Споделена история от Семейство

Мразя баща си!
След няколко месеца правя 18г. Баща ми ме тормози от 10+ години вече и не се издържа. Постоянно ме обижда за без нищо, че съм к*рва и каква ли не.. Когато бях на 12г за първи път ме преби.. На 13г ми видя снимка с момче (нормална снимка) и откачи, започна да хвърля да чупи.. Една вечер ме чу да говоря по телефона, не беше късно към 21:30ч беше и ми взе телефона разкрещя се и година и половина бях без телефон, т. е уж щеше да ми го взима в 22:00ч, но ми го взимаше доста по-рано и правеше скандали и му харесваше да съм нещастна.. Като бях на 15г ми намери цигари и ме преби от бой, размята ме из цялата къща.. и после каза на мама, че ми е ударил само 2 леки шамара.. с мама се изнесохме, защото и без това постоянно ни тормозеше, но на другия ден се върнахме, защото той и се бил извинил и щял да се промени.. нищо подбно, пак пиене, пак скандали, чупеше и хвърляше постоянно, масата обръщаше.. Като бях на 16 г отново реши да ми посегне и в опит мама да ме защити посегна и на нея, беше ме хванал за гушата, душеше ме и крещеше "Не ми разваляй семейството", преби ни на леглото на баба, която беше починала преди няма и 40дни.. а той и на баба посягаше (т. е собствената му майка). Веднъж го заварих да я бие.. 85 годишна жена с 3 инсулта, почти обездвижена и да я бие.. сви ми се сърцето като видях и го махнах от нея.. В момента имам приятел, по-голям е от мен с 14г.. в началото мислех, че е на 25г, много е младолик, вече се бях влюбила и исках да опитам, когато разбрах, че е на 31г, но не съжалявам, защото е толкова свестен, не пие, не пуши, уважава ме, една година вече сме заедно не сме се карали нито веднъж, запознах се с баща му, брат му и тн.. той се запозна с мама и този (баща ми), но баща ми откачи, беше ходил да го заплашва и сега тормоза продължава отново всяка вечер. Не мога за разбера какъв е проблема, аз поне съм с човек, който ме уважава, а не като мама, дето той я прави на нищо.. познавам много хора с такава разлика, които се разбират и са щастливи, нали не са 20+ разлилика.

Коментари

1.   Станеш ли пълнолетна веднага си намери работа може и по морето за лятото за да си далече от изродът и след това като събереш пари или намери квартира или се пренеси ако е възможно при гаджето си щом казваш че е свестен. Ако баща ти пак тръгне да прави проблеми го даваш на полицията и в съда вадиш си медицински за побоите приятелят ти свидетелства в твоя полза и веднага ще му издадат ограничителна заповед да не припарва до теб да определено разстояние. Другият вариант е да събереш малко парички и да платиш на двама три по - яки мангонци да го причакат някоя вечер и да го пребият едно хубаво и като тръгне да излиза от болницата пак няма как да разбере, че ти си поръчала това. Такива хора само от това разбират! Сега все още можеш да отидеш при социалните и да им покажеш синините ще те вземат и ще те настанят в център от семеен тип докато навършиш пълнолетие, а него ще го подведат под отговорност. На майка си за жалост не можеш да помогнеш тя вече е с разбита психика и свикнала да търпи тормоза, но себе си можеш да спасиш.

2.   Баща ти е за затвор!
А ти почвай работа и се изнеси на квартира с приятелки.

Не допускай един ден да станеш подчинена наивница като майка ти и да прощаваш агресия и истерия в 'името на семейството', 'щот да се запазило семейството' и.т.н.

3.   Баща ти е луд! Не стойте при него, луд пияница и нищо повече... Съжалявам те!
One girl

4.   Нямам търпение да се изнеса, то това дето съм изброила е само част от историята и нещата дето ми е причинил, даваше ми да излизам само петък, събота и неделя от 15:00 до 18:00ч, следеше ме с колата и до магазина да отида и преди година ми беше слагал камера в банята, защото съм стояла много време и щял да покаже видеото на майка ми да каже какво правя толкова време вътре, като намерих телефона му в банята записваше от 11 минути, не мисля, че е много време, амаа карай, направо откачих..не ми е правил сексуални намеци никога, ревнува ме като нз какво, но това за мен не е нормално да ми сложи камера в банята

5.   Потърси помощ от МВР!

6.   Сега баща ти ти е виновен, после приятеля, после детето...

7.   Съди го, ако имаш доказателства. Може да полежи и така и майка ти ще си отдъхне.

8.   Потърси помощ от полицията!

9.   Баща ти е много силен, но с жени. Иначе 100% е страхливец и комплексар! Нещастник...

10.   Не чакай повече нито месец, нито ден. Работа, квартира и да те няма.
Майка ти като иска да му бъде жертва, нейна си работа.

11.   Номер 6 в какъв смисъл приятеля после ще ми е виновен и детето? ! Тоя като е изрод какво да го обичам ли или направо да го поздравя за това, че посягаше на баба, мама и на мен ли хаха ми виновен ми е и ми е черен много и номер 9 така е той е комплексар и се изправя само срещу по-слаби, а не срещу някой на неговото ниво...

12.   Към номер 6 - момичето подробно описа, че от дете е жертва на домашно насилие от страна на баща си, както и покойната и баба и търси тук подкрепа а не нападки. Като не можеш да кажеш поне една добра дума по - добре си замълчи!

13.   Има безплатен телефон за помощ за семейства, подложени на домашно насилие, осигуряват и временни жилища, обади се, анонимно е, можеш да намериш контакт за връзка в Google.

14.   От номер 6. Не защитавам бащата и не го оправдавам. Функцията на бащата е да отглежда детето и да го обича, да го възпита и да му осигури едно светло бъдеще. Боят не е начинът, за възпитание. Но явно някой го провокира да раздава ред, а той не знае как и използва боя. Не е мъжка постъпка да биеш беззащитните. Не разбрах защо те обижда и иска да си нещастна, защо ти взима телефона, защо те хваща с цигари на 15, защо си на 17 и имаш приятел на 31 години и защо той казва, че му разваляш семейството? Някой го провокира ли? Майка ти е останала с него, въпреки всичко и си мълчи??? Приятеля ти и той си мълчи???
Съвета ми е да се оплачеш в полицията. И пак не вярвам баща ти да ти вреди ей така за удоволствие. Нещо правиш и ти, което не е редно.

15.   Не правя нищо нередно, лятото работя, ходя си на училище през учебната година, стремя се да имам добри оценки, но той смята, че ще завърша в някоя канавка и си мисли, че като ми посяга и ми крещи ще постигне нещо, понеже той е учил до 8ми клас, пил е още тогава и не е ходил на училище и си мисли, че и аз така ще направя.Той също е бил с мама като е била на мойте години м/у др

16.   Ох, толкова много сте изтърпели с майка ти... Съветът ми е да си намериш работа и да излезеш на квартира. Стига толкова тормоз. Не е лошо и майка ти да дойде с теб. Трябва да се спасите заедно. Нужно е да си финансово независима, защото не знаеш как ще се развият отношенията с приятеля ти.

17.   Номер 16, така е, но майка ми я е страх да го остави, защото я заплашва... а доколкото финансовата зависимост и с приятел и без искам да я имам, една жена трябва да може един ден да каже, че това, което има го е постигнала сама, а не благодарение на някого. Баба ми и дядо ми ще ми помагат финансово докато уча, а с парите, които изкарвам ще се издържам. Уча в езикова гимназия и имам планове да си намеря хубава работа и например да се занимавам с френски език! А баща ми какво иска от мен не зная, никога не е доволен... той се опитва и моя живот да живее и иска да е винаги неговото и се опитва да го постигне с всакакъв вид насилие

18.   Има ли възможност да отидеш при баба си и дядо си ?

20.   18, ти не разбра ли, че нейната баба е починала отдавна? При дядо си може да отиде, ако е още жив. Ти въобще, №18 прочете ли хубаво текста, успя ли да вникнеш в него, мисли преди да си изкажеш коментара? ! Не бъди неподготвен / а!!! Авторке, избяга ли вече от грубиян, защото мина 1 година и половина и трябва да си почти на 19 години?

21.   20, избягах вече съм при баба и дядо(родителите на майка ми), а иначе родителите на баща ми са починали. Вече завърших, приета съм в университет, той така и не присъства на абитуриентската ми, от година и нещо не говоря с него и се чувствам чудесно, с приятеля ми сме сгодени отскоро и скоро ще заживеем заедно. Общо взето всичко се развива повече от чудесно, откакто се махнах от този ад :)

22.   Пак от авторката: Общо взето всичко се нареди откакто се изнесох, това да живееш с психически нестабилен алкохолик беше неописуемо. В крайна сметка се изнесох преди още да направя 18. Разбира се майка ми все още е с него, незнайно защо, дори наскоро той беше в болница заради системната му употреба на алкохол

23.   Радвам се че си се отървала от този човек ( баща ти) Дано с приятеля ти останете по дълго заедно и да те подкрепя

24.   От авторката: Благодаря, номер 23! Нещата вече са супер и той ми е огромна подкрепа и премина всички трудности с мен, а доколкото баща ми, той с държанието си, агресията си и желанието си за власт постигна само едно, да ме изгуби..