Споделена история от Семейство

Как е възможно да мляска банан?
Здравейте,
от няколко години мъжът ми, след като се върна от дълга командировка в чужбина, придоби отвратителни навици за хранене. Сърба таратор, използва толкова интензивно дъвкателните си мускули, че дори при затворена уста се чуват ужасни звуци при ядене дори на банан и друга мека храна. Собствената му майка, когато го чу за първи път да яде по "новия" начин имаше изумен вид, но не му направи забележка. Няколко пъти говорих с него през тези години. Няма никакъв ефект. Той не отрича, но не осъзнава колко много ме дразни. Понякога предпочитам да не ям с него, а като говори с пълна уста направо ми се повръща.

Разговорите не помагат. Някакви други идеи?
Искам да ви споделя, че други хора не ме дразнят. Нормално е да се издават звуци при хранене, но не и да се яде така, сякаш е за последно и от това зависи живота ти. Не беше такъв. Какво ли му стана?

Коментари

1.   ами кажи му че го отвращаваш и че предпочиташ да гледаш "2 момичета 1 чашка" вместо да го гледаш как се храни.... после покани приятели на вечерия и ги накараи предварително да отблелжат колко отвратителен навик има докато вечеряте... ако това не стига- повтори но с други познати... и би трябвало това да подеиства... никои не иска да признае че хорското мнение го интересува но е така...

2.   Благодаря, номер 1 за съвета. Моя е грешката, че забравих да напиша, че когато поканив гости се държи прилично. Също така и пред нашите. Душата не мога да си изкривя, но в къщи и пред неговите родители е ад. Не искам и да го излагам. Не е лош човек. Но наистина понякога е невероятно от какво ги произвежда тези звуци, като например яде мек хляб?

3.   Всеки може да се храни културно, но не всеки иска. За мнозина шумното хранене е начин на себеизява, на привличане на внимание, на избиване на комплекси и т. н. Странното е, че и хора с добро образование и престижни професии на масата копират бай Ганьо у Иречека. Известно време поработих в ресторанти в чужбина и скоро можех да различа какви туристи са се хранили на масата - лекетата по покривките, фасовете в чиниите и бутилките /при наличие на пепелници/, храната по пода издаваха присъствие на южноевропейци. Те си личха отдалеч и по шума, ръкомахането, мляскането и сърбането. Точно обратното беше на масите на туристите от централна, северна и западна Европа - удоволствие беше да се работи с такива хора. Аз също не понасям мляскане и сърбане и подбирам с какви хора да се храня, както и в какви заведения да влизам. Виж, вкъщи е друго, но винаги можеш да намериш начин да покажеш на близкия, че ти е крайно неприятно и да го накараш да се съобразява с другите на масата. по едно време и жена ми беше започнала да мляска /не нарочно/, правих забележки, докато една вечер не седнах с нея, започнах да се храня отделно и да видиш колко бързо се отучи. Та просто намери начина, в случая той трябва да се отучи от навиците си, а не ти да свикваш с тях.
Мечо Пух

4.   Благодаря, Мечо Пух. Ако няколко вечери не сядам да се храня с него, мисля, че това е добра идея и ще помогне. А относно коментара ти за туристите, абсолютно съм съгласна, моите наблюдения са същите. Много ти благодаря за идеята. Мисля, че това ще помогне, защото той по принцип обича да сме заедно, вкл. да се храним заедно.