Споделена история от Семейство

Почивка
Здравейте! Пише ви момиче на 16 години. Така стана... Че тази година аз организирам семейната почивка. Не сме решили още дали да е в България или в чужбина. Та въпросът ми е... Кои места/държави вие бихте желали да посетите? Южна България е изключително красиво място, особено планините. Давайте идеи!
Също така какви дейности сте или може да практикувате на даденото място! Скачане с парашут/гмуркане/рафтинг/езда. С баща ми сме по-активни, обожаваме екстремните и авантюристичните неща, докато майка и брат ми са по-пасивни и лесно плашливи хора. Затова искам мястото да е подходящо за цялото семейство и да си изкараме страхотно.
Почивката ще е в края на август месец. Обсъдихме бюджета с баща ми и той каза, че парите не са проблем. Давайте вашите предложения! Всичко добро и едно предварително БЛАГОДАРЯ!

Коментари

1.   На Майорка :) Има всичко което си посочила, но също сендеризъм (скално катерене) морето разбира се, турове по пещери, невероятни заливи, в планината има страхотни места за разходка, барбекю т.н.
С малка каравана може да обикаляте целия остров и да спите където решите в момента.

2.   Кажи колко са парите, защото разходите по есктремни спортове, конна езда и хотели, може бързо да достигнат до плашещи размери ...

3.   От авторката:
Благодаря номер 1!
До номер 2 - Както посочих по горе парите не са проблем. :) Но все пак да е в размерите на около 6-7 хиляди. Ще сме там за около 8 дена.

4.   Родопите!

5.   За в България бих ви препоръчал Сандански като база и от там нагоре по Пирин колкото ви се иска. Или пък южното черноморие надолу чак Ахтопол.
В чужбина ви препоръчвам Швейцария и да отидете непременно до Маттерхорн (Matterhorn), който е близо до Зерматт ( Zermatt). Няма да съжалявате. Във Франция ви препоръчвам Сант Тропе ( St. Tropez) плажовете. В Испания ви препоръчвам Alicante и Benidorm, които са съвсем наблизо.
Щом почивката ви е само за 8 дена тогава ви припоръчвам да отидете до Мюнхен (Германия) и от там от хотелите, особено около централната гара, се организират трипове до най-различни места. Едно от тези места за еднодневен трип е най-красивия замък който съм виждал-замъка Neuschwanstein в Алпите. Но и в самия Мюнхен има какво да се види. Също има трип за един ден и до Салцбург (Salzburg), Австрия, който си струва да се види. Има много места за гледане в чужбина, но щом времетто ви е ограничено трябва и вие да се ограничите. В такъв случай ви препоръчвам това което казах за Мюнхен или за Швейцария. Каквото и да изберете приятно пътуване ви пожелавам, НО... когато се завърнете непременно да кажете къде сте ходили и как сте прекарали. Запомни това.

7.   От Авторката:
Страшно много ти благодаря номер 5! Ще се опитам да поговоря с нашите, защото и на мен страшно много ми допада Швейцария, а във Франция сме ходили и ще пропуснем :). Все пак тези, които видят темата - Давайте предложения! Отворена съм към всякакви идеи!

8.   След като си отворена за всякакви идеи тогава защо не помислите да отидете до Мачо Пикчо в Перу. Това е една от моите дестинации в бъдеще. Или пък на сафари в Кения.

9.   От Авторката:
Към номер 8 - Това е страхотно предложение, но майка ми претърпя операция наскоро и все още не може да пътува дълго време, а до Южна Америка има доста часове път, било и то със самолет! Щом се отнася за Кения - дори и не ми е идвало на ум! Ще помисля, а и има доста африкански страни, в които също може да се отиде на сафари! :)

10.   За чужбина горещо препоръчвам всички испански курорти, може и канарските острови. Там със сигурност ще откриете забавления за активни / гмуркане, парашут, рафтинг, аква паркове/ както и за пасивни /зоопаркове, делфинариуми, музеи, плажове, био паркове/ туристи. За България препоръчвам източните родопи. Там ще откриете прекрасни вилни селища, оборудвани с басейни и барбекю в усамотени и тихи райони с приказна природа и много забележителности за посещаване.

11.   От Авторката:
Благодаря номер 10! :)