Споделена история от Семейство

Със сълзи на очи го пиша
Здравейте! Историята ми е дълга , но ще се опитам накратко да напиша. Момиче съм на 17 години , отново поредната скандална вечер между татко и майка ми.. Това е ежедневно , майка ми си има любовник от 2007г. татко не знае , аз от 1 клас бях наясно и ги виждах , ии от цялото измъчване , че няма с кой да споделя , пт всички скандали ми се отккючи диагноза Лупус. Лекуваха ме с доста медикаменти , като (корткикоствроиди,ендоксан) това не е всичко , от тях се подух , не излизах 1 година , зашото ми се подиграваха приятелките , затова , че съм подута в лице , започа и в тяло , оттам цялата в стрии , амии и косата взе да ми капе , пиша ви го със сълзи на очите това , сърцето ме боли отвътре , нашите само се карат гледат си живота , нямам човек до мен да си кажа болката и да поплача , тежко ми е на душата.. Затова реших да споделя на вас , да ми олекне :(

Коментари

1.   Баща ти сигурно предчувства за изневерите на майка ти. Не мисли, че мъжете са толкова тъпи. Майка ти 100% се държи провокативно и заядливо с баща ти. Няма да ме очуди, ако и баща ти не си е хванал някоя, след като живее с такова чудовище като майка ти. А ти баламурника, страдаш и си се поболяла заради грешната ти майка!
Ти нормална ли си!? ! - страдаш, заради нейните грехове! Вземи го кажи това на майка ти, че заради нейните изневери на детските ти плещи е трябвало да носиш чужд товар( нейния) и ако тая жена поне малко те обича, и не е абсолютен егоист, би се замислила какво причинява на семейството си. Жена- 40 г

2.   A Ти защо не им теглиш една майна и да си гледаш твоя живот. Стани малко егоист. Те да си оправят техния живот, не си им майка, ти си гледай собственото задраве, най-вече, и всичко останало. И аз съм със заболяване, което се лекува със стероиди и те разбирам напълно. Просто гледай себе си. Скоро ще имаш самостоятелен живот и няма да зависиш от родителите си. А ако отидеш някъде и да учиш, няма и да ги виждаш. За болестта ще влезеш в ремисия и ще си възвърнеш формите. Кураж!

3.   Уфффф, в една тема, бях на мнение, че детето не трябва да се меси в отношенията на родителите. Един коментар, на един господин ми показа, друга гледна точка и то много на място да си призная. Не знам, много бих се радвала, ако по говориш с тях открито, какво ти причиняват скандалите, но не знам, ще ти обърнат ли внимание. Имаш ли баба и дядо, защо не им споделиш, ако са свестни ще те подкрепата и ще се изправи те срещу всички. Нека и бабите и дядовците на двете страни да вземат отношение. В крайна сметка, слагаш картите на масата, такива, каквито са и това е!

4.   Вашите не стават за родители, а ти задължително отиди да те види лекар, даже на 2-3 лекаря отиди да чуеш няколко мнения как може да ти се помогне!

5.   Стани на 18 и си вземи живота в ръце, грижи се за себе си и остави родителите ти да си трошат главата щом нормалното ежедневие за тях са скандалите. Със сигурност ще намериш хора на място след време.

6.   Пращай на майната им всичките, който се държат негативно с теб. Започни да гледаш само и единствено СЕБЕ СИ. Започни здравословен начин на живот. Ставай рано, яж качествена храна - домати, сирене, картофи и т. н. Започни да спортуваш и най-вече да тичаш! Вкъщи не обръщай внимание на нищо негативно, а и като цяло недей. Самоизолирай се от лошото. Яж много ЧЕСЪН. Всеки ден! Още малко ти остава да завършиш училище. След като го направиш започни работа и се изнеси по най-бързият начин. УСПЕХ!

7.   Еми запиши се на спорт, намери си хоби.. И не дружи с хора които ти се подиграват.

8.   Момиче, не се предавай. И аз бях отчаяна, като теб. Майка ми и баща ми се мразеха, всеки ден ставаха скандали. Той винаги беше много пиян. Чувствах се ужасно и исках да се махна от къщи. Но нямаше как да си наема квартира, понеже трябва да работя, а бях ученичка.
Но както и да е, изтърпях доста неща, свърших училище, срещнах един мъж и заживях с него. Заедно сме вече много години и това, което си спомних сега, за родителите ми и скандалите, е далече в миналото. За това ти казвам- живота си върви и всичко се променя. Търпение!

9.   И като се съсипват ще махнеш любовника и вашите ще са безоблачно щастливи ли? Това е техният живот. Ги имаш твой такъв. Кажи на майка ти, какво изживяваш. Не я съдиш, това е нейният избор, но тя трябва да ти осигури спокойствие и грижа.

10.   Миличка, никой още не знае защо се отключват автоимунните болести. Но е типично за хора с резус негативен.
Защото: ДНК-то на резус негативен атакува всяко нетипично и неприемливо за гените си "нещо" та дори и собствените ни деца ако са с резус позитивен (от баща резус позитивен).
Rh negs сме... чистата, истинската кръв без примеси и лабораторни експерименти т. н. темата е дълга, но важното към момента е да знаеш, че ако си (най-вероятно СИ) резус негативен, тялото ти ще реагира негативно на всичко което твоята (чиста днк, кръв) не приема, това най-вече се отнася за човешките боклуци/химии под формата на лекарства, дори в храните т. н
Изледвай си кръвна група и резус фактор ако още не ги знаеш и ако се потвърди, че си rh neg. има групи във фейса на английски, потърси ни, прочети архивите, питай каквото те интересува.
Ще ти се помогне.
Като за начало обаче... изчисти всякакви химии от себе си, започни с детокс чайчета, подозирам, че може да си Б кръвна група.. пиши ако искаш, каквото мога от тук ще ти помогна и/или поне насоча. Но тези лекарства (ако си негативен резус) НЕ СА за теб.

11.   Провери с биопсия в Александровска дали наистина се касае за лупус, че има един доктор в Сф (но май и в други градове ходи), който раздава наляво и на дясно тази диагноза, заради скъпото лечение. Мен започна да ме лекува без биопсията, направих си я и се оказа, че нямам; лично знам за още един случай покрай мен.
При всички случай съм сигурна, че като махнеш дразнителите лупусът както се е отключил, така и ще за заключи. Дерзай!

12.   Бе да не ти пука...гадно е да ноо да се опраят ти не се меши!И ще си по-добре!

13.   Мило дете, някои хора не заслужават да бъдат родители. На тях не им пука какво причиняват на собствените си деца. Винаги съм мислила, че след като двама човека имат дете неговите нужди и интереси трябва да са над всичко. А майка ти хукнала по любовници.... Моите родители никога не са се занимавали с такива неща, но много се караха. И като се скараха, ни питаха кой от двамата предпочитаме. Как да отговори едно дете кой от родителите си избира-майка си или баща си? Вече съм зряла жена, а никога няма да се отърся от травмите в детството си. Затова прекрасно те разбирам. Лесно се дават съвети когато ти е широко край врата. Аз не мога нищо да те посъветвам. Просто си излях пред теб душата-както ти пред нас...

14.   Хеййй майка ми си тръгна заради друг мъж и сега има дете от него. Недей да съсипваш себе си зарада родителите си. Грижи ае за себе си. Имаш нужда от някой, който да те подкрепи - бъди си сама подкрепа, най-искрената, най-сигурната, най-критичната подкрепа, която можеш да имаш. Остави родителите ти да се разберат помежду си. Знам, че звучи лесно, но не е. Успех и се грижи за здравето си. Концентрирай се върху него.