Споделена история от Семейство

Как да спрем любовта
Здравейте. Разчитам на Вашето компетентно мнение. На близо 39 год съм и имам връзка с разведен мъж на 42. До тук добре. Той има пълнолетна дъщеря, която е на 22 години. Аз не съм се омъжвала и нямам деца. Обичаме се и искаме да си имаме наше дете. И двамата го искаме. Тук обаче ми идва притеснението. Как ще се приеме тази ситуация от дъщеря му? Не искам да настройвам момичето нито срещу баща си, нито срещу мен. После ме тормози мисълта, ами ако и тя роди скоро, така приятелят ми ще се окаже хем баща, хем дядо. Говорим по тази тема и той ме успокоява, че е нормално да си имаме дете. И двамата го искаме. Сега не знам дали да продължа връзката или да я прекъсна, за да не нараня дъщеря му. Себе си достатъчно съм се наранила вече. Благодаря Ви!

Коментари

1.   Тя е голяма жена. Сигурно или учи или работи, няма да имаш проблеми с нея, да не е на 10. Само че побързайте, докато още можеш да имаш деца, не се чудете. Че след време може да съжаляваш и тази причина да ти се стори много глупава. Аз съм момиче на 19 и сега майка ми пак е бременна от човек, който има 2 други деца. Нито аз имам някакъв проблем с това, нито те.

2.   Mомичето е пълнолетно, не е дете. Не би трябвало толкова да се притесняваш какво ще си помисли-каквото иска да си мисли. Баща и си има нейния живот, а тя своя. Вероятно тя също иска баща и да е щастлив с жена и дете... Ти бъди добра и внимателна с нея, пък от там нататък каквото е такова. Останалото не зависи от теб.
Няма да сте нито първия, нито втория такъв случай.
Още един съвет от мен-не раждай дете ако нямаш брак. Ще си защитена от закона и ще си спестиш някои непредвидени от живота неприятности. Пък нека за някои да няма значение подписа.
Успех!

3.   Здравей!
Разбирам притесненията ти относно проблема, но бих те посъветвала да не се страхуваш. Знам, че звучи тривиално, но с времето се убедих, че ако страхът надделее над любовта, тя си тръгва. Трябва да се замислиш- обичаш ли този човек достатъчно, за да рискуваш в името на общото ви щастие; обичаш ли го достатъчно, за да му се довериш напълно, отново в името на щастието ви? Отдай се на любовта, изживей всяка емоция, която животът ти предоставя.
Лично аз смятам, че дъщеря му е достатъчно голяма и здравомислеща, за да приеме адекватно случващото се. Бъди нейна приятелка, подкрепяй я, прекарвай време с нея и постепенно ще те приеме.
Вярвам, че ще се справиш. Успех!

4.   Гледайте си вас, дъщеря му ще си има свой живот и изобщо няма да се занимава с ъс застаряващия си баща. Естествено, ще ревнува. Но какво от това-вие да не сте семейство заради нея?

5.   На 22 тя не е момиче а жена! Недей да чакаш защото времето лети. Поговори и с нея! Успех.

6.   Както и да го приеме, няма абсолютно никакво значение нейното мнение. Тя на 22 е самостоятелна жена, която трябва да гледа собствения си живот, не да се меси на тате в личния живот. Дори да не одобрява връзката ви (а не виждам да има такова нещо), това не трябва да ви притеснявс - важното е вие да се обичате и да сте щастливи заедно. Дори да станете майки по едно и също време, не виждам къде е проблемът. Даже тъкмо ще си пазарувате заедно или едното бебе ще износва дрехи на другото и ще спестите пари. Мъжът ти няма да се натовари - той не е баща и на двете бебета и не е необходимо да е 24/7 при внучето - и то си има родители. Струва ми се, че проблемът си е в твоята глава и прекалено много мислиш какво ще си помислят другите вместо да се фокусираш какво прави теб и мъжът ти щастливи.

7.   Ти в кой век живееш? И що за абсурдни разсъждения имаш. Дъщеря му е на 22 в парка на пясъчника ли ще я водите?
Тя е голям самостоятелен човек. А той мъж който има нужда от жена. Дъщеря му ли ще дойде да се погрижи за него. Той сам ли трябва да живее? За какво нараняване става въпрос. Всеки трябва да живее живота си. И заради някой утре ще си кукате по отделно. Докато той е в тежест на дъщеря си. Изгледай в ютюб всички предавания на Истински истории и предаванията на Кобилкина. Преди да я плюете ще ви кажа, че всеки може да намери нещо за себе си. Освен това не се води от заблудата, колко е масово да имаш дете на 39-40 г. Защото не е. Това че, разни звезди дето не си знаят парите са се сдобили с наследник и още някоя позната или съседка не значи, че това е възможно така лесно. Поизчети във форумите за хора с репродуктивни проблеми и ще видиш, как вече и 28-29 годишни са с изчерпан яйчников резерв.
Още един пример, от такова съобразяване с родители, деца... моя позната на 60 г. е сама, а мъжът на живота й, също сам. Ще кажеш, сега да се съберат. А защо някога подобни на твоите разсъждения и тръшкащи се егоистични пораснали деца сътвориха двама самотника, които са бреме за околните.

8.   Остави дъщерята, няма какво да я мислиш. Мисли над това, че си на 39 и вече времето застрашава една хубава бременност, тоест побързай и без излишно напрягане :) Успех