Споделена история от Семейство

Не знам какво да правя!
Здравейте, 34 год. успешен мъж с кариера и позиции семеен с прекрасното дете, НО! Имам проблем семейството. С жена ми нещата не вървят. От години интимността е все по-добре рядко.... спим гръб в гръб, говорим основно за нуждите на детето и т. н.! Жена ми постоянно ми намира кусури. Не харесва родителите ми и не дава детето да ходи при тях- може за една година родителите ми да са виждали детето 5-6 пъти... За нея те са хора прости и им нямала доверие- а са изгледали двама сина ;). Скара се с брат ми и жена му и не дава да запозная децата ни едно с друго а са първи братовчедки... Не ми дава детето да отидем двамата на село при нашите- тя и на мен няма доверие. Това противоречие създава само а скандали помежду ни! Преди време исках да се разделим но тя каза че ще пребие детето и че ще каже че това е мое дело в съда. Никога няма да видя детето ако се разделим( това го имам и на запис) Изпада в много сериозна ярост при скандали- хвърля чупи крещи.... казва на детето че няма баща... детето страда като свидетел на всичко това.
Моля за съвет! Привързан съм страшно много към детенцето ми момиченце на 4. И тя е много привързана към мен. Чувствам се подтиснат в тази връзка - от една страна родителите ми реват от мъка за внучето си от друга жена ми ме обвинява че към на мира синче. А аз не съм такъв. Отделил съм се от нашите още вх4 клас. Самостоятелен мъж съм. осигурявам материално семейството си и то на висока ниво... но пак нещо не правя като хората:(. Дали да се разделя с нея или да търпя в името на детето???? Надявам се на помощта ви

Коментари

1.   Добре, ама май не казваш всичко. Значи тя черната овца, а ти и родителите ти- чисти като сълза.
Може ли малко подробности, защо не позволява, детето да се вижда с тях? Току-така не се стига чак до забрани.

2.   Монтирай скрити камери особено щом имаш финансови възможности. Така каквото и да твърди ще имаш доказателства че лъже и няма да може да отдели детето а и вярвам че е финансово зависима или ако не е направи и така е зарежи и си намери добър адвокат и е много вероятно да вземеш родителските права, особено ако снимаш насилие в дома спрямо детето чрез скритите камери. Запомни една жена що си мисли за раздяла и то така да заплашва рано или късно когато тя е готова ще те зарежи. За това най добре се застаховай така че да остане много изненадана.

3.   Не си мъж, защото макар да си се отделил физически, не си се отделил емоционално от родителите си. Ако бяхте стабилна двойка, взела общо решение, нямаше да оставяш мама и тате да ти мрънкат и да искаш да влачиш детето сам при тях. Това че са отгледали двама сина са приказки на майка ти или баща ти, които ти повтаряш като свои - така правят мамините синчета. Моята свекърва също е отгледала мъжа ми, но са пушели вкъщи и в колата при него, на 18 е щял да умре от пневмония, на 30 години беше с наднормено тегло и високо кръвно. Даже майка му и баща му ми даваха заръки да не му давам червено вино и да му давам хапчета като вдигне кръвно... все едно е малък. Сега тренираме и се храним здравословно и той няма кръвно вече и е много здрав физически. Познай - мама и тате ни се подиграват всеки път като ни видят вместо да ни подкрепят, че правим нещо здравословно. Седни и поговори спокойно с жена си, за да разбереш защо няма доверие на родителите ти. Отношенията снаха-свекърва са много деликатни - обикновено свекървите не могат да приемат, че синовете им са пораснали и имат собствено семейство, което е приоритет пред родителите и така се започва - идват без предупреждение (коя е тая да се съобразяват с нея), дават неискани съвети (тя е малоумна), манипулират синовете и не спазват никакви препоръки (напук на снахата, коя е тя да казва или не кое как се прави, само свекървата може да казва). Сигурна съм, че има основателна причина. Майка ти меси ли ви се, нарежда ли жена ти? Ако не искаш да си поредният развел се мъж заради мама, подкрепи жена си - няма по-добро от майката и бащата за едно дете. Тя сега се чувства предадена от теб - ако подкажеш подкрепа и че тя и детето ви са приоритет номер 1, ще видиш моментална разлика. Ако не осъзнаваш какво ти пиша, ходи на село да си те дундуркат мама и тате, ще си останел мамино синче.

4.   Приятел, историята ти е 1:1 с моята, само, че при мен всичко свърши преди 3г(разведохме се). На 33г. съм. Буквално бившата след като роди се превърна като копие на това"нещо" у вас-тотално отчуждаване от майка ми, баща ми, сестра ми, не даваше да видят детето, скандали ежедневно, абе на психична сноват не я биваше, но като гледам и при теб е същото. След развода първата година си е тежко, виждаш детето по-рядко, мислиш за миналото, но с времето нещата се оправят. Трудно е да вземеш избор, знам го, но заради себе си и най-вече заради детето, което израства в такава среда се РАЗВЕДИ. Това не е живот, преминах през този ад, всичко ще преодолееш, а и детенцето като поотрасне и започне да преценява хората и само ще дойде при теб, кой би стоял при психично болна жена като твоята. Това е моето мнение, желая ти успех и бъди Мъж заради дъщеря ти и себе си!

5.   Късай синджира брато, детето ще си го вземеш при теб, никога не забравяй, че семейството е едно и единствено! Жени колкото искаш, късай синджира с нея и да отива да се лекува

6.   Намери си свестен адвокат и му покажи записа. Та ти държиш ключът в ръцете си. Щом си материално подсигурен, просто се нуждаеш от добър адвокат, за да получиш родителските права. Недей да търпиш това отношение.

8.   Уж си успешен мъж... с позиции... кариера... тоест финансово стабилен... значи би трябвало да имаш самочувствие, увереност в себе си.. това което пишеш, нещо не ми се връзва... хем си мъжкар, хем жена ти, те заплашва, че щяла да пребие детето и да обвини теб... успешните мъже с ( предполавас гам, свой бизнес ).. ми се струва, че имат адвокати... и изобщо не биха се оставили на такива манипулации... а тя и на всичкото отгоре чувала и хвърляла предмети като се ядосвал за нещо
... страхуваш се от нея ли? ... И как така от четвърти клас си самостоятелен, работеше сигурно...

9.   Голям мъж си. Другият път жена ти като почне да крещи и чупи ти и кресни и кажи край на всичко. Тя се е взела много носериозно. Нито може да ви храни всички нито има правото да дели детето от роднините му, нито е в позиция до заплашва. Извинявай ама както го описваш ми изглежда, че си имаш работа с неизпипана манипулаторка и истеричка. И защо и искаш воъбще разрешение да ходите някъде с детето. Грабваш го като си почивка, обличате се, събираш му багажче за два дена и отивате при родитилите ти, нея я оставяш да си троши у вас. Я малко по-твърдо се заяви. Скоро детето пораства и ще ти се смее.
Жена 31.

10.   От автора: До колко съм мъж няма да си обяснявам. Майка ми и баща ми не се месят в нищо. освен че говорят в седмицата по 3 мин. По телефона с мен да питат как сме. на жената не звънят защото тя им е блокирала номерата от преди години. На тези които пишат че не съм се отделил емоционално ще кажа, че ако вашите деца се отделят емоционално от вас след време... ще плачете. Не означава че след като моето семейство е на първо място то родители и роднини трябва да ги няма!!!! И то родителите на мъжа, на жената са най- прекрасните и мили родители на света.

11.   Значи, ако жена ти не е луда, в който случай не можем да ти помогнем, четейки историята забелязвам следните неща. Намира ти кусури, но ти изтъкваш на първо място това, че тя не пуска детето при вашите и само с теб при тях. И друго, което силно прави впечатление е това, че те "реват от мъка". Според мен се е случило следното - по някаква причина, която ти пропускаш, неволно или не, тя се чувства зле със семейството ти. И ти го е казвала стотици пъти, но ти си адвокатствал на родителите си, от което тя се е почувствала предадена и избухва за всичко, защото изглежда, че е излишна. Ти обичаш детето и родителите си, детето обича теб, а ти искаш да мъкнеш детето й където тя не е добре, и по-лошо, даже не е зле и тя да не идва. Разбираш ли, ти приласкаваш малката жена, водиш я за да е кеф на старата жена (майка ти), а законната ти жена пренебрегваш. Вероятно това е довело до този афект да каже, че ще си пребие детето. Не обръщаш достатъчно мъжко внимание на жена си, за сметка на детето си и на майка си. Знам, че това звучи перверзно, но това са фини механизми, които се въртят в нейната разбалансирана глава. Изтрещяла е и истерясала, но това не е станало за един ден. Говорила ти е, а на теб ти се е струвало незначително.

12.   Раздели се, защото с тоя вампир няма да излезеш на глава. Но преди това, за да си сигурен, че си направил всичко, й постави ултиматум в няколко точки. Това, което си написал тук, й го кажи на нея. Единствено, детето е било малко до сега и може би се е притеснявала да го оставя на родителите ти. Можете да започнето да го оставяте за малко и да видите как се развиват нещата.
Кажи й да забрави за винаги крещене и трошене.
Приготви се, ако се разделите, да ти върти номера, но много скоро ще разбере, че не е в неин интерес.

13.   Приятел, в абсолютно същата ситуация намираш и мен. след 17 години на средно статистически нормален семеен живот мисля че тази година ще се разведем. Имаме дъщеря на 15 години. За жалост жените понякога не си дават сметка за болката която ни предизвикват разделяики ни с децата. Те просто в един момент от техния скучен и монотонен безразличен живот решават че трябва обезателно да мислят за своето собственно щастие. Криворазбрана еманципация брат. Това е положението.

14.   Здравей авторе! Аз съм жена и минах през нещо подобно, като твоето. На моменти имах чувството, че полудявам. При мен се случи така, че бях предизвикана от мъжа ми и от неговите роднини. По този начин ме предизвикаха да изпадам в ужасно състояние. Винаги той за ставаше на тяхна страна и ме пренебрегваше. И така вече се гледаме с детето двечките.

15.   Вместо твойте родители да те настройват с това уж леко побутване уж за добро, защо не започнат да уважават жена ти повече и всичко ще си дойде на мястото... Егати кефа те даже не се морят хората бе...ти им вършиш мръсната работа и накрая какво? Ти без жена и дете а и мама и тати няма да са вечни и накрая сам... Помисли си.....