Споделена история от Семейство

Стерилна ли съм?
Здравейте аз съм жена на 22 години. 150/67 кг. Омъжена съм от 4 години и имам едно прекрасно момиченце която родих със спешно секцио. Въпроса, който ме мъчи е е вече почти 2 години правим опити за бебе но не идва моля да ми дадете съвет че вече губя надежда. Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Ходили ли сте на лекар? Правени ли са необходимите изследвания на Вас и съпругът Ви? Млада сте с едно детенце. Не мисля, че сте стерилна. Потърсете медицинско мнение.

2.   Много е просто. Отиваш на гинеколог. Той посещава уролог и се прави спермограма. Ти посещаващи читав гинеколог и ако има проблем отиваш на специализиран гинеколог по репродуктивни проблеми. Така зададен въпросът ми казва, че си от някое по-малко населено място, където още битова, че само при жената е проблемът. Да но статистиката показва, че е 50 на 50 %. Секцио не е равно на стерилитет по-късно в никакъв случай. А при партньорът ти, малко отклонение в подвижността и не може да оплоди яйцеклетката а и с такива разсъждения нищо да ти няма, пак няма да стане зачеването. Стегни се и изчети статии от специалисти, а не просто някой си написал в един форум. Освен преглед за теб, кръвни хормонални изследвания. Махате цигарите и алкохола. Сега някой ще каже, аз си пия пуша и имам деца. Да но научни изследвания доказват вредата от това. При нас спермограмата при пълно въздържание от алкохол е в пъти по-добре, от периоди когато е бил поеман алкохол при това не в големи количества. Но изборът е на всеки. Успех.

4.   Можете да пробвате с тестове за овулация. Те са към 7-10 в опаковка. След края на цикъла започват да се правят всеки ден по едно и също време, може и да се наложи да вземете 2 опаковки. Отначало на теста ще има 1 черта, след няколко дни ще започне да се появява 2ра черта, първо ще е бледа, постепенно ще потъмнява и деня на овулацията вече ще е тъмно червена като първата линия. Моя съвет е, когато видите, втората чертичка да минете на здравословно хранене няколко дни и да правите бебе през ден, а не всеки ден. В самия ден на овулацията не се натоварвайте много, много, а след акта останете в леглото, вдигнете си краката, облегнете ги на стената и постите така, колкото време ви е приятно. Също трябва да знаете, че не бива да пиете аспирин, той създава среда с кисело ph, която убива сперматозоидите още преди да стигнат до където трябва. Като цяло не е добре да се пият лекарства в този период. Успех!

5.   Глупости. Някои хора и след 5-10 години опити раждат. Твърде рано е още. Избий си тревогите от главата и се успокой. Това е най-важното, за да заченеш.