Споделена история от Семейство

Съдбата ни срещна отново
Имам дъщеричка на 11 години. Нямам думи да опиша колко я обичам, но не тук е проблема. Един ден ми обяснява за най - добрата и приятелка и т. н., която била от училище. Аз вярвам в приятелството, но само на тази възраст, на която е дъщеря ми. Постоянно ми повтаряше как иска да излезем като майки и дъщери с нейната приятелка и майка и.

Много се чудих, но реших да и угодя и един ден излезнахме да се запознаем, все пак като дъщерите ни са такива приятелки.

Тогава ми се обърна корема хиляди пъти.
Дори в най - смелия си сън нямаше да предположа, че майката на другото момиченце е една някогашна моя приятелка, на която много имах доверие и ме прецака по ужасен начин и от тогава нямам никаква връзка с нея, дори не знаех, че има дъщеря....

Бях и казала, че не искам да имам повече нищо общо с нея, защото никой приятел не ми бе забивал такъв нож в гърба, а и защото не учеше, нямаше желание дори да прави нищо смислено в живота си и пушеше трева, по онези години, качваше се от кола на кола и т. н. Хванах си детето и си тръгнахме, а малката само задаваше въпроси и се тръшкаше, от което най - много ме заболя...
Незнам как да постъпя. Обичам я, но не ми се иска да дружи с тези хора, може би трябва да и позволя да има приятелката си, но не искам да се среща с майка и...
Дайте съвет, случвало ли ви се е?

Коментари

1.   Децата нека да си дружат, нямат вина за вашите взаимоотношения, а на дъщеря си обясни деликатно каква е ситуацията, за да не се травмира. Иначе светът е малък, много често срещаш хора, които не си и мислил, но това в случая си е просто среща.
Мечо Пух

2.   Мечо Пух е прав. Защо децата да не са приятелки?
1. Децата не винаги приличат на родителите.
2. Защо отричаш на хората правото да се променят към добро?
3. Дръж се зряло, не си тийнейджърка.

Борония

3.   Деликатно е.. дано детето ти не страда. Не се намесвай много каквото и да кажеш на детето си едва ли ще те разбере. Остави го да си има своята приятелка. Дори прибързано си постъпила, защото така си наранила и другото дете, което също няма вина. Те са само деца! Ще си изживеят своето и не бива да са травмирани заради родителите си. А и въпросната твоя приятелка също може да се е променила, но.. ти не си си дала възможноста да провериш това. Мисля, че си постъпила погрешно. Може би след време ако обясниш на дъщеричката си, тя би те разбрала. Но в тази възраст-едва ли!

4.   живота е много странно нещо наистина... на мен лично ми се случи преди време да стане така, че да си пиша с човек за който е излючено да познавам... но в последствие целия ми живот разбрах, че е свьрзан с него... аз вярвам в Бог, защото има неща от които знам, че Той ме отьрва... не искам да поучавам никой в нищо и това не ми е целта, защото знам колко гадно е за човек някой непрекьснато да му мели на главата.... но онова, в което се убедих повече от всякога... е че Бог иска да показваме милост един кьм друг вьпреки всичко... ти недей да общуваш с тази жена щом не искам.... но наистина не спирай детето си да общува с някой, с който иска.... защото правейки така е все едно да избираш вместо нея, а това не е редно... какво ще направиш ти си избираш, но ако не искаш изобщо да я виждаш повече поне не настройвай нито себе си нито детето си против нея....
di_23

5.   Не бих спряла детето си да си има това момиче за пиятелка ти не си длъжна да бъдеш приятелка с родителите. Но говори с детето, може да отиде на гости без да знаеш и да й наговорят глупости и след като ти не си дала пояснение за ситуацията ще приеме тяхната за вярна. Иди се оправяй после. Както и да те е наранила майката нейното дете не е виновно. На твоето можеш да обясниш ситуацията достатъчно е голяма да разбере доста неща от живота. Сегашното поколение знаят и разбират много повече от колкото си мислим.