Споделена история от Семейство

Какво да правя
Майка ми е бременна и аз съм меко казано ужасена. Скоро ще стана на 16 и съм свикнала да съм 1 дете, освен това моите приятели не престават да ми казват, че второто дете винаги е по-обичано. Освен това съм забелязала, че моите приятелки, който имат братя или сестри са пренебрегвани по ужасен начин. Например имам една приятелка, която всеки път бива бита, ако не гледа сестра си. Те буквално са я отписали от живота си, нейните баби правят същото, но компенсират с пари. Страх ме е да не стане така и с мен. Приятелките ли постоянно ми повтарят колко ще е зле и просто не знам. Аз постоянно се карам с майка ми, но сега когато е бременна е още по зле. Тази вечер пак се скарахме и баща ми ми каза, че ако не се разбирам с нея да се изнасям.

Коментари

1.   Ти трябва да слушаш родителите, а не обратното. Няма нищо лошо да имаш брат или сестра. Пък и ти скоро ще станеш на 18.

2.   Е, и ти какво предлагаш? Майка ти да си убие бебето, защото някакви пикли, ти казали, че второто дете, било по- обичано?
Хайде стегни се малко, не си на 6 годинки!

3.   Мисля че не забелязваш важните неща в живота. Сега ще има момчета да харесваш, да учиш и т. н. Вниманието от вашите на 16 години не трябва да те вълнува, ставай самостоятелна и не мисли за глупости. Аз на 16 също живея сам тей като баба ми се лекува в друг град, а майка ми и баща ми разделени живеят по техните си апартаменти. Сам се храня, сам се мия пера и т. н. Щом аз мога да се оправя ти ще можеш да преживееш вниманието.

4.   Вече си доста голяма, за да искаш да се грижат за теб. Наистина, ако майка ти работи би било добре да я отменяш от време на време с детето. Това втори брак ли е на майка ти?

5.   Не се дръж като капризна пръдла, около която се върти светът. Родителите ти имат право да преценят дали да имат още деца. Ти не би искала майка ти да ти прави скандали, ако ти си бременна и чакаш бебе. Може би и вашите не са го правили специално, но се е случило и са решили да го задържат. Не е редно да тормозиш бременната си майка. това е адски грозно и егоистично.
И да-ще ти се наложи да делиш пространстовото с другото дете. Много хора са така и не са умрели. Освен това, скоро ще напуснеш дома си и ще имаш свой живот.
Не е нужно да гледаш на живота по най-мрачния начин. Приеми го откъм положителната страна- малките бебенца са сладки и милички, ще имаш опора в живота след време. Ако си егоист ще имаш проблемеи с всички хора, не само в семейството си

6.   Ревнуваш това ти е поблем, не бъди егоистка а приеми че майка ти ще има 2ро дете, не мога да разбера що за егоизъм е това.Мъж съм и аз съм едно дете в семейството ама не съм тръгнал да се оплаквам, скоро ще станем 3 деца
Слез на земята .

7.   Боже господи, ти си болна от ревност момиче, как така ще се ужасяваш че майка ти е бременна с второ дете?! Аз ако съм бих се зарадвал на такава новина и нямаше да ревнувам. Това твоето е чиста ревност.

8.   Няма да стане така! На 16 си, можеш и сама да се грижиш за себе си!
Момиче.

9.   Не е вярно това, че са по-обичани вторите деца. Но със сигурност ще има период, в който родителите ти ще трябва да обръщат повече внимание на бебето. То ще е малко и безпомощно и ще има много по-голяма нужда от грижи от теб. Освен това, ще са по-изнервени, тъй като не е лесно да се грижиш за бебе.
Не обръщай внимание на приятелките, които на тази възраст вероятно са много склонни към преувеличение. Вълнувай се, че скоро ще имаш братче/сестричка, което ще те обича безрезервно и ще копнее да прилича на теб! Бъди внимателна към майка си - тя е в крехко състояние, лошо и е, емоциите и се сменят внезапно и т. н. Баща ти просто иска да я предпази и затова е по-строг с теб.
Да, ще има голяма промяна в живота ти. Може би понякога ще ти е по-трудно, но ще получиш награда. Незаменимо е да имаш брат или сестра - те могат да са ти опора цял живот (както и ти на тях).
Друго положително е, че няма да те държат толкова изкъсо вкъщи, което ще оцениш следващите няколко години ;)
Гледай по-ведро и се опитай да се поставяш малко повече на мястото на родителите си.

10.   Това дали ще си пренебрегната зависи от родителите ти. Знам семейства с две деца, които не пренебрегват нито едно от децата си. А че по- голямото внимание ще бъде насочено към бебето, е нормално, тъй като то не може да се оправя само и не би трябвало човек на 16 да се тревожи за това. Някак си не си толкова малка, за да мрънкаш за внимание.
Можеш да използваш това време, за да се научиш да бъдеш по- самостоятелна. Това много ще ти помогне за в бъдеще.

И не се карай с майка си сега, когато е бременна! Бременните жени имат нужда от спокойствие. Стресът, който ѝ причиняваш, рефлектира не само върху нея, а и върху бебето.

Black Sabbath

11.   Най добре е да отидеш при приятел или приятелка докато станеш на 18 после се издържаш сама, това е

12.   Като нещо не стане от първият път... Повтаряш.

13.   Ужас. Поговори с психолог. Ще ти помогне да видиш света през други очи. Ти също един ден ще избереш колко деца да имаш. Уважавай избора на родителите си.

14.   Просто след две години се изнеси и се справяй сама с живота - никой няма да ти пречи.

15.   Майка съм на три деца. Обичам и трите еднакво. Никога не поставям едното пред другото и нямам любимец. Ако може да се каже, че има някакъв нюанс в отношенията ми с децата, то е с първото, защото той е много привързан и ме търси постоянно. Никога не съм пренебрегвала децата. Научи се да делиш, това ще ти бъде от полза и когато имаш собствено семейство с деца и съпруг. Не си сама на този свят и няма да бъдеш.
Има една притча за майката - "попитали майката - кое от децата си обича повече и тя отговорила " Това, което е болно, докато оздравее, това което е навън, докато се прибере, това което има изпит, докато го вземе, това което е наранено, докато се влюби". Това е! 100% стоя зад това. За да прави дете сега, значи наистина го желае. Не се карай с нея, а я подкрепи. Ще имаш нужда от същото, когато ти станеш майка.

16.   На 13 съм и от 2 години не се разбирам с баща ми. Той не ме търси, не се грижи, не работи има си приятелка от 8 години, а той е вече на 49. А сега си направиха дете.. Удар под кръста, не знаеш какво е да обичаш човек, който не се интересува от теб да нямаш баща до себе си в трудни моменти или просто да поговорите, а за капак си прави друго дете с което да те заменя. Както живея с майка ми и тя и хрумне да си направи дете, няма да и проговоря, ще я оставя да се оправя сама с бебето и ще го изключа от живота си както тоя глупак остави мен! :)