Споделена история от Семейство

Трудно съвместно съжителство с майка му
Здравейте,
винаги съм ми мислила и разчитала, че мога да споделя историята си на вас. На никого не мога да разкажа и да изкажа думите си, както тук. Знаете, живеем в забързан и нетърпелив свят, всеки има проблеми в своя живот и няма време да изслушва. Затова ще се радвам да ми дадете съвет или поне да прочетете историята ми. Аз и мъжа ми живеем заедно от 7 години. Живеем в неговата къща. Баща му е починал още млад и остава в тази къща само майката на мъжа ми. Сестрата на мъжа ми живее в друг град. Но решава, че за 3-4 месеца в лятото, ще се прибира при при нас, заедно с детето й. Майка му е най-злия човек, който може да познавате. Тя ме мрази, че съм тук и не ни мисли доброто. Аз и мъжа ми се разбираме прекрасно, обича ме се и сме единни и сплотени. Постоянно сме заедно и вършим работата си заедно. Държи много на мен, но имаме огромна пречка в живота ни. Майка му и сестра му. Вярвайте, те са най-злите и отвратителни изчадия. Скарахме се миналото лято, не можех да понасям сестра му, защото ни се месеше и завираше навсякъде.
Един ден докато мъжа ми беше на работа, тия двете ми скочиха. За малко да ме ударят. Издебнаха момента, него да го няма. Бях бясна. Никога не са ме унизявали така. Винаги съм възпитана и добра към хората. Търпелива, но всичко си има граници. Търпях, заради него и накрая разбраха, че не могат да ни се месят. Няма да бъде тяхната. Никой от роднините им не ги понася. Толкова интриги са правили на всички, че никой не иска да чуе за тях. Никога не съм мразила, но сега сърцето ми се къса от злоба и омраза. Дори ми казват, че баща му се е пропил заради тази измет- майката на мъжа ми и е починал от алкохола. Зла вещица, която ни кълне и само това й е в главата по цял ден. На няколко пъти за 7 години, се разделяхме с мъжа ми. Не можех да търпя енергията и злобата в тази къща, която витае навсякъде заради нея и се карахме с него. Душата и ума ми не събираха всичко това. Имах чувството, че Бог не може да ми помогне, А аз съм вярваща и винаги съм разчитала на Бог! И накрая разбрах, че те са причината. Не знам дали вярвате в магии, но ни бяха направени. Искат само те, да живеят в тази къща и да правят каквото си искат.
Сега сме заедно- аз и мъжа ми и няма да се предадем.
Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Сестра му не се прибира при вас, тя се прибира в родния си дом, където и тя има дял от къщата. А ти, като не искаш никой да не ти се меси, живей в свой дом.

2.   Имам въпроси
Ако причината е че искат да са само двете в къщата, защо не нападат мъжа ти?
Какви са точно думите им имат ли връзка те с твои действия или бездействия?
Мъжът ти напада ли ги? Защитава ли те или си мълчи пред тях?
Правото гласи че майката и сестра му са си собственици на идеални части, след като е починал съпругът/бащата, така че сестра му не идва у вас а у нейната си къща. Но без никакви подробности за събитията не мога да дам никакви съвети освен да търсите възможности да си закупите ваше лично жилище.
А щом си вярваща в Бог е добре да знаеш старата поука на хиляди години: Когато насреща ти излезе проблем не си казвай "боже какъв голям проблем имам", кажи на проблема какъв голям Господ имаш със себе си.

3.   Всъщност не живеете в неговата къща, а в къщата на родителите му, в случая на майка му. Сестра му има толкова право да е там, колкото и мъжа ти. Ти си в чужда къща. Не сте ли мислили да имате свое жилище? Така няма да ти се налага да общуваш с неговите роднини.

4.   Мила, не е живот това! Вечно да си под напрежение, вечно да има скандали и разправии, за това, ако мъжът ти те подкрепя, най-добре намерете начин да се изнесете от там под наем. Да, не е забавно да плащаш наем когато на практика си имаш дом, обаче да живееш в такава отровна обстановка с години, също не става! А иначе по закон мъжът ти има право на 1/4 от имота, като наследник на баща си. Половината е на майка му, а другата половина си я делят той и сестра му. Та и това е вариант, да убеди майка си или сестра си да купят неговия дял, а с парите вие да си купите нещо свое, пък макар и скромно. Важното е, да сте далеко от тези двете! Пък ако ще и да е в гарсониера.

5.   А ти знаеш ли, че с тази борба нищо не печелиш. Всеки трябва да живее отделно. Така че вместо да се тръшкаш намерете начин 7а се изнесете и да имаш твой дом. Такива отношения са характерни за балканите и мюсюлманските страни. Бори се да живееш самостоятелно, а не да се шириш в пропита жт злоба къщата и утре да лекуваш болести.

6.   Не разбирам, защо се натискате да стоите там и да водите воина? Защо си го причинявате? Това Е неината къща, неиният дом, който е изградила с мъжа си. Нормално е и сестрата да ви се дразни, че сте се нанесли там - ако искате мир и спокойствие и след като сте сплотени и се подкрепяте, просто се изнесете и създайте свой дом заедно.

7.   Махнете се от тази къща. Оставете те да победят. Ако той не иска, го напусни.

8.   Здравей! Мила аз бях и може да се каже че още съм в подобна ситуация като твоята, само дето вече сме на квартира, а майка му е в чужбина. И по същия начин сестра му и майка му се нахвърлиха на мен, обиждаха ме, за малко да ми скочат и на бой и аз по същия начин като теб се чувствах толкова унизена и толкова зле.. след това никой не говореше с мен, говореха по комшии за мен и т. н.. След като моят остана без работа мислеше да идем при майка му в чужбина, но аз бях категорична че това няма да стане и че отиваме в голям град аз да продължа обучението си, защото прекъснах заради него, а той да намери работа и да работи. Така и стана, но тя и от чужбина ни вреди. Ние се обичаме безкрайно, но проблемите не спират заради нея, просто защото го ревнува от мен. Сестра му също е ужасен боклук. Незнам за твоята свекърва, но моята е най-злия човек, който съм виждала до сега. И това не е само мое мнение, много хора които я познават казват че тя е много зъл и лош човек и че от нея трябва да се пазя като от огън. Като разбере че с мъжа ми сме скарани (защото на него му личи), започва да се мъчи да ме замени и благодарение на нея да не чувства моята липса. Пише му неща от сорта на “златце, пиленце”, което ме отвращава и се чувствам ужасно, но това е. И ние буквално вчера се сдобрихме, защото няколко дни не се търсихме, отново защото тя ни прави проблеми. Незнам вече какво да правя с тази жена, трябва ли да се мазня и да се преструвам или изобщо да я игнорирам, като цяло и аз съм в задънен тунел..

9.   Бъди силна, успех!!!

10.   Изнесете се от тази къща - купете апартамент или отивайте под наем. Здравето и семейното щастие цена нямат. Ние така направихме и сега сме много щастливи далеч от токсичните му родители.

11.   Аз също съм потърпевша от злините и завистта на майка му и сестра му. При нас също има магии, но вече така са го обработили, че дори забрави за децата ни... Решението е да се махнете от тази къща - повърна ми!

12.   Ами изнесете се. Тя къщата и без това е по-скоро на майка му, за да си живее там спокойно на старини. Вие, ако сте млади и здрави хора, не вярвам толкова да не можете да си наемете малък апартамент или дори като за начало стая някъде. Ако всичко е така, както го описваш, най- здравословно за вас би било точно това - на друго място, самостоятелни и спокойни. Както явно и сестра му е направила.

13.   Докато сте в общото тяхно жилище ти си чужда. Намерете си ваше, колкото и да ви е трудно. Така ти самата ще видиш каква съпруга и домакиня ще си, а мъжа ти ще види дали може да вършиш някои неща във вашият дом, майка му пък ще трябва да идва с покана, а сестрата, само ако я повикат, предполагам още по-малко ще ви се меси.

14.   Просто се изнесете и прекъснете контакти с тях иначе и на другия край на света пак няма да спрат токсичното си влияние над вас.

15.   Хаха "няма да се предадете". Единственият ви вариант е да се изнесете, не ти ли мина през акъла? Иначе ако стоите там не вярвам връзката ви да продължи още дълго. Ето заради такива майки много хора се разделят.

16.   Много си зле, честно.
Майка му може да си е всякаква, това е НЕЙНАТА къща.
Намери си своя и се махни оттам.