Споделена история от Семейство

В кой град да живея ?
Имам интересен житейски опит с пребиваването в 4 града , като работех сезонно в един , учех през по голямата част от годината в друг , приятелят ми живееше в трети и си ходехме на гости и родителите ми живееха в четвърти град. И така няколко години обикалях нашата хубава страна. Нагледах се на път и неудобство и куфар в ръка. Не е приятно и постоянното отлагане на ангажименти , за да зарадвам всички и пак имаше недоволни. Не успях да работя през годината в града , където учех и приятелят ми не пожела да се премести там , защото не искаше да рискува в непознат град с непознати хора и нямаше и средства. Отделно не искаше да се изнесе от тях , а майка му няколко пъти тактично го гонеше, като след гости при мен заемаше стаята му с гости и той нямаше къде да спи , спеше при баща си. Аз жиееех в жилище на своите родители , което трябваше да напусна , за да се дава под наем по инициатива на сестра ми след като завърших и бях вече бременна. ( тя пък иска да живея при мъжът ми и да не живея с нашите или в това жилище ). Забременях и се преместихме за беда при моите родители в малкия град. Те не харесват мъжът до мен и всички се караме . Затова настояват да ни купят жилище близо до тях. Но градът няма големи възможности и перспективи. Моят мъж пък е от София и иска да се върнем там при техните , които са разведени , като с майка му не се разбирам, тя сама изпада в истерии и ме плаши понякога и постоянно идват техни роднини да наглеждат баба му , която е болна. Имат и ключ от апартамента и освен нахалство и изчезват някои неща. С баща му се разбирам , но в тях също идват на гости и остават да спят децата му с внуците и отново следват много неудобни ситуации. Някак не виждам и пространство за детето и самостоятелност за по натам. Мъжът ми искаше да се преместим в тях преди да родя , но майка му каза че няма място в неговата стая за кошара и че там е тясно за нас и няма място, а после коментираше с всички техни близки, че аз съм подучила сина й да живеем при моите родители и аз не съм искала у тях. А на нас не е казала елате си вкъщи. Искам да изтеглим кредит , но не усещам сигурност точно в момента. А мъжът ми държи да вземем и майка му като поостарее , ако си вземем жилище . Можем да живеем и във Варна. Прекрасен град е , но далеч от всички родители. От друга страна моите родители не искат да живеем в София или Варна , защото няма да ни помагат и за детето и защото градът е с мръсен въздух , губи се време в път и като се разболея аз или детето никой няма да ни обърне внимание. А искам да работя . Изборът е мой , но колкото и да мисля не мога да избера . Време е да пусна корени както се казва и да знам къде е домът ми , а не само временно тук и временно там и така нататък.
Изборът е между провинцията с жилище и около моите родители, Варна с жилище без родители и София със свекървата или София със свекъра и някога наше собствено.
Ж 27

Коментари

1.   Не казваш от кой град са родителите ти. Има разлика от малък до малък град :) Сподели кой е града.
Аз бих те посъветвала да избереш да си близо до родителите ти, или поне докато детето поотрасне. Не можеш да си представиш каква помощ ще ти е. Ако си в София живота със свекървата ще ти съкрати живота. Щом от сега не се разбирате не знам с какво ще ти помага. Няма да можеш да си покажеше носа навън.

2.   Силистра ти е града от описанието това разбрах

3.   Здравейте, не разбрах защо избора на град, трябва непременно да е свързан с близкото местожителство на майки, бащи, свекър, свекърва. Вие сте ОТДЕЛНО, САМОСТОЯТЕЛНО семейство със собствен пьт в живота. Сами трябва да обсъдитe, както плюсовете, така и минусите за всеки един град на който сте се спрели. Това е вашият живот, вие го живеете и вие най- добре ще почувствате кое място можете да наречете "наше ". Успех!