Споделена история от Семейство

Най-добрата ми приятелка вече я няма!
Здравейте!
Аз съм момиче на 23 години и както се подразбира от заглавието загубих завинаги най-добрата си приятека, която завинаги ще остане момичето на 22 години. Не знам от къде да започна, но ще се опитам да го разкажа синтезирано.
С нея се запознахме на първият учебен ден в гимназията и до края на средното ни образование бяхме неразделни. Имахме много хубави моменти заедно и бяхме опора една за друга и никога не сме се карали или сърдели за нещо. Завършихме и продължихме образованието си заедно в един и същи град. Вижданията ни бяха по-нарядко, но винаги се търсехме една друга. Ще вметна, че тя се събра с едно момче и си имат едно прекрасно момченце.
Беше четвъртък рано сутринта и телефона ми звънна беше мама и помислих, че не е важно и не и отговорих, но нещо в мен знаеше, че това търсене е свързано със смърт. Върнах обаждането и ми съобщи най-лошата новина. В този момент не знаех къде се намирам и си повтарях, че това трябва да е лош сън или че не са разбрали правилно. Събрах си багажа и преди да тръгна за автогарата последва обаждане от нейния номер и гласа на майка й с новината. През целият път съм плакала и не вярвах на това, което се случва.
Не исках да повярвам, че отивам да изпратя приятелката си в последния й път. През последните две седмици от нейната загуба няма ден в който аз да не мисля за нея и да си спомням за дните ни заедно. (сутрин се събуждам с мисълта за нея и вечер заспивам с мисълта за нея) Винаги съм си мислила, че съм адски силен човек, но пред загубата на някой аз се сривам. Всички тогава ми казваха, , Живота продължава", но в този момент аз не можех да подредя мислите си. Вътрешно всичко в мен гори и адски много боли. За пред хората аз се преструвам, че всичко е наред. Аз съм от този тип хора, който няма да сподели болката си с някой, за да не го натоварва и ще изживея всичко вътрешно. Последното, което видях след като я изпратихме беше нашата снимка от бала на нощното й шкафче. Мисля да спра до тук! Благодаря Ви, че отделихте време, за да прочетете изторията ми и се извинявам за правописни и пунктуационни грешки.
~А. Г. ~

Коментари

1.   Здравей, А.Г. :) Мога да си представя колко е била силна връзката ви и колко ти е трудно на теб в момента. Загуба на близък човек е твърде жестока, за да бъде преживяна лесно. Живота наистина продължава, спомняй си хубавите ви мигове заедно, усмихвай се за себе си и за нея, и просто бъди благодарна, че си имала такъв човек да себе си. Разбрала си какво значи истинско приятелство. Защото някои хора макара да доживяват до старините си, никога не разбират значението на думата 'приятел'. <3 Не си сама.

2.   От какво е починала? ... Съболезнования...

3.   Нещо, писано при подобно състояние:

Загуба

Животът продължава,
но туй не те касае -
във гърлото е буца,
в очите - пясък парещ.

След улици безцелни
във къщи се примъкваш,
залък сух присяда,
във тишина замръкваш...

Забърсваш прахоляка
от книгите си стари,
отваряш на посоки,
с невиждащ поглед шариш.

Претопляш за незнаен път
кафето изветряло,
стар грамофон скрибуца
мелодия умряла.

Сълзите са пресъхнали,
кърви сърцето, нека -
във болката единствено
намираш ти утеха.

Лягаш си, към спомени
един след друг се връщаш,
въздишка се отронва,
възглавница прегръщаш.

Сънят ти - тежък низ е
от несвързани кошмари,
излезеш ли от него -
пак раната те пари.

С подпухнали очи
слънцето посрещаш,
уж свеж нов ден започва,
но ти не го усещаш.

Скоро ще се слееш със потоците от хора,
с маска ще прикриваш болка и умора,
ще лъжеш че живееш, за другите - отлично,
а всъщност ще тик-такаш чисто механично.

4.   От какво почина?

5.   Леле това е ужасноо... Да почива в мир момичето! А ти бъди силна тя би се радвала да те вижда усмихната въпреки болката... Е какво се е случило с това младо момиче забога? !

6.   От авторката! Бяха решили с половинката й да имат второ детенце. Вечерта не се е почувствала добре и са отишли в бърза помощ от там ги препращат в АГО-то със съмнения, че плода е мъртъв, но се установява, че има сърдечни тонове. Преминава през три операции, като при втората лекаря е докоснал черния дроб със скалпела и след това я зашиват. След това се установява, че има вътрешен кръвоизлив. Следва нова операция, много банки с кръв и 10 дни борба за живота й, но накрая органите й спират да функционират. Освен нея, загубват и 7 месечния плод. Винаги съм и се възхищавала на това колко е упорита. Тя смогваше на това да бъде студентка редовна форма на обучение, майка, съпруга, дъщеря и приятелка и никога не се оплака.

7.   Ох, миличко, смелост, сили и спомен за нея!
В семейството ми преди буквално 10 дни преживяхме нещо такова, макар че сме много по-възрастни от теб. Най-добрият приятел на мъжа ми почина.. аз самата го познавам над 15 год. и като ми каза, щях да припадна.. Изпратихме го в Орландовци..
Мъжът ми не е същият, позатворил се е в себе си.. Последните 10 дни все едно съм в някакъв сън-не мога да повярвам че А. го няма, а мъжът ми гледа тъпо в една точка. Сякаш всичко е механично-ядеш, спиш, переш... а си мислиш как много важен човек в живота го няма...
Още не можем да се възстановим. Мен от време навреме ме избива на див рев и шише вино, мъжът ми млъква като пън и е ад.
Запомни я с добро, мила. Няма думи да облекчат мъката-само времето леко ще я смекчи.
Аз лично преди много години загубих приятелка при нелепа катастрофа, преди да отлети за Швейцария-с едно дете и бременна с второ. Не ми се описва..
Спирам да пиша, че и при мен ще стане зле.