Споделена история от Семейство

На гости при родителите и
Здравейте. Обръщам се към вас с един малко необичаен въпрос.
Голяма част от моите връстници (на 20 години съм) си ходят постоянно на гости с приспиване, хижи, палатки и къде ли още не.
Аз винаги съм бил по-затворен и в това отношение съм се дистанцирал. Естествено канили са ме, но ми е било неудобно и съм отказвал поканите, и сега когато смятам да отида не знам какво да очаквам.
Не отдавна, срещнах настоящата си приятелка и нещата доста се задълбочиха. От тогава доста от нещата се промениха, дори срамът ми почти изчезна. Не живеем заедно с приятелката ми, дори не сме преспивали още.
Родителите и, ме поканиха, когато се прибира дъщеря им, да дойда заедно с нея и да прекарам един уикенд, включващ една нощувка в тях. Във всички случай ще приема поканата, но просто не знам какво да правя. Излишно е да казвам, че няма да спя на едно легло, дори и в една стая с приятелката си. Ще бъда просто гост.
Въпросителните се въртят основно около това какво трябва да си нося.
За пастата и четката за зъби е ясно, но чехли за баня, хавлия, душ гел, сапун и др. подобни? Няма проблем да ги взема, но не знам дали е удачно да си нося подобни атрибути, все едно ще се заселвам за цял месец? Ще трябва да си нося торби за употребяваното бельо и дрехи и то, като дръпна чертата излиза, че трябва да нося цял сак.
Другият ми въпрос пак от подобно естество. В къщи , който използва банята я почиства и подсушава крановете и пода, но какво трябва да правя аз? Разбира се за мен не е проблем, но каква е практиката и какво е прието да се прави да чуждо място? Не искам да се излагам и да направя нещо, което е необичайно и да им падна в очите или пък да си помислят, че се престаравам, изземвайки им функциите?
В къщи спя по бельо, но не смятам, че в чужда къща би било уместно, още повече, доста съм доста окосмен и със сигурност ще напълня чаршафите с косми. Може би трябва да си нося пижама, но не ми се ще в това топло време. Ако спя по тениска и шушлякови къси панталони удачно ли би било?
На практика, това е просто едно гостуване, но аз го приемам за много важно и не спирам да мисля.
Разбрах, че на първият етаж, на блока им се помещавала пекарна. Удачно ли би било да стана пръв и да взема закуска за всички?
Абсолютно съм сигурен, че изглежда, сякаш въпросите са зададени от някой, който идва от друга планета, но повярвайте ми хора, много съм объркан.

Коментари

1.   Твърде много мислиш. Живей!

2.   Човек... относно това, което трябва да занесеш за лична хигиена: четка за зъби, дезодорант, самобръсначка (ако ще се бръснеш) и толкова. Никога не е имало проблем да ползвам шампоана или душ-гела/сапуна на домакините, недей да мъкнеш цялата си покъщнина. Редно е да забършеш, след като си се изкъпал, да.
Относно спането - тениска и боксерки е напълно достатъчно.
Иначе можеш да подариш букет цветя на майката и кутия бонбони или хубав алкохол. Няма нужда да купуваш закуска за всички, може да помогнеш в приготвянето ѝ или да направите палачинки с приятелката ти, нещо подобно. Работата на домакините е гостът да се чувства добре, да е един вид "обгрижен", а не да търчи като луд за всичко. Когато те ти дойдат на гости, тогава твоята задача ще е да им е приятно и уютно.

3.   Момче, развесели ме. Сладур. Ето моето мнение:

Носи си само четка и паста за зъби. И бельо. Не може да не си смениш бельото два дни. Шампоани, сапуни и прочие не е нужно. Със сигурност имат. Иначе вярно ще помъкнеш багаж все едно заминаваш за седмици някъде. Не се хвърляй да подсушаваш банята, гост си все пак.
За спането- няма да е удачно да спиш по бельо. Пижама или въпросната тениска и панталонки които спомена, стават.
За закуската- жеста е мил, но преди това попитай приятелката ти дали ядат подобни неща. Да не стане сконфузно, ако се хранят здравословно.

Не го мисли толкова и не се притеснявай. Успех ти пожелавам и да кажеш как е минало.

4.   Ти сериозно ли си на 20 години и задаваш въпроси от такова естество? Имам чувството, че го пише 15 годишен... И за какво са ти толкова вещи щом си там за 1-2 дни? Четка за зъби, 1-2 чифта чорапи, 1-2 тениски и същия брой панталони ще са ти достатъчни, като спокойно ги събираш в малко по-голяма торба...
Я се стегни и се дръж на ниво, защото това не е поведение на 20 годишен човек. Очаквах темата да е свързана с това как да направиш добро впечатление на родителите и или нещо от сорта , а не с какво да спиш в чужда къща....

5.   Ти първо помисли какво да донесеш на домакините, както е прието. Подари един букет на майка й, направи някакъв жест. Ще е много странно да се цопнеш там с една раница и без едни бонбони дори. За пекарната не е лоша идея, но помисли какво да донесеш все пак.

6.   Чехли за баня си вземи - няма гаранция, че ще имат твоя номер, а не искаш да ги затрудняваш. Лична козметика вкл. душ гел и аксесоари и пяна за бръснене - също вземи, щото не е много ок да ползваш чуждите. Хавлия - ще ти дадат. Да подсушаваш пода в банята принципно не е практика, освен ако не ти кажат изрично, че го правят. Тениска и къси панталони са удачни за случая.

Toва със закуската не е добра идея - ще ги поставиш в кофти позиция, ако гостът се е събудил първи и е напазарувал. A и най-вероятно без да искаш ще събудиш и всички останали, докато излезеш и се върнеш. Отпусни се, дръж се като гост и не се престаравай, остави ги да направят всичко както са си планували.

7.   Направо се смях, като четох. Не знам дали въобще трябва да ходиш. Отложи гостито. И в кой век живееш, първа брачна нощ ли чакаш. Отиваш та гости, тя е на 20 г. не на 15. Тя е зрял човек, който трябва да прави секс. Така че, изчакай малко и тогава отиди. Как ще спиш е твоя работа, няма да се разхождат гол. А сутринта можеш да изтупаш чаршафа и няма да има косми. С това момиче отидете някъде само двамата, ако на 20 години не правиш секс и чакаш, като си на 50 ли ще си активен. От разни глупави излишни остарели стереотипи си разваляш младостта.

8.   Хаха, наистина това с планетите...

Ми виж сега - един сак, особено ако е по-малък, наистина не е проблем да вземеш като багаж.

Четка и паста си визмаш: Четката е строго индивидуално нещо, а пастата (макар че у тях със сигурност има) показва, че имаш някакви предпочитания в живота, а и не си "авантаджия" и скръндза (демек да се опитваш да спестиш всяка възможна стотинка). Четката и пастата ги поставяш малко встрани от техните.

Сапун и шампоан няма нужда да вземаш - има във всяка къща.

Цяла хавлия (халат) няма нужда да носиш. Една хавлиена кърпа е достатъчно - по-голяма или по-малка според предпочитанията ти. По хотелите е така.

Не преигравяй с банята! В нормална баня е проветриво и всичко се оставя да изсъхне от самосебе си.

За спане - пижама е добра идея, особено ако е някоя готина и стилна. Има и комплекти с къси ръкави и крачоли, от тънка материя, за лятото. Важното е кръстът да не ти е гол (да речем, че това показва, че мислиш за себе си и за здравето си). Тениска и къси гащета също е приемливо, но в никакъв случай шушлякови! Това спарва, шумоли, изпотява и въобще говори за лош вкус. Бельото, пижамите, нощниците са задължително памучни.

"Пликове за използвано бельо" - освен едно найлоново пликче, в които ще сложиш едни слипове и едни чорапи не виждам какво друго... Не ти трябва чувал!

За закуската... не преигравай. Гост си все пак, а не домакин да храниш всички... Ако решиш да се изяввяваш обаче, поне попитай кой какво иска и дали иска изобщо..

Хората те канят, за да те опознаят и да придобият впечатление от тебе. Бъди вежлив, но не сервилен. Дръж се като мъж. Излъчвай спокойствие, увереност в себе си. Разажи някой хубав виц или анекдот. Покажи (без да го казваш), че уважаваш и обичаш дъщеря им, и въобще, че си човек, на когото може да се разчита.

Можеш да вземеш и някоя интересна книга, която четеш в момента. Нещо от класиците или от съвременните по-интелигентни и масово известни автори като Паулу Коелю, Дан Браун и т. н.

Хайде, на слука! Дано момичето си заслужава "жертвите" :)

9.   Номер 8, ако ти оставяш твоята баня да изсъхне от самосебе си, нормалните хора, удрят по една стирка. Особено вкъщи, както сме повече хора и постоянно се влиза там, ако е мокро, е много неприятно. Ако съм по чорапи, не мога да стъпя, а ако съм с чехли, може да се хлъзна и да се пребия :)
И все пак, той може просто да попита приятелката си, за тези неща. Тя ще му каже най - добре.

10.   Хаха как няма да спите заедно. Аз съм момиче на 20 и ако си доведа гаджето в къщи изобщо няма да го оставя да спи в друга стая. А за секса изчакайте родителите и да заспят. Пижами мисля, че не ти трябват ама ти си знаеш. :)

11.   Колко различни мнения само! :)