Споделена история от Семейство

Посъветвайте ме!
Накратко... Двете със сестра ми винаги сме се обичали и винаги сме се подкрепяли. Но... тя е в процес на развод.
Родителите ни живеят в голяма къща /къщата е строена от тях двамата/ на два етажа, която винаги са казвали, че ще бъде и на двете ни - единият етаж на едната, другият на другата. Откакто ни е казала, че мисли да се развежда, аз се притеснявам за децата си. Моето семейство никога не е било добре финансово и много се тревожа какво ще се случи от тук нататък с бащината ни къща. Винаги съм се надявала, че поне едното ми дете ще бъде осигурено с жилище с помощта на майка и татко... Всички много ги обичам /родителите ми, сестра ми, децата ни/, но не знам след развода и какво ще се случи. Грозно е и ми е болно, но трябва да мисля за децата си!
Посъветвайте ме какво да мисля и какво до правя!
Благодаря ви!

Коментари

1.   Не разбрах нали има два етажа за двете, какво те притеснява?

2.   Ти няма какво да направиш, защото къщата е на родителите ти. Те ясно са изразили волята си, че ще я разделят по равно. Дори и да не е разведена сестра ти, нейната част си е нейна, тя няма как да стане твоя. Не виждам на какво и защо се надяваш. Тя може да се върне да живее при вас, а може и да си остане в нейния си апартамент, но това не променя нещата. Едва ли родителите ти ще решат да я оставят без наследство, защото ти си в по-лошо материално положение.
Аз съм в същата позиция, но от страната на сестра ти. И ние имаме една двуетажна къща, от която аз ще наследя един етаж, и сестра ми един. По случайност стана така, че аз наследих от покойния си съпруг много имоти. Няма да отида да живея за постоянно в къщата, но искам да мога да отида винаги, когато пожелая. Там е преминало детството ми, там са корените ми, там са спомените ми. ако и сестра ти мисли като мен, не смятай, че ще ти подари своя дял, ако в тази посока вървят мислите ти. В случая нищо не можеш да направиш, топката е в други ръце.

3.   Аз не искам тя да остане без наследство. Напротив, мнението ми е, че всеки трябва да може да се върне в бащината си къща, когато поиска - няма значение какво е финансовото му положение. Не бих допуснала това! Искам и тя да се чувства сигурна.
Може би и аз неоснователно се притеснявам и не знам какво да мисля ...
Благодаря ви за мнението все пак!

4.   Няма никакво значени за теб дали тя се развежда или не. Ти все ще си имаш половината от къщата.

5.   Когато родителите ти починат единственото, което може да направиш е да купиш нейния дял.
А тя има ли деца?
Ако не се съгласи, тя да купи твоя и ти си търси друг начин да се сдобиеш със жилище.
И др искам да.питам. ако къщата е на село не се хаби. Там няма бъдеще за теб, а какво остава за децата ти. Да имот е но струва стотинки.
Покрай семейни имоти брах големи ядове, с чичовци, лели... накрая майка ми се разболя от рак и почина. Сестра й я прокълна. Тя също е разведена. С две деца, цял живот от мъж на мъж.Майка ми искаше да купи нейния дял а онази каза по телефона , че Господ гледал. Никога няма да й простя думите. Докато беше болна в болницата една баничка с вода не й занесе. Нито тя, нито децата й. Дори на погребшнието не дойдоха. Тива са българите. Гадно и злобно племе. За парче земя брата и сестрата биха заровили само само всичко да притежават, а другия да мре в мизерия.

6.   Какво има да му мислиш, авторке! Два етажа-две сестри. От ясно, по-ясно. Дори и да се върне сестра ти да живее при родителите ти, тя няма да завземе и двата етажа, т. е. твоят дял си остава непокътнат. Терзанията ти са излишни.

7.   Авторке, искаш и втория етаж и за това те притеснява разводът на сестрати и, че се връща/настанява в къщата ли?
Не виждам друга причина за темата ти при положение, че е ясно разделена по равно за двете ви, без значение коя колко и дали има деца. Нейния етаж няма да остане за твоите деца, неин си е.