Споделена история от Семейство

Търся баща си
Здравейте на всички. Имам нужда от съвет, напътствия, идеи... как да намеря баща си. Та и историята - 1995 г., малко преди да се родя баща ми е пребил майка ми и тя подава жалба срещу него, издава му се ограничителна заповед. Аз се раждам, той не ме е припознал, дошъл е веднъж да ме види, малко след раждането ми, но не са му позволили. ( майка ми и роднини ). Знам само първото му име и родния му град, нищо друго. Питала съм майка ми за него, но казва, че не помни почти нищо като информация за него, само ми казва, че е пиел много и я е тормозил. Роднините казват същото, но на мен ми е странно, да не помниш нищо за човека от който имаш дете, какъвто и да е той, тя е живяла с него все пак.. Не знам какво да си мисля.. Историята ми се струва много странна. Израснала съм с доведен баща, който беше алкохолик и постоянно ни тормозеше в продължение на 12 години. Ще ми се поне да видя истинския си баща, не е нужно той да ме вижда или да говорим.. Никога не разбрах, какво е това да имаш татко.. Сега искам поне да знам как изглежда... Ясно е, че от близките нищо няма да науча, какви други възможности имам да разбера нещо? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравей. Възможностите наистина са малко. Казваш, че е пил, което не е добре. Хората, които пият.... определено... ами сети се сама. Не знам дали би ходил на работа или дори и да ходи парите ще отиват за алкохол. Не искам да те отчайвам. Можеш да го потърсиш във фейсбук. Няма как да не знаете фамилия. Не знам това, което ще ти предложа доколко е възможно, но ще го кажа. Ако е от по-малък град, можеш да поразпиташ нещо. Ако не се лъжа има регистър с жителите на града, не знам до колко е достъпен, но ако е може да помолиш някой да види дали все още живее в града. Не знам какво друго. Късмет

2.   В пълното си право си да го откриеш и знаеш кой е половината ти генетика. Майка ти и другите лъжат, естествено, но също имат право за себе си, а и вероятно се опитват да те предпазят от него.
Разтършувай дискретно книжа, документи, снимки.
Поискай адрес някакъв от тях и с името ще ти е по- лесно да откриеш поне негови роднини които да те насочат.
В краен случай кажи на майка си, че си решил да го търсиш публично-чрез медия, предаване т. н. Нещо, което би я принудило да ти даде контакт. Но в никакъв случай не бъди груб или краен, не забравяй, че тя е избягала от алкохолик и човек без човешки емоции (пребил я е бременна, може да е психопат) за да защити себе си и теб. И когато го намериш, не бързай да се представиш, наблюдавай ипроучвай известно време от дистанция. Да не стане после да трябва да бягате...

3.   Той не ти е татко. Майка ти знае всичко, но сигурно има причина да иска да не го познаваш. Потули си любопитството. Че като го намериш- така може някой боклук да ти висне на врата и да ти стъмни живота - идея си нямаш.

4.   Според мен не се забърквай, но ако държиш да го намерищ - намери групата във фейсбук "Търсим се", мисля имат и адвокат, който помага с безплатни съвети.
Те ще ти кажат как да процедираш.
Бел

5.   Ако знаеш от кой град е, поне малкото му име и на колко години е, отиди там и поразпитай местните хора. Може пък някой да го познава. Другият вариянт е, щом майка ти е подала жалба и се е стигнало до ограничителна заповед, в полицейският участък където е подадена жалбата имат всички данни, имена и адрес на баща ти. Отиваш, казваш им че търсиш баща ти и в рпу то би трябвало да ти помогнат да го намериш. Моят съвет е да обмислиш внимателно решението си и да бъдеш много предпазлива! Баща ти не е добър човек, щом сам не те е потърсил толкова години. Сигурно е агресивен, вероятно не работи, може би е криминално проявен. Внимавай да не си навлечеш само неприятности с този твой баща.