Споделена история от Семейство

Връзката след появата на детето
Здравейте. Аз съм жена на 29 години. С приятеля ми, който е с 15 години по- голям от мен сме от 7, 5 години заедно. Живеем в Германия от 6, 5 години. Като цяло съвместния ни живот е бил винаги много хубав. Имахме семеен бизнес. Обичахме се много, помагахме си. Аз съм завършила в Германия но след завършването си забременях. Още в началото на бременноста ми фалирахме. По същото врем аз работех и друга работа но договора ми изтече. И така започнаха проблемите ни. Приятеля ми разбира се си намери работа точно месец преди да родя. Работи половин година и напусна след това живяхме чрез моето майчинство пак си намери работа но реши, че на другия ден няма да отиде понеже не му е харесало. През това време от раждането на детето ни връзката ни се проваляше все повече. Той е спокоен, че аз вземам майчинство и държавата ни подпомага и разчита на това. Не си поставя за цел да си намери работа и така да си издържа семейството а разчита на мен. На мен вече ми омръзна да съм водещата фигура и аз да издържам и трима ни. Караме се през ден като съм му обяснявала точно какво не ми харесва в държанието и действията му. Няма си и на идея от какво има нужда шест месечното ни дете ако аз не му кажа. Не знае кога и какво трябва да му се купи без аз да кажа. Не си поставя никакви цели за бъдещето ни и това на сина си. Вече се замислям, че ако се отделя сама с детето ни ще бъда по- спокойна и ще се справям по- добре. Въпроса ми е дали това са нормални битовизми и с всички семейни двойки с деца е така, или аз трябва да предприема крайна мярка ( раздяла). Знам, че детето ни ще расте истински щастливо ако сме заедно и не знам какво да правя.

Коментари

1.   Вашето е извън границите на нормалното.

2.   Никой не му е длъжен, детето го храни-вместо той него. Не е нормално, има дете...

3.   В Германия да работиш си е ад, защото е факт, че яко се работи. Добре е да помисли какво иска да прави и да се насочи в тази област. Яко трябва някакъв аусбилдунг. Поне имаа много алтернативи. Не е лесно, но не е невъзможно. Предполагам, че стресът от работата нужда е дошъл в повече. Просто намерете заедно читава работа.

4.   Работил съм в Германия 3 години на 3 различни места. Навсякъде има здраво темпо. Преместете се в по-спокойна държава, както аз направих. Сега съм в Холандия. Взимам повече за същите часове, темпото е друго и шефовете са спокойни.

5.   Авторке, защо си допуснала да родиш от това дъртаче?
Зарязвай го, че като чета какво пишеш за него май цял живот ще ти е като воденичен камък.

6.   От авторката:
Благодаря ви за съветите. Към тези според които проблема е разликата в годините- мислите ли, че ако нямахме такава разлика в годините нямаше да се стигне до тук?

7.   Не е проблема в годините, надявам се да е временно положението, детето трябва да го амбицира... или ако не... Всеки трябва да може да се грижи сам за себе си, особено ако е мъж.. Няма работи се много и не ми харесва, човек като има дете трябва да го осигури. А като свърши майчинството? От колко време е без работа?

8.   Не, не е нормално, със сигурност. Може би е научен така от малък- мама да мисли за всичко... и нормално да си продължи така, сега с теб.

9.   По принцип не е проблема в годините, ама той е вече на 44, а е на нивото на 24 годишен откъм кариерно развитие... Даже има 24 годишни, които са много по - напред. Сега ще започне да се оправдава, че вече е 'на години'.. ще даде за приемер други свои връстници в неговото положение. Хората на колкото повече години стават толкова по - добре умеят да се оправдават. Човек, ако сам не се амбицира не виждам как дете ще го амбицира, дори и да става тази илюзийка при някои, то ефекта ѝ е временен.

10.   От авторката:
По принцип е мъж който разбира от много неща. Не е глупав. Напротив. Само, че е много горделив и когато най- малкото в нещо не му харесва се отказва и никога не си признава грешките. Не е от одавна без работа. Точно малко преди да забременея остана без такава защото фалирахме. Когато родих започна за 6 месеца. Преди около седмица напусна защото не му хареса. Проблема не е в това, че той няма възможност поради липса на знания или некомпетентност а в това, че е много горд и не осъзнава че трябва някои неща да се преглътнат когато се работи за някой друг.

11.   Ами, авторке - не разбирам защо ни питаш, след като явно си го харесваш и каквото и да ти кажат хората, ти си готова да му намираш оправдания.
Като ти харесва, продължавай си така - това си е твоят живот в крайна сметка, ти си носиш отговорност за изборите, ти живееш с последствията, не ние :)

12.   Ами да, не е нормално при положение, че вече сте трима. А що
се отнася до проблема с годините, ще го усетиш само след има няма десетина години макс, ако сте все още заедно. Във всяко едно отношение.

14.   От авторката:
Разбира се, че си го харесвам. Ако ми беше безразличен нямаше да пиша тема тук за нашия семеен проблем. Винаги най- лесния начин за решаването на един проблем е да се избяга от него, вместо да се опитаме да се справим с него. В този ред на мисли- благодаря на всички написали съветите и мненията си. За мен са важни каквито и да да те.