Споделена история от Семейство

Защо родителите ми ме мразят
Родителите ми днес за пореден път спретнаха поредния скандал за някаква пълна простотия. Изкараха ме крадла, защото забравих да им върна 1,50 след като ходих до магазина. Почнаха пак с техните тежки обиди, майка ми каза че оценките ми са срам за нея (5 и 6 много рядко допускам 4). Каза, че им тежа и съм разход за тях. Не знам колко псувни и колко шамара изядох от баща си. Казаха ми, че съм мръсна неблагодарница, че ако можели щели да се откажат от мен. Майка ми каза, че щом стана на 18 без да ѝ дреме ще ме изхвърли от нас. Забраниха ми да вечерям и казаха, че една седмица няма да ми дават никакви джобни. Скоро имам рожден ден, казаха ми, че този ден за тях няма да бъде по различен от останалите и дори нямало да ме поздравят. Като за финал майка ми се изплю в лицето и ми каза, че съм мръсен боклук, който съжелява, че е създала. Не разбрах само с какво съм заслужила това отношение, като съм прилежна ученичка, тази година влязох в най-елитната гимназия в града си, поддържам отличе успех. Взимам стипендия, която не харча, а всеки път отчитам до стотинка на майка ми и след това повече не я виждам. Винаги вкъщи върша почти всичко сама, чистя, приготвям вечеря, простирам, пускам пералня. Дори лятото работих 2 месеца при баща ми. Почти не излизам с приятели, не си купувам дрехи,единственото за което ми дават пари са за части уроци за език. Защо за най малката моя грешка се прАвят такива скандали и ми сриват всякакво самочувствие. Не знам какво да правя аз не издържам повече така. Моля ви дайте ми съвет.

Коментари

1.   Както го описваш, излиза че родителите ти са луди, а ти си цялата в бяло? Нещо не ми се вярва. Какво работи баща ти, частен бизнес ли има?

2.   Ужас! Да те обиждат не е забранено, да те наказват също не е, но да те БИЯТ? !? ! Веднага се оплачи в полиция или в Закрила на детето! Безобразни са тези твои родители!
Успех!
One girl

4.   Потърси помощ от баба, дядо или друг роднина, който те разбира. Ако няма такъв, спешно потърси помощ от компетентните органи, направо отивай в първото районно, което видиш, такива "родители", където ги хвана, там ще ги пребия.

5.   Надявам се историята да е измислена!
Ако е истинска... нямам думи

6.   Тия твоите са едни абсолютни боклуци! ... Как може бе! ... Майко мила, ужас, хич не ти завиждам, че и скоро си рожденничка на всичко отгоре! ... Каква майка имаш ти ве, що за боклук, кой ше ти каже открито, че съжалява, че те е създал, тцтцтцтцтц... нямам думи! А мога ли да знам, след като ти чистиш, готвиш и пр. вкъщи, какво моля ти се изобщо прави тая твоя "майка"(задължителни кавички, тъй като това не може да се нарече майка, поне не и в истинския смисъл на думата)?? Какво изобщо върши тя?? Забраняват ти и да се храниш на туй отгоре, а явно не си някакво изпуснато момиче, без поне елементарно възпитание, което постоянно да върши някакви глупости... Ами съжалявам много, но с риск да те обидя момиче, казвам че и двамата, но особено майка ти, си заслужават обидите, които сега ше изпиша: тъпанари, идиоти, и неблагодарници(защото не те ценят, най-малкото че си им единствено дете)... няма друго определение за таквиз хора просто, като тия... откъде си, ако не е тайна?

7.   Значи първо, отиди при менстаната проститутка, най-мръсната, и й дай четката на майка ти, да я пооближе и да й пусне език(на четката). След 2-3 седмици почни сутрин да й сереш, по възможност диария, в чашата. Накрая ако искаш може да й напражиш профил в сайт за запознанства, и напиши че обича да влиза взлом като за инзасилване. Това ще я научи!

8.   Такива родители- по добре да нямат деца.

9.   Най малкото е майка ти дето ти се изплюла в лицето, какви родители са това, айде и майка ми е такава до няккава степен, била ме е но не ме е плюла в лицето Е днес се скарах с нея заради бившия й приятел и на моя рожден ден няма да допусна да идва

10.   Към авторката: Сега на колко години си? Каза че като станеш на 18 са щели да те изритат от къщи ама то това родителите значи са безхаберници в днешно време

11.   Потърси помощ от близък - било то роднина, учител и дори съсед. Знам, че не искаш да се махнеш от у вас, но ако от Закрила на детето те настанят другаде няма да получаваш шамари, обиди и наказания, нито ще ти вземат от стипендията.

12.   Говори с училищния психолог.

13.   Какво стана с момичето? Оправи ли се проблемът?
От номер 2

14.   При мен положението е същото, само, че нашите са разведени, всеки си има семейство, но мен ме лашкат при кого да отида. Майка ми ме гони при баща ми, а баща ми при майка ми. На 18 съм, но мен също ме бият и псуват. Започнах работа и след месец ще събера пари за квартира, така не се живее. Съветът ми е спри да гледаш какво искат и очакват другите, погледни своите мечти и своите нужди.

15.   Пълни изроди! Аз дори не мога да нарека подобни хора родители...
За съжаление историята която номер 14 написа ми е до болка позната. Някой ден тези хора ще остареят и ще имат нужда от твоята помощ. Най- вероятно чак тогава ще осъзнаят какво прекрасно дете имат. Но връщане назад няма. Следвай целите си и никога не им позволявай да те стъпчат! Ако не се отчайваш можеш да постигнеш всичко което поискаш и без тяхна помощ!

16.   Какво стана с момичето? Оправи ли се?

17.   Пълни изроди, не е съвет, но аз бих им скочила директно на бой и когато ме потрошат дружно-медицинско, полиция и социални. Не те заслужават, направо се ядосах

18.   До 17

Ще ти праснат един шамар и толкова ще ти е "приключението".

Най-много да хванеш 1000-3000 лева обезщетение, полицията да разпита баща ти, социалните да те отведът и това е. Ако се получи нещо, ще е вашия на пробация 6 месеца, а ти ще навряна в някое приемно семейство, дето не са толкова добри хора.

19.   Здравей,
да, има подобни типове хора. Виждала съм. Те са си такива. Всички са им длъжни и всичко им пречи. Арогантни и зли. Но, те съветвам намери любов в себе си за да им простиш един ден!
Кое ти дава мотивация да учиш? Какво искаш да следваш по-нататък? Те биха ли те издържали наистина!? Ако не, според мен трябва да се стегнеш и да решиш какво ще правиш. Явно у вас е бойна площадка! Парите се печелят, радвай се, че си успешна и дори имаш стипендия! Браво! Само не пробягвай до алтернативата - мъж! По-добре сама да се издържаш и на квартира! Ще се справиш! Това, което не ни убива ни прави по-силни!

20.   Потърси помощ от друг човек баба, леля, приятелка.