Споделена история от Семейство

Изпадна в нещо като депресия
Здравейте! Момиче на 14 съм, а брат ми е на 17. Преди няколко дни докато си гледах телевизия сама в къщи, той се прибра много нервен. Започна да събира вещите на приятелката си, с която излизаше две години и половина, без да каже нищо. Попитах го какво става, но той не ми отговори. Започна да си псува под носа, после въздъхна, седна и изведнъж се разплака. За първи път от както бяхме много малки го виждах да плаче. Отидох при него и го прегърнах, постоях малко така и го изчаках да се поуспокои. Попитах го какво е станало и той ми разказа, че е видял вече бившата си приятелка да се целува с някакво момче, което представяла като близък приятел. Това беше, и все още е, момичето, което брат ми обича страшно много и е готов на всичко за нея и по тази причина сега изпадна в нещо като депресия. Спортист е, но вече не му се ходи на тренировки, почти не се храни (яде по един път на ден), не ходи на училище, защото са в един клас с въпросното момиче, не му се излиза изобщо и дори спи по 2-3 часа. Вечер просто си стои до 5-6 часа, обикаля от стаята си до хола да изпуши една цигара и обратно към стаята му и това по няколко пъти на вечер. Ляга си около 5:30-6 и става в 7:30-8. Не му се говори с никой и за нищо, по-голямата част от времето прекарва в стаята си. Та въпросът ми е дали има как да го извадя от това състояние? Дали мога да откъсна мислите му от момичето по някакъв начин? Искам да му помогна, защото това не е брат ми, който беше преди.

Коментари

1.   Кажи му да не съжалява и да гледа напред и да проучи да се премести в друга гимназия. Защото така като я вижда всеки ден няма да му мине скоро.

2.   А вашите къде са в картинката? И го оставят да не ходи на училище!??