Споделена история от Семейство

Да остана ли със съпруга си
Здравейте, искам да Ви споделя моята история и да помоля за съвет. Преди пет месеца се омъжих, сега съм бременна, проблема е следния със съпруга ми почти от самото начало се караме, не позволява да оставам при моите родители, това много ме наранява защото имам много силна връзка с моите родители. Преди сватбата се бяхме разбрали, че ще оставам там и всичко беше наред, но малко след сватбата започна да забранява това ме съсипва, почти всеки ден плача той не ме разбира, сега съм и бременна в 4 месец, не мога да свикна с това не мога да го преодолея а той не ме разбира, стигнах до състояние да мисля за раздяла, не знам какво да правя, нямам нито един ден в който да кажа, че съм била щастлива след сватбата.

Коментари

1.   Много лощо, в това състояние не трябва да ти е зле и не трябва да ти забранява, не си вързана за него, прави каквото искаш... Ако прекалено не го търпиш махай се...

2.   Ти си семейна жена вече, ще ставаш и майка, приоритет трябва да ти е собственото семейство. Как така ще ходиш при мама и тате да спиш? И как така ще оставяш мъжа си заради тях? Детето има нужда от майка и от баща, не от мама и баба и дядо. Мъжът ти ти прави услуга като се опитва да те освободи от емоционалната зависимост, която имаш от родителите си. Нормално е връзката ви да се промени и той ти помага. Помисли дали не е време да порастнеш и да се отделиш от тях, а не как да се разделиш с него.

3.   Много хора не разбират всъщност защо са с някого-гледай "Анатомията на Грей" и може би ще се познаеш в някои от персонажите
Като не си щастлива и детето ти няма да е щастливо, освен това връзка не се гради с ултиматуми
Съвета ми е ако си умна и смела-тръгни си докато е време

4.   Много хора не разбират всъщност защо са с някого-гледай "Анатомията на Грей" и може би ще се познаеш в някои от персонажите
Като не си щастлива и детето ти няма да е щастливо,освен това връзка не се гради с ултиматуми
Съвета ми е ако си умна и смела-тръгни си докато е време

5.   Добре,чакай сега,ти за кого си се оженила и къде ти домът? Трябва да свикнеш с новото положение,а не да искаш да си на мама щерката и същевременно да си и женена.Да отидеш на гости за известно време е едно,а да стоиш там,нещо друго.Предполагам,че мъжът ти стои сам ,докато ти си при мама.Това,че си бременна ,не значи че си нещо болна,нали?

6.   Не си женена за родителите си а за него... По час на ден разбирам ама да си живееш все едно си на 15 с мама и тате не... Скоро ще имаш бебе и много нови отговорности.... Подготви се психически.... Пък мама и тате ще помагат като се роди бебо. п. с. Напълно нормална криза моята траеше 6 месеца докато свикна с факта, че съм омъжена и с новия дом.... Ще отмине.

7.   Ти си мамино детенце, за какви сватби и какви деца въобще говориш като ти още си дете и явно имаш нужда от тяхната грижа

8.   Малко или много, доста хора минават по този път
Затиова - стягай се и си живей при мъжа си, освен ако нещо не се биете или нещо от този род

9.   Не, не оставай с него освен ако не искаш да си нещастна до края на живота си

10.   В момента хормоните ти бошуват от бременността. Нормално е да си с избухливи, променливи настроения и всичко да те дразни.
Моя мъж също не обича да е сам и не му допада да нощувам другаде, било то и в родната ми къща.
Вземи се в ръце и не проваляй брака си заради лиготий

11.   Не искам да стоя там, а да оставам за ден два и то един път в месеца, той е на курс така или иначе не сме заедно, прибира се в сряда и петък, той иска да ходя при неговите родители, че там бил моят дом, аз не го приемам като мой дом, тези хора за мен са чужди. Там не си почивам натоварвам се повече.

12.   Номер1 е написал най - смисления коментар. И номер3 е много прав също.
Разните ретроградни псевдопатриархални комунисти да си мълчат и да се осъзнаят малко... Авторката е първо свободен човек със свободна воля (а не жена-собственост... на някой арабин примерно) и второ, но не и на второ място, а даже всъщност най - важното в случая БРЕМЕННА ЖЕНА ТРЯБВА ДА БЪДЕ ЗАДОВОЛЯВАНА ВЪВ ВСЯКО ЕДНО ОТНОШЕНИЕ, ЗАЩОТО ВСЯКА НЕГАТИВНА ЕМОЦИЯ СЕ ОТРАЗЯВА НА ПЛОДА В УТРОБАТА Ѝ.

13.   Не разбрах от началото на кое се карате? И съпругът ти е прав. Аз имам подобен проблем вкъщи, само че привързания е моя мъж-ако не види и чуе мама днес, и не чуе брат си 16 пъти, просто полудява.
Твоето семейство са мъжа ти и детето ви. Точка. Всички останали са назад.
Не ви разбирам като се хванете ей така в полите на майките си. Гледам тука колежката-всяка сутрин се чува с дъщеря си. ВСЯКА СУТРИН. Ако аз чувам майка си всеки ден, ще полудея, честно.
Никой не е вечен, момиче. Един ден може да нямаш мъжа си заради мама и тате. Когато и тях няма да ги има. И тогава кво прайм?

14.   Мила, нормално е в момента да си много по-чувствителна от обичайното, бременна си, хормоните ти бушуват... за това за сега не прави нищо, а изчакай да се роди бебето и виж как се държи мъжът ти. Ако се държи добре с вас, помага ти за бебето и т. н. си струва да направиш известен компромис и да останеш с него. Ако обаче положението се влоши, тогава го напусни с чиста съвест. Обаче това ще можеш да разбереш най-рано след година, ако не и повече, докато се роди детето, докато свикнете с ново положение... за това сега не предприемай нищо. Гледай си здравето, пази се и дано всичко мине безпроблемно, пък разводът е най-лесното нещо, но в момента имаш много по-важни неща за които да мислиш, а именно за здравето на бебето и за твоето здраве.

15.   Ако само това ви е проблема е глупаво да се разделяте. А и щом той ти е казал да ходиш при неговите родители му кажи, че не може да те кара да ходиш при тях, пък да не те пуска при твойте собствени. А разбирам, че вие живеете отделно сами. Така, че му кажи, че твоят дом е там където живеете вие 2-мата, а не при неговите родители, както той ти е казал.

16.   "Не искам да стоя там, а да оставам за ден два и то един път в месеца, той е на курс така или иначе не сме заедно, прибира се в сряда и петък, той иска да ходя при неговите родители, че там бил моят дом, аз не го приемам като мой дом, тези хора за мен са чужди. Там не си почивам натоварвам се повече". - Съпругът ти не може и не редно да ограничава контактите ти с родителите ти. Не му позволявай! Такива мъже на по-късен етап от брака обикновено се проявяват като домашни насилници. Моят съвет е: Ако не си щастлива с него, напусни го. Мъже под път и над път, но майката и бащата са едни за цял живот!

17.   11, е какво ти пречи като го няма да идеш до вашите?

19.   Нищо не ми пречи ,но той не позволява.