Споделена история от Семейство

Заслепен от любов
Здравейте! Имам син на 18 години, тази година завършва 12 клас. От скоро започна да излиза с едно момиче на неговата възраст, което го манипулира за абсолютно всичко. Обикновено не слуша никой и прави каквото си е наумил, но наведе глава пред въпросното момиче и изпълнява всичко без да се противопостави. Дори когато не му се прави нещо, пак го изпълнява само защото тя така иска. Радвам се, че уважава и обича приятелката си, но не мисля, че трябва да изпълнява всяка нейна заповед. Пренебрегва семейството си и всичките си приятели заради нея. Изоставил е всичките си хобита и интереси, защото прекарва времето си в изпълняване на заповеди. Заслепен е и не вижда, че е манипулиран. Смятам, че трябва да си отвори очите, но как да стане това?

Коментари

1.   Това ще стане когато и ако той поиска! Няма да стане с намеса от ваша страна, самата мисъл за това е ужасна!Не се месете, госпожо, така излиза, че манипулаторът сте вие!

2.   Майка-ревнивец. Нямаш право да се бъркаш в любовния му живот. Мъжът ти не е ли правил всичко, което си искала/искаш? ... Задай си този въпрос и наистина не се меси. Звучиш като някоя ревнива майка, която ще брани сина си до неговите четиридесет години. Задушаващо. И още много други коментари имам за такива като теб, но ще си замълча.

3.   Номер 2 съм.

"Пренебрегва семейството си и всичките си приятели заради нея... " Ти чувстваш ли се пренебрегната? Явно да. Но не е начинът точно ти да му отваряш очите. Отново ревност.

4.   Не бъдете типична българска майка на син! Оставете го сам да решава! По-добре ли е голям мъж само мама да слуша?

5.   Ами, когато е завързал връзка, нормално е да е залепен за нея, а не за вас и приятелите си-все пак, денонощието не е безкрайно. Но когато видите някакво фрапиращо "командване", може леко да му обърнете внимание, но не като я плюете нея, а насочите усилията си към това как трябва да се държи едно момче /мъж в една връзка.
Все пак, в любовта има и разочарования и всеки си минава през това, не можем да предпазим децата си от всичко.

6.   Нормално е за неговата възраст и ище повече ако му е първата сериозна приятелка.
Ако все пак пренебрегва важни за НЕГО неща като учене, спорт, хобита, можете за ученето с по-сериозен разговор БЕЗ да намесвате момичето защото е негов избор, дали тя или друга...
За другите неща с тактично/дискретно напомняне, че е пренебрегнал свои приятни занимания, а могат да бъдат съчетани с всичко останало. Дори му предложете да включи момичетпо в свои хобита ако и тя прояви интерес, така ще поддържа и здрав емоционалният си свят.
И...момчето ви е пораснало, не е дете. Може да е ТЯ, а може просто да е временно присъствие в живота му, но опитът с нея е важна част от израстването и възмъжаването му.
Дори и да и е "подчинен" по-добре на нея и сам да си даде сметка като понамалят тръпките, от колкото подчинен на мама и с травми за цял живот. От ноктите на всяка злонамерена жена, мъж може да се измъкне, от тези на мама обаче, винаги остават дълбоки белези.
Позволете му да порасне без излишни драми. :)