Споделена история от Семейство

Баща ми е доста агресивен към мен
Моля ви, помогнете ми! Аз съм момиче на 12 години от град Пловдив. Баща ми е доста агресивен към мен. Ядосва се от най-малкото и започва да крущи, целият квартал го чува!

Днес например т. е точно преди 15 минути исках да остана още малко на компютъра, защото преди около час се прибрах, той е бил цял ден! Казах му че искам да остана още малко, но преди това отидох да ям в кухнята, той беше там като ме видя ми каза, че отива на компютъра. Изтичах преди него седнах на компютъра и казах, че посре ще ям, за да мога да остана още на компютъра.

В същият момент той ми се разкрещя, веднага освободих компютъра. Направих си за ядене и седнах, но попринцип аз се хранех в собствената си стая и го помолих /беше се преместил във всекидневната/ да ми пусне нещо и аз да гледам, защото беше пуснал някакви мотори. Тогава започна да ми крещиоще повече, изядох си набързо филията, която си намазах и побързах да стана от масата, но тогава започна още помече да ми крещи започна да ме заплашва, че ще ме набие и съм щяла цял живот да го запомня, също така ми каза да си изям и трите филии, които си бях направила, нищо че аз едва изядох двете.

Като по малка единственият от родителите ми, който ме е шамаросвал е бил баща ми, знаете как е когатоо си по-малък не знаш границата, но аз след 1 месец ще навърша 13 не смятам, че съм такъв дразнител та да се пали от най-малкото. И този случей се е повтарюл много пъти.. Добре, че наоколо беше майка ми, за да ме защити и помогне да излезна от стаята, а и от тази ситуация. Моля ви, кажете ми какво да направя, за да не се държи така с мен

Коментари

1.   Момиче проблема е в теб не искам да те обиждам затова не ти пиша какво мисля за теб. Баща ти е напълно прав гледам, че други не са ти писали, защото мислят същото. Няма от какво да се оплакваш. Да ти дам съвет: Много си малка а искаш да командваш в къщи, това твоето са пълни глупости. Засядай над учебниците и не се глези.

2.   Момиче, не слушай 1. - не си виновна. Съвсем естествено е на твоята възраст да искаш да си на компютъра, да се говори с теб като с човек, с личност, защото не си животно.
Баща ти е за мен асоциален тип, защото не се крещи на деца и не се удрят, колкото и големи дразнители да били. Децата се ВЪЗПИТАВАТ, говори се с тях, а не им се крещи и не се насилват да ядат така.

Момиче, за съжаление нищо не можеш да направиш, защото родителите отговарят за децата си, не обратно и ти баща ти не може да го възпиташ.
Опитай се да не го провоцираш, да стоиш по-настрана и да си на здравей-здрасти - като влезне, излизай от стаята и си намирай повод да не си с него сама в едно помещение. Не го дразни под никакъв повод, а си гледай живота и го остави.

Като станеш на 18, ще можеш да се махнеш от този ужасен дом и тогава всичко зависи от теб.

Госпожица

3.   Чети книги за отношението м-у хората. Отношението на хората е като огледало. Ако ти се държиш като животно и той се държи като животно с теб. Има книги за Силата на думите и тъй нататък. Малко психология прочети и ще се справиш.

4.   Не мълчи. Има телефони за помощ за деца. Потърси в нета.