Споделена история от Семейство

Семеен четириъгълник?
Здравейте! Във връзка съм с приятеля си вече 3 години. И двамата сме на около 30 години и връзката ни е доста сериозна с тази разлика че живеем поотделно. Той има собствен апартамент, а аз съм под наем и това не беше проблем в началото, но аз започвам да си мисля, че това ще остане така завинаги. На всичкото отгоре приятеля ми си има съквартирант, който има същата връзка с приятелката си - заедно са от поне 6 години, но си живеят поотделно и си ходят на гости по къщите. Моля да ми кажете кой според вас има най-голяма вина в цялата история:

1. Аз, че още търпя като овчица.
2. Гаджето ми, който не разбира онези двамата колко пречат на връзката ни и не смее да вземе мерки, а предпочита да си живее в моята квартира и да не безпокои "най-добрия си приятел"
3. Съквартиранта, който вече 10 години живее на аванта, пък и жена си кани да поживее на аванта чат-пат.
3. Жената (гадже) на съквартиранта, която явно няма проблем с тази връзка тип "гаджета в гимназията". И между другото тя обожава да се шири в чуждия апартамент, да си кани приятелки и да си оставя дрехите на показ, за да видят всички че има друга ЖЕНА там.

И какво е решението на тази тъпа ситуация според вас? Защото съм на косъм да отида и да крещя няколко часа и на тримата, но това автоматично ме превръща в изпаднала женичка, която си иска правата.

Коментари

1.   Странно е, да на са би. Със сигурност му е време за живот само с жена. Обаче, апартаментът е негов и той решава кои да живее там, запомни го!

2.   Аз не разбрах отделно ли живеете или той живее с теб в квартирата ти, а приятеля му живее в неговия апартамент? Първо пишеш така, после така.

3.   Доколкото разбирам всички живеят на различни места и си ходят на гости взаимно. Виновен е собственика!

4.   Какво говориш, моме? Търсиш вина, предявяваш права... Откъде-накъде? Вие сте гаджета и това изглежда устройва едната страна. Какво точно искаш, да живеете заедно или просто приятелят му да се изнесе, защото те дразни? Ако смяташ, че е настъпило време за съвместен живот и общо домакинство, трябва да седнете и да го обсъдите. Не чакай той да повдигне въпроса. На него му е добре. Има си някой за сигурно чукане, има си някой , с когото да си пие бирата и гледа мачовете. Кой е като него?! Сядате и товорите. Обаче не с недомлъвки, както си писала тук, а направо: Смятам, че е настъпил момент връзката ни да премине на по-високо ниво или да се прекрати. Искам семейство.

Дядо Торбалан

5.   Здравей,
Първо се озясни за себе си ти искаш ли да живееш с приятелят ти? Ако го искаш му кажи и обмислете еариянта с, твоето преместване при него, как да съобщи на съквартиранта си и точка. Всеки от нас пораства и създава семейство. Приятелите са си приятели, половинкатаже друго.

6.   Ами номер1 е прав - апартамента е негов и следователно той има право да решава (с) кой да живее в него.
Ама ти май просто не умееш да си искаш каквото ти е на душата.
Като негова приятелка защо не му кажеш, че искаш да живеете само двамата? Нещо сладникаво от сорта на: 'искам да си лягаме вечер заедно само двамата и сутрин да се събуждаме заедно...' нали без да акцентираш колко ти са досадни другите хора. Можеш да му кажеш това след секс или просто след една хубава свирка примерно ;)

Може би не иска да остави приятеля си тепърва да си търси ново място.. в такъв случай можеш да му предложиш да дойде да сте заедно в твоята квартира, а приятеля му да остане в неговото жилище, като му плаща наем и така.

7.   Вината е твоя изцяло.
1 Не си овчица, защото търпиш, а защото си мислиш че заради приятелство имаш права над чуждата собственост.
2. гаджето ти има право да прави каквото иска с жилището си, ако иска ще го дари по документи.
3. Съквартиранта изглежда дава на приятеля ти това което ти не можеш да му дадеш и затова побеждава в мълчаливата битка. Възможно е дори приятелят ти да цени връзката с него повече от колкото връзката с теб, вероятно подсъзнателно знаеш това и това е причината да не си вдигнала скандала.
4. Жената гадже пък няма нищо общо с твоя проблем, тя ходи на гости там, където са я поканили.
Така че ти си тази която за 3г не си успяла да накараш партньора си да иска да има нещо повече с теб и да те оцени по високо от мъжкото му приятелство.

8.   Дядо Торбалан е прав. Ясно е, че тук не става въпрос чий е апартамента, кой да живее там и какво прави приятелката на приятеля му. Тук става въпрос, че вече е дошъл етапа, в който ти искаш развитие, а той не иска.

Трябва да обсъдите директно без недомлъвки. Иска ли той в крайна сметка някакво развитие или така го устройва. Съдейки по поведението му, така го устройва и няма намерение за следващия етап. Ако е така, не го насилвай. НА сила хубост не става. Дори и сега да се съгласи, за да ти угоди, след време ще реши, че е направил прекалено голяма жертва и ще започнат ядовете. И ак имате и дете, става много сложно.

Братовчедка ми така живееше с един мъж и искаше дете, той не искаше. На края успя да го "убеди" и той и го направи, но сега си го гледа сама, защото не е готов за дете и си е намерил друга, която не иска дете.

Така че ако той не иска развитие, а ти искаш, най-добре е да се разделите и да не си губиш времето повече. ЗАщото ако сега си на 30 и си изгубиш в чакане още няколко години, после и твоето положение става сложно. Тепърва на 35 примерно да търсиш човека, че да градиш отношения, че да правиш семейство, деца, че ти ще станеш на 40. А ако не случиш и на човек от първия път, което е много вероятно, защото правилния човек обикновено не се намира от днес за утре, тогава може и на 50 да станеш, докато съдадеш семейство. А и ще се наложи да правиш компромиси с много неща.

Така че още сега трябва да се изясните какво ще правите и всеки да си реши кое е най-доброто за него си и дали това включва другия в живота му. 3 г. са достатъчно време, за да потърсиш някакво развитие.

10.   Този негов приятел...отвори малко теми тука в сайта и ще видиш колко скрити гейчета са се насадили. Правят си семейство дори с жена, цъкат 1-2 деца и ходят да си го набутват с "приятели".
Ако той искаше нещо сигурно точно с теб, щеше вече да е взел мерки. Или не ще с теб или си "играят" с приятелчето.
Сложи тайничко нещо записващо там и ще ти се изясни ситуацията на 100% включително и присъствието на другата мома.
Що си мисля, че в същност си имаш някакви подозрения..?

11.   Ергенска квартира е домът на приятеля ти. Подобно място е постижение за мъжа. Не се озлобявай на другите двама извън връзката ви, а попитай приятеля си дали иска да заживеете заедно само двамата.

12.   1. Вина никъде няма. Има причини.
2. Всеки има право да живее, както намери за добре. Всеки!
3. Определено не викането е най-добрият вариант в ситуацията.

Какво да направиш?

Слагаш картите на масата. Спокойно. Казваш на приятеля си в прав текст какво очакваш от връзката ви. После топката е в него. Ако той прецени, ще стане това, което искаш. Ако не - не. Но ако каже "да", а започне да те мотае - имай си го като удобно "не".
Оттам-нататък след неговата реакция (каквато и да е тя), топката отново е в твоите ръце. Или приемаш положението, или не. Ако го приемеш - оставате заедно, ако не - знаеш.

Късмет!

Ж30

13.   Другите ти дадоха някакви насоки - Какви права имаш ти? Над апартамента? Ти ли си човека който трябва да живее там, на "аванта"? Собественика трябва да изгони всички и да те покани теб да живееш там? Това ли очакваше да ти кажем? И защо? Щото го заслужаваш след 3 години "търпене"? Кво точно си търпяла ти? Какво ще дадеш ти на семейната маса?

Номер 7 е прав за всичко.

Очевидно е, че те дразни факта, че другата жена се подвизава по често в този така бленуван апартамент. Защо, не става ясно, според твоите обяснения. Но това не ни учудва де. Това което става ясно, е че и двамата мъже явно предпочитат да виждат нея по често, отколкото теб. Това иде да ти нашепне някои работи. Дали те си правят 3ка, не е толкова важно. По важното за тебе, е че очевидно ти не си толкова желан участник.

Единственото ти право е да седнеш с твоя приятел и да му обясниш, че искаш връзката ви да премине на следващ етап. Тук си права, че 3 години са предостатъчен период за да реши човек дали да продължава с някой или не.

Номер 6 ти е дал забавни съвети, особено за свирката :) Колко ли курви с добър бизнес нюх са си уредили животеца така? :)

Но е по добре от това да "идеш и да им крещиш за правата си няколко часа" :) Правилно си преценела, че това би те представило в доста невротична и претенционзна светлина. А нещо ми подсказва, че именно този тип жени не са особено на почит пред такива мъже като приятеля ти.

Ще ти дам и друг жокер, за който впрочем не се иска да си особено прозорлив и подозирам, че ти си го знаеш - ако тръгнеш да предявяваш "претенции за правата си" малко по емоционално (крещейки :)), приятеля ти е много вероятно просто да ти пожелае всичко най хубаво и да си направи едно хубаво парти с онези 2цата, както си е било до сега де :)

В заключение искам да кажа, че заглавието на темата е особено иронично и гротескно. В момента нито един от изброените 4ма персонажи не е в състояние да бъде част от здраво семейство, в класическия смисъл на думата.

14.   Авторке, ти преди да напишеш историята си пила ли си алкохол? Как може да пишеш така необмислено. Значи ти имаш квартира, а приятеля ти си има собствен апартамент в който е пуснал да живее най-добрия му приятел и то на аванта цели 10 години без да му плаща наем. Толкова добродушен собственик на имот който си дава жилището безплатно на когото и да е до сега не съм чувал да има. А ти като живееш на квартира плащаш ли наем? Приятеля ти щом живее при тебе плаща ли ти половината наем или и ти живееш на аванта като неговия приятел. Виж каква каша си забъркала, защо още в началото не изясни цялата ситуация съвсем ясно. Приятеля ти е прав, че не иска вие двамата да живеете в неговия апартамент. На негово място аз дори бих прекъснал връзката си с теб. Изглеждаш ми много манипулативна и меркантилна.