Споделена история от Семейство

Семейството
Здравейте! Пише ви момче на 21 години, което наскоро се премести да живее далеч от дома. Причината е факта, че в града от който се наложи да се изнеса със семейството си настана голяма безработица. Затвориха се няколко завода и основните фирми, които предоставяха на живеещите да имат финансите на един пълноценен живот. Без да ви отнемам от времето искам да споделя тежката носталгия към дома с която не мога да се справя вече 8 месеца откакто живея в столицата. Започнах работа, но дори и това не ми помага да се справя с тази депресия и носталгия към дома. Не мога да намеря сили да се справя с тея чувства. А знам, че на тоя етап няма връщане назад. Моля за съвети и благодаря предварително!!!

Коментари

1.   Постави си някакви цели и мечти, които да те карат да гледаш напред . Това ще ти помогне.

2.   Върни се, толкова ли е трудно? !
Момиче.

3.   Започни да излизаш и се запознай с нови хора на твоята възраст.

4.   Като начало не се затваряй в дома си, а всяка свободна минута гледай да си на вън и сред хора. Като си намериш нови приятели ще ти е значително по-лесно. Освен това си намери някакво хоби и изобщо нещо, с което да запълваш свободното си време. И не на последно място, България не е чак толкова огромна, така че като имаш 2-3 почивни дни винаги можеш да се прибираш при семейството си. А питаш ли ги хората, които заминават за чужбина? Ти поне можеш да си се прибираш понякога, а има хора, които са толкова далеч, че не са се прибирали с години. На тях определено им е много по-тежко. За това не унивай, а просто намери начин да си запълваш времето с нещо различно от мислене за това какво правят приятелите и семейството ти в момента. Повярвай ми, помага. Аз учих в чужбина и това ми беше спасението. Като се натъжавах много, веднага излизах и гледах да си намеря някакво занимание за да не ми стане съвсем тъжно.

5.   Същото го преживях, но преди 15 години като студентка. Кошмар!
Живея в малък провинциален град, където се чувствам като преродена. Бях студентка в един от най-големите български градове. Не можах да се преборя с носталгията по родното място. Съпругът ми също е от града и останахме да живеем тук. Най-лошото е, че и децата ми са на същото положение - учат в този същия голям град /студентка и ученик/, но не го обичат и гледат всяка свободна минута да са вкъщи. Това в днешно време, в този динамичен свят на технологии, не е никак добре.
Опитай да се пребориш с себе си, макар че не лесно! В крайна сметка и милиони да получаваш, когато душата ти плаче, всичко останало губи смисъл! Успех!

6.   Благодаря ви за съветите!!!

7.   А аз съм пълна противоположност. Втора година съм студентка в София, а съм от малък град и изобщо не ми е мъчно, даже се прибирам само веднъж в месеца, а не съм много далече, на 200 км съм от София. И така ми е много добре, не само заради купоните, а и заради самият факт, че съм далече от родителите ми и си правя каквото си искам.

8.   Положението ти не е окончателна присъда, човек винаги има някакъв избор и ако не си щастлива в София опитай да намериш начин да се върнеш в града си. Напълно те разбирам, аз съм от голям град, който много обичам и никога не бих напуснал. Сега той предлага много добри възможности, но преди не беше така, въпреки това намерих начин да постигна нещо и да съм добре тук. Стегни се, работи в София, учи или постигни някаква квалификация и след като събереш достатъчно пари ако няма друга възможност за работа започни някакъв дребен бизнес достатъчен да те издържа в собствения ти град. Постави си го за цел и работи последователно в тази насока колкото трябва за да го постигнеш. Има много дейности в днешно време, за които няма значение къде се намираш, достатъчна ти е връзка с интернет...
Успех!