Споделена история от Семейство

Постоянно се карат
Здравейте! Синът ми е на 17, а дъщеря ми на 15. Още от малки се караха, но вече започнаха да го правят постоянно. Постоянно си подхвърлят коментари, той естествено е малко по-груб и измисля по-груби думи и изрази. Тя освен вербално го напада и физически. От както поотрасна малко той не й посяга, но я предупреждава да не го удря и когато тя не спре я бута доста силно. Карат се и в училище. Един от часовете им по физическо съвпада с класовете им и те са принудени да играят заедно, което води до още спорове. Единият винаги иска да е над другия. Винаги гледат да се обидят един друг по някакъв начин. Той не обръща чак такова внимание на това което сестра му прави, но тя отдава голямо значение на действията му. Манипулират се взаимно. Обикновено когато се скарат тя идва при нас и казва нещо за него, което той не е искал да знаем. Тогава и той казва такива неща за нея. Обяснихме им, че са брат и сестра и че трябва да се разбират по между си. Казахме им, че когато им се наложи да се разделят ще си липсват, а отговорите им бяха:
"Тоя олигофрен няма как да ми липсва" или "Умрях за тая крава" и подобни обиди. Много искам да се помирят, но това не става, още от малки се държат така един с друг.

Коментари

1.   В семейството няма добър климат за нормален живот, явно и възрастните им родители това правят! Личният пример е най доброто възпитание, не думите!

2.   Здрасти. Мисля, че е нормално. Все пак те са тийнейджъри, хормоните им бушуват. Имам няколко познати случая, в които било то брат и брат, брат и сестра, сестра и сестра се карат много, както твоите, но по-късно се сближават много. За тези обидните думи мисля, че не влагат никакъв смисъл, просто колкото да кажат нещо, че да "затапят" другия. Ако мислиш, че е чак толкова сериозно може да ги откараш на психолог. Може би първо момичето, защото едва ли ще се съгласят заедно. Има и вариант да не искат да отидат. Предполагам, че в училището имат психолог говори с него и му кажи да ги извика уж, че той е забелязал, че много се карат. Надявам се да съм помогнала!

3.   Разбира се, че ще си липсват, когато пораснат и се разделят. Причината да се карат е във вас- родителите, и особено във вас, госпожо. При 2 и повече деца в семейството всяко се опитва да спечели любовта на майка си и ако тя липсва, подсъзнателно обвинява другото дете...Обичахте ли ги, обгрижвахте ли ги постоянно и по равно, за да не се ревнуват помежду си? Ще трябва да изтърпите да пораснат и да се осъзнаят, евентуално...Успех!

4.   Спокойно ще се помирят, но малко по-късно. Те са тийнейджъри нормално е, ние със сестра ми бяхме абсолютно същите и не само ние, всички деца на нашата възраст с братя и сестри бяха така.

5.   И аз имам брат с 2 години по малък. Не сме били така. Нашите ходеха на гости и ни оставяха сами вкъщи. Играехме си и си лягахме по леглата. А сме били 1-ви и 2-ри клас деца. Но беше комунизъм тогава и такова повидение ти гарантираше затвор ако про дължи. Ако кажехме дума накриво или хем да се лигавим- баща ни биеше сериозно. Сега сме му благодарни за възпитанието. Когато исках нещо от нашите- брат ми ме подкрепяше - молеше да ми купят нови ботуши. Той щял да чака 1-2месеца за него. ха 80-90г.. И аз ги молех за него - купиха му синтезатор. Ние си бяхме партия.

6.   Просто характер, нормално е при тийнейджърите