компаний. Брат си му, трябва да имате по-здрава връзка. Излезте заедно, отдели му време на момчето. Той е твой брат. Ако не го направиш сега, за после ще е по-трудно. Не се знае как и къде ще свърши с това поведение и още повечето е, че на 15 г. Сега е времето човек да се насочва в някакви области, интереси и тнт. Насочи момчето в правилната посока.