Споделена история от Семейство

Имам мъж и дете, а съм нещастна
На 22г. съм, дъщеря ми е на 10месеца. Живеем при родителите ми, мъжа ми е супер грижовен, гледа детето, работи, помага. Майка ми също много помага с малката, излизаме вечер по дискотеки и барове, но аз си харесах друг мъж, с него подържам връзка от месец и веднъж сме спали... знам, че не е правилно, но се чуствам някак празна, искам някой да флиртува с мен, да ми прави комплименти, да има тръпка.... нямам нищо от това с мъжа ми. Откакто имам връзка с другия мъж почнах да се усмихвам малко по често от преди и все пак съм нещастна, че немога да излизам и правя каквото си искам и всяко излизане е обвързано с хиляди уговорки и схеми кой да гледа детето. Съжалявам хиляди пъти, че родих.... всеки ден си мисля за деня в който забременях и се мразя, и се моля да върна времето назад. Всички мои приятели си наредиха живота - мечтана работа, забавления и т. н. А ние винаги си стоим у дома, защото няма кой да гледа детето.
Завиждам на всички, които нямат деца и си мисля дали някога въобще ще бъда щастлива. Имам чуството, че тези мисли ме карат да намразвам детето си. То е причината за всички мои вътрешни терзания...

Коментари

51-62 от 62

59.   Добре де, не е отговорна, но може би е такава от несигурност и защото не е готова за дете... А и може да има депресия: след раждане е нормално. Авторке, веднага при доктора!
One girl

61.   Чета, чета, чета историята и бих написала книга, за да те обвиня, за да те съветвам, за да те подкрепя и просто се чудя каква маймуна си? Ако беше мъж, не че е оправдано, но би била много по-дружелюбно приета. Завиждаш за живот на приятели и работата им, а те ти завиждат за сладкото детенце. Семейните двойки намират приятели с деца. Трудно се сменя средата, но спри да се виждаш с тези твои приятелки, които имат повече акъл, не друго. Просто си за психолог, защото не си искаш детето, понеже ти пречело. Дробиш си такива попари, които после ще е трудно да сърбаш. Помисли как да оформиш характера на това твое дете, защото всички деца са обичани от майките си на първо място. И мразиш мъжа си / но го обичаш, мразиш детето/но го обичаш. И все пак има едно твое силно чувство на привързаност щом живеете все още заедно. Прекалено млада си, прекалено наивна, прекалено сляпа и си слаб характер. Колкото и да се тръшкаш се стегни и поеми отговорност, достатъчно голяма си. Дискотеките ли са истинската наслада, алкохолът ли е насладата, кафенцата с приятелките ли са наслада, самите приятелки ли, кефът със случайните мъже ли ти е наслада- ти си фалшива обвивка, празна отвътре. Но когато загубиш достатъчно, ще разбереш какво си имала. Помисли хубаво и не се съпротивлявай да бъдеш майка. Това дете си има теб и баща си и ако не го желаеш наистина им кажи каква си всъщност и търси своето щастие.

62.   Авторке аз имам бебе на 7, 5 месеца. При нас нещата също не са розови. Моя мъж нито внимание ми обръща нито според мен си дава сметка какво е всъщност да си родител. Детето обаче за нищо не е виновно. То е част от мен и това няма да се промени. Като си решила изневерявай на мъжа си, но не лишавай това малко човече от любов. То също като
Теб има нужда от внимание и любов. Ти си на 22 и можеш сама да си намериш любовник, който да те обича, да ти обръща внимание от което имаш нужда но това бебенце нито може да говори нито да обясни какво иска. Как да каже, че има нужда от внимание и любов? Мъжете са такива като получат това което искат се променят. Но детенцето наистина си е твое и започни, че то ще те обича истински, то ще има нужда само от теб, ти ще бъдеш най- добрата за него. То ще ти даде истинската любов.

63.   Колкото и усилия да полагам, немога да обикна истински това дете, преструвам се, говоря му миличко пред хората, но когато сме сами направо ме подлудява и дразни. Оставяла съм я да плаче сама в кошарата, докато аз рева в другата стая от яд, че трябва да търпя всичко това.
И отново не минава ден, в който да не съжаля че я родих.
Прекратих връзката с любовника, помъчих се да съм добра с мъжа ми, но не мога.... просто знам, че той е причината на 22г аз да мразя живота си. Всеки ден му го казвам и той продължава да е с мен, казвам му да си взема детето и да се маха и отново стои.... Не знам вече какво да правя, освен да избягам и да започна начисто в някой друг град....

64.   Авторке, тръгни си от тях. Ще е по - добре и за теб и за бебето. По - добре без майка, отколкото, както изпадаш в кризи, да му застрашиш живота, по някакъв начин. То няма вина, за нищо.

65.   Авторката - отивай да психотерапевт веднага. Имаш сериозни проблеми в емоционално отношение и те не произлизат от детео или мъжа ти. Време ти е да осъзнаеш че купоните в петък вечер са временно и повърхностно забавление. Ти всъщност го знаеш, но смяташ че това е смисъла на живота ти - да ама не. Човек може да е щастлив и по друг начин, много по-дълбок и постоянен, но докато си вееш задника по дискотеките няма да разбереш този факт.

66.   Ти трябва да мразиш себе си, а не детето и бащата, те са продукт на твоя избор. Направо излизай да чакаш тира сама и ги освободи от присъствието си. Не си никаква загуба, ни като майка, ни като жена, ни като човек.

67.   Тва не е следродилна депресия. И да е имало такава до сега да е отшумяла, детето е на 10месеца, а тази жена не кърми, мога да си заложа главата. Така че хормоните и вече би трябвало да са в ред. Тя си е патология, за психиатър и според мен дори е опасна за детето

68.   Ами кой те накара да забременяваш и да раждаш като още ти се живее? Много сте интересни, хващате се с първия срещнат, раждате без изобщо да сте готови за това и после... ама живее ми се, ходи ми се по барове и по дискотеки. Ами да беше ползвала контрацептиви като ти се ходи по баровете. Сга вече си съпруга и майка и край, забравяш за купоните, баровете, флиртеването и т. н. Съжалявам, но това е положението! Време е да пораснеш и да си понесеш последиците от решението си да станеш майка толкова рано. И бъди благодарна, че майка ти помага и мъжът ти е свстен, че можеше да е много, ама много по-трудно! Детето ти не е виновно, че си го родила без да си била готово за това. Сега искаш или неща, ще трябва бързо да станеш готова и да си родител и да носиш отговорност. Сега разбра ли защо масово жените отлагат раждането до 30? Защото искат първо да си стъпят на краката, ако щеш и да се наживеят и чак после да поемат такава отговорност. Е, ама ти си бързала и няма как да обвиниш никого за решението. Това си е част от "екстрите" да си зрял човек, да носиш отговорност за решенията си. Свиквай!

69.   Коментар номер 68 ми напълни душата - авторката каква майка е - Детето й е вече сигурно на 2 г и половина -3 Добре че бащата що годе поема грижи ама майката ( каква майка е ) че нарича детето с израза олигофренче. Аз съм на 26 години и майка ми ме роди на 24. Какъв е проблема на авторката не разбирам

70.   Не искала да се грижи за мъжа и детето - Аха така било значи, и защо си се задомила на 22 години сега ми стана ясна картината - сега си сигурно на 24 а детето, ще каже мамо не те обичам защото не се грижиш за мен. Явно това очакваш а когато детето стане 1 клас? Училище учители - те ли ще поемат грижите - Авторке здраво си я закъсала
От н. 10

71.   Абе, къде са феминистките, защо не пишат тук? Защо не и обяснят как е права и как заслужава да бъде щастлива и да не я то, мози мъжът и с тези грижи и ограничения :)

51-62 от 62