Споделена история от Семейство

Жена ми бие детето. Мисля за развод
Здравейте, с жена ми сме заедно от седем години, имаме момче на пет. Проблемите ни са в рамките на нормалното в едно семейство - поскарваме се, сдобряваме се. Изневери не е имало или поне аз не знам.
Проблемът е, че жена ми си изпуска нервите. В последните две години на няколко пъти посяга на детето пред мен и я спирам. Говорили сме много пъти, обяснявал съм ѝ, че боят не е решение, че е опасно за детската психика. Уж се съгласява, но по-скоро заради мен и докато пак не си изпусне нервите. Тя сякаш приема това за нещо нормално.
Миналата седмица стана голям скандал. Чувам аз крясъци, писъци и рев, влизам в хола и какво да видя - жената налага малкия. играел си, счупил ѝ любимата ваза от не знам си къде си. Спрях я, взех хлапето, успокоих го и го изведох в парка. Само двамата, половин ден изкарахме там. Още нещо ме разтревожи - малкият каза, че майка му го е удряла и когато са само двамата. Явно пред мен се е сдържала, колкото може, а аз глупакът не съм разбрал. Като се прибрахме вдигнах страшен скандал на жена си. И аз не си сдържах нервите, казах ѝ, че ако пак посегне на детето, вазата ще бъде счупена в главата ѝ. Никога не съм я удрял, не съм си и помислял, не знам обаче какво ми беше станало, за да ѝ говоря така. Тя рева, тръшка се, излезе някъде. Върна се по-спокойна, каза, че ще си сдържа вече нервите, но да видим докога. Предложих ѝ да иде на психолог - не иска.
Извън това, не мога да кажа, че жена ми е лоша съпруга и майка. На детето винаги му е изпрано, изчистено, сготвено. Гледа да не му е студено или горещо, избира му дрехи.
Осъзнавам, че и аз имам вина за всичко това. Трябваше още при първите случаи по-рязко да ѝ обясня, че насилието е недопустимо и няма място вкъщи. Иначе не мисля, че съм лош съпруг - изкарвам нормално пари, поделяме си домакинските задължения, отделям време за нея и детето. Нося вина и за избора си - аз съм си я избирал такава. Ама какво да правиш - любов. Не мога да върна времето.
Обаче няма да търпя това повече. Замислям се да ѝ поставя ултиматум - или си решава проблемите с нервите (аз ще помагам с каквото мога), или се развеждаме и детето остава при мен. Много тежко ще ми бъде. Обичам жена си, нямаме някакви сериозни проблеми, приятно ми е с нея. И секс правим, и време заедно прекарваме, и си говорим. Осъзнавам колко тежко ще е за детето да се разделим и да вижда майка си само през уикендите. Но още по-тежко ще е да го бият. Говорих с адвокат и според него имаме добри шансове за попечителство в съда, след като тя е била детето.
Знам, че за много българи боят е нормално средство за възпитание, но за мен е нещо отвратително. Майка ми ме биеше като брашнян чувал, за най-малкото нещо. А баща ми сякаш не забелязваше, беше погълнат от работата си. Чак като пораснах си дадох сметка какви проблеми ми е докарало това. До 26-тата си година бях смотаняк, когото всички мачкаха, жените не забелязваха и т. н. Справих се с това, но си беше ад. И си обещах, ако някога имам дете, да не допусна същото. И няма да го допусна. И на мен ще ми е много трудно сам с малкия, осъзнавам го. И да си намеря друга жена, трудно детето ще свикне с нея. А и самотен баща не е възможно най-добрата партия. Но какво пък и сам да съм, ще се справя. Ще отгледам сина си. Искам той да има по-различно детство и по-хубава младост, отколкото аз имах.

Коментари

51-90 от 90

55.   Родителите трябва да играят като ОТБОР във възпитанието на детето. Никакъв разнобой пред него. Иначе става - точно така, както и при вас. Децата усещат винаги накъде духа вятъра и винаги се възползват. Как ще го възпитавате, как ще го наказвате, как ще го поощрявате се разбирате вие двамата с майката. И когато се наложи, действате като един. Децата се манипулативни, не можеш да му имаш пълно доверие на обясненията за дадена ситуация. Трябва много добре да познаваш детето си, жена си и да си правиш сам изводите. И аз определено мисля, че с разходката в парка за половин ден си подкопал авторитета на майката по много неподходящ начин. Тя не реагира адекватно, ако го шамари редовно, но и ти не нямаш адекватна реакция на ставащото.

56.   51, и с 50 удивителни мога да се напраскам. Връзка с риалити формата имам и то много добра. Не съм удряна никога от родителите си. Децата ми не са удряни също. Насилието под всяка негова форма е признак на слаб характер и липса на умение да се справиш подходящо с една ситуация. Агресията възпитава единствено и само безсилие и агресия. Как се изтърват нерви ми е интересно? Или аз съм машина и някак успявам да си ги държа неизтървани собствените си нерви?
Правя ти веднага една равносметка: Вишист съм, с добра работа и доход. Всичко до едно съм постигнала с много труд и благодарение на възпитанието и ценностите, които съм получила от родителите си. Имам прекрасно семейство. С мъжа не се бием, децата си не бием, уважаваме себе си и хората около нас. Гледаме ги сами. Всяка вечер сме си вкъщи с децата си и не сме ги "набили". Да, те правят бели. Малкото чупи някога разни неща. Хвъля топка, инати се. Големия си има негови си тийн проблеми. Деца са. Но никога не бити.
Те не ни повишават тон, не ни отговарят и се държат уважително с възрастни. Големия е грижовен батко и уважава приятелчетата си.
51, деца се отглеждат с пример. Можеш да им наговориш 101 правила, но те ще ги запомнят, едва когато те видят как ги спазваш.
Майка, която бие? Майчината ръка е утеха и топлота, а не шамар.
Автора първо следва да намери верен път към майката на детето, но ако тя сама не престане да се изтърва, то не виждам за какъв авторитет говорим. Авторитета на изнервената и шамареща майка? Явно в моята реалност, с която очевидно много хора нямат връзка нещата са други. И още по - интересно е, че огромна част от обкръжението ми също не си бият децата.

57.   н 56, самият ти пост е крайно агресивен. " Ще напраскам", "колкото си искам " показват само колко ти е липсвал един бой в детството.
Ненормално високото ти самочувствие също.
Точно от такова поведение се опитват хората да отучат децата си.

58.   57, интересно :)
На първото му се казва отношение. Ако успяваш да вникнеш в написаното, но съмнявам се, че изобщо си даваш зор по въпроса. Единственото място където има "агресия" е в изречението: 51, и с 50 удивителни мога да се напраскам. Това е отговор, който е напълно заслужен и не агресивен, а ироничен. Между двете има една доза разлика. Иронята е един прекрасен способ.
Ненормално високо самочувствие? Радвам се, че съм успяла да се изуча, да работя, да гледам децата си, да имам семейство. Радвам се, че съм го постигнала с основата дадена ми от родителите ми и в последствие сама. На това ли му викаш високо самочувствие? Ако е така, то нека. Имах прекрасен и любящ баща, имам прекрасна майка. Те бяха опора, пример, обич, топлота заедно. Обичам ги безкрайно. Бог да прости баща ми, горда съм, че съм му дъщеря. Не ме заведе до олтара, не видя внуците си, не видя сина си абитуриент. Но ни даде много. Увереност, сили, пример. Никога не са ни удряли. Никога не са си викали. Кучето не са удряли. Така гледам и моите деца, с надеждата, че ще успея да ги науча на поне малко от това, което съм получила аз. Ако е ненормално високо самочувстве, то нека. Учили са ме да ценя децата, съпруга, дома и обичта. Имам ги, ценя ги. Гордея се с тях.

60.   57, защо пък да не праска, щом е пълнолетен, образован и РАБОТЕЩ гражданин?
И къде видя да е написала 'колкото си искам'?
Биещите деца хора сте в перманентна делюзия.

62.   60 от бой до бой има разлика. Хайде не преувеличава те всички. Да, не е хубаво да се трупат децата, но понякога се налага. Това е последната мярка. Тъй като, едно дете, което се тръшка от инат в локва та, а вие отивате на гости, предполагам трябва да го заведа в парка и да му купя близалка. Хайде стига, моля ви се!

64.   Хм, много интересно. Има огромна разлика от плаване по дупето и другото за което си мислите. И номер 60, да ще го напляскам, ако детето ми от инат се пльосне в локва та, когато отиваме на важно събитие.

65.   Номер 58, бях написал пространен отговор, както на теб, така и на онзи любител на секса с деца. Администрацията не счете за нужно да го публикува. Не е първица да се проявява подобно пристрастие.

Сега вкратце. Всичко, което ти си постигнала ти, съм го постигнал и аз, че и отгоре. И съм ял шамарите, когато съм си го заслужавал. Т. е. тезата ти, че без бой се получава по-сачествено поколение издиша.

А ти създаваш изнежено поколение, което един ден ще се сбълска в истинския живот с такива, които са калени и ще умре. Естествен подбор.

Дядо Торбалан

66.   Точно така номер52, този Дядо неслучайно му е дошло да се подписва като Торбалан. Избора на псевдоним е много показателен за Аз-а.

67.   Преуморена жената от какво? Изпрала пет чифта гащи и чорапи в пералнята, измила пет чинии. Да се върне 100'г назад, когато жените са раждали по 5 деца искаш не искаш. После гледаш по 10'внука. Жената ти има психическо заболяване. Води я на психолог. Щом всичко ви е наред от какво има стрес айде че чисти и готви... да си беше намерила принц тогава.
Детето ако не спре да се малтретира един ден ще стане престтпник, убиец или побойник Питай някой криминалист ще ти каже, че всички престъпници като деца били бити от родител или роднина.

68.   Хм, 64, каква работа има дете на важно събитие? (реторичен въпрос)
Някои хора не схващат, че детето не е някакво кученце, което може да бъде навсякъде разнасяно. То дори и кученце не може, а какво остава за дете.. Сега се сетих за кученцето на Макрон, което се напишка в Елисейския дворец. Животинчето просто не му е било мястото на такова място, същото се отнася и за детенце, което я ще се напишка, я ще се наака, я ще бутне някоя ценна вещ, и така общо взето.

А вие си шляпайте, пляскайте, ако искате и бийте децата България е свободна страна, дори бих казала прекалено свободна, но не очаквайте да получавате уважение, приемственост и подкрепа за действията си от останалите хора, които не сме съгласни с такива методи.

69.   В случая жената на този автор е виновна за това, че не е съобразила като домакиня да превърне семейния им дом в място, подходящо за малко дете, а вместо това е наредила вазички и най - вероятно други неща, които биха били присъщи за създаване на дворцова атмосфера.

Не казвам, че автора чак пък трябва да се развежда с нея
(тука доста хора реагираха като попарени на това с развода, човек ще каже, че сякаш идентифицираха себе си с тази жена, защото доста присърце го взеха, съдейки по коментарите), но,
задължително трябва да я прати на психотерапевт, на лекар за нервите, ако прецени специалистът да ѝ предпише някакви леки успокоителни дори.

А детето е добре да заведе на детски психолог!

70.   Торбалане, защо да създавам изнежено поколение? Защото не ги удрям ли? Защото те не посягат ли?
Как каляваш човек с шамари? Ми така смачкваш и агресираш. Фокусираш над физическа разправа. Физическата агресия може да бъде резултат от безсилието да се справиш по друг начин.
Сега: не говоря за шляпване по дупето. Говоря за целенасочено шамарене порядъчното викане след него. Въпреки, че и дупета не маркирам. По - напред има коментар от човек, който е бил бит с повод и без. Направи разликата със себе си. Ако са ти опъвали по един задвратник, когато си бил пубер и си се вихрил е едно. Виж жената какво е писала. Далеч си от това.
С какво точно каляваш едно 4 годишно, като го биеш и викаш по него? На първо място на 4 годишното вазата не му е важна. Важна е на родителя, който не е съобразил къде да я сложи. На 4 години не се очаква едно дете да цени вази, да има ясна представа за действие и последица. Още повече не е нормално да бъде шамарено, защото видиш ли не разсъждава като 10-14 годишно. Ако синовете ми пазеха вази на 4 години, щях хубаво да си помисля какво им е на тези момчета.
Че автора и жена му имат проблем с авторитета, сигурно имат. Но ситуацията е патова, докато жена му не спре да удря. Тя спира с шамарите и го играят отбор.
Едно е да опънеш ухото на пубер, когато е омазал здраво нещата, друго е да биеш на почивки 4 годишно. Вазата счупило, тръшнало се на земята, бягало, викало.... Каква му е работата на едно 4 годишно момченце? Да плете и да кротува в ъгъла ли?

71.   Аз също искам автора да се разведе.

Тогава ще му светне хубаво, какво точно прави по цял ден жена му, защо е изнервена и дразнител ли е малкото ангелче вкъщи или не. Сериозно, това е най-правилното решение. Tъкмо и ще има възможност да си приложи на практика философията и да възпита детето, както си иска. Добро решение за всички.

A и си мисля, че това семейство отдавна не функционира.

Хора, та те са заедно от 7 години и отглеждат и дете! Не само, че не са се научили да разговарят един с друг за проблемите и да търсят заедно решение (за 7 години щом не се е случило, няма да се случи и занапред), ами и автора идея си няма, какво се случва в главата на човека, с който живее. Да не говорим, че при възникналата ситуация, той вече се е обърнал към адвокат и търси и съвет от непознати в нета - защото явно не може да разговаря с човека, който се предполага че му е най-близък (същото се отнася и за жена му впрочем - проблемът винаги е двустранен)

Аз наистина не виждам тук функциониращо семейство, което да си заслужава да се запазва - това е по-скоро някакво перманентно недоразбирателство и мъчение за всички участници в историята. Няма смисъл.

72.   А, без маса удивителни, можеш да говориш и разумно. Естествено, че не говоря за системен бой. Но понякога се налага родителят да покаже пълната си власт над детето. Така се изгражда силен Свръх Аз, който да контролира самоунищожителните стремежи на То-то. Всъщност шамарът по дупето има смисъл точно на пет годишна възраст, после даже няма и да го усети. На пет години способностите за комуникация са силно ограничени и първични. Нява как да обясниш на едно петгодишно, че вазата е ценна. Ако обаче изяде боя, ще запомни. Който жали пръчката, не обича детето си. Ако не го наказваш за счупената ваза, после ще трябва да го наказваш за много по-сериозни щети. А на пет годишна възраст няма много възможности за санкциониране.

Питаш ме, защо да създаваш хилаво поколение. Утре синовете ти ще срещнат някой, който ще им залепи по един и те ще се насерат. Ти не си ги "ваксинирала" навремето с по един задвратник и те така.

Ситуазията ще е патова, докато мъжът налага ултиматоми, а не преговаря.

Дядо Торбалан

73.   67 преди жената е гледала само децата и къщата. Днес работи, гледа децата, домакинства... От нея се очаква да може да си покрива сметките.. А защо мъжа не измие чинийте и не пусне пералнята...
По темата, важно е да се отбележи дали го бие пистоянно или когато има повод.. Не знаем как го е набила... Все пак другия път ще гледа да не чупи, защото ще знае какво го чака.

74.   Н 68, отговарям на риторичният ми въпрос - детски рожден ден, кръщене и такива ми ти неща, където има и други деца и не е забранено изобщо за деца, видиш ли ти? ! Аз също съм била възпитаван с бой, много бой и знам къде е границата. Знам и какви са последиците от многото бой и от никакъв бой! И двете не са добре. Явно повечето сте родители на деца, които не уважат възрастните, когато им направиш забележка те гледат нагло и подкрепени от родителите си, отново постъпват по същият начин, деца, за които е нормално да хвърлят пясък в очите на другите деца и да се размина само със забележка, деца на които трябва родителя да се моли един час под часовник да си тръгнат от площадката, разбира се, тръгват си защото детето е благоволи да си тръгне все някога и така нататък. Както казах от бой до бой има разлика! Детето трябва да се остави да бъде самостоятелно и да се подхожда с разбиране към него, но всичко си има граници. Кой е авторитетът, трябва да се знае! Хайде давайте с критиката.

75.   Писах вече в темата, пак ще го напиша. Понякога просто няма друг начин освен няколко шамара. Както казаха когато детето се тръшне в локвата с хубавите дрехи или когато си изхвърлят всичките играчки през терасата (случка с моите две момчета, като ставаше въпрос за доооста играчки), също когато прави нарочно неща застрашаващи безопасността му като нарочно излизане на улицата с преминаващи коли. Явно част от родителите просто имат кротки деца и не се налага използването на подобни методи, но има деца които ще им преобърнат разбиранията. Нужно е да се покаже твърдост пред детето когато е необходимо и да знае, че ако премине определена граница ще последва наказание, дали само скарване, дали шамар или нещо друго според провинението.
Нека автора да се разведе, да поеме той детето като в същото време трябва и на работа да ходи, пък нека после да каже дали няма да се изнерви.

76.   Леле, тъпомера е ударен:
"Питаш ме, защо да създаваш хилаво поколение. Утре синовете ти ще срещнат някой, който ще им залепи по един и те ще се насерат. Ти не си ги "ваксинирала" навремето с по един задвратник и те така. " - деденце, така се възпитават хора за Гетото.
За да не се "насира" един мъж, ако някой тръгне да го "залепя" най - добре е да владее някакво бойно изкуство, но за това си има специални школи! Следователно дете/то/ е редно да бъде записано на боен спорт.
Чрез твоята препоръка за "ваксиниране" като порасне по - скоро ще се "насира" от жените и маса жени ще го правят на нищо, а другите ще го съжаляват.
По - добре престани с глупостите си, защото всеки твой коментар е от глупав по - глупав, а и си евтин популист. Не те си удава авторитета, просто преглътни и не се напъвай повече.

77.   Жена съм на 22 г., но ще кажа нещо в защита на автора и няма да проява женска солидарност. Странно нещо сме жените никога не се признаваме за виновни. Ако един баща шамари детето си, защото е изнервен и пренатоварен в работата си - той е тиранин и деспот, и най - лош родител. Ако една майка бие детето си, защото е пренатоварена в домакинството, то тя е мъченица и шамарите са оправдани.
Майка ми ни потрошваше системно от бой и мен и брат ми, въпреки че цялата домакинска работа я вършеше баба ми - нейната майка, а не бяхме малки на по 11 и 13 години. Баща ми беше заврян зет и майка командваше парада. Налагаше се баща ни да бди над нас като орлица. Разговори те с нея не помагаха. А то какво излезе майка ми си имала любовник и цялата агресия я изливила физически срещу нас - нейните деца, а словестно срещу баща ми. И сигурно затова сме ние виновни. Баща ме ни взе с него напусна къщата и заведе дело за развод нито аз, нито брат ми не се поколебахме да застанем на негова страна. Разпитваха ни в присъствието на психолог и т. н. имахме и мед. експертизи. Баща ни получи род. права над нас и заживяхме спокойно. Тогава майка ми разбра сакво е загубила и краката целуваше на баща ми да и прости и да не ни отделя от нея. Баща понеже много я обичаше и даде шанс, но постави редица условия. Заживяхме сами в собствен дом и по мила майчица не сме имали от тогава. Та така по - леко с обобщенията..

78.   76, жена съм и те намирам за силно неприятна.
Ако някой счупи тъпомера - то това си ти.
Значи е проблем да плеснеш дупе по дупето, за да го възпиташ, ама да учи боен спорт и да се бие не е проблем? Мноооогооо умно.
Като човек и учил и преподавал боен спорт, искам да ти кажа, че там децата точно затова слушат - защото като не слушат или отнасят по един шамар, или правят лицеви упори на кокалчета, или треньора наказва цялата група за провинението на едно дете и после всички деца се обръщат срещу това дете...
Дисциплина ей така се гради.
А добро утро.

79.   Номер 77, както казах от бой до бой, има голяма разлика! Кой да чете обаче? !

80.   Автора:
Идеята на детския рожден ден е децата да се забавляват, не да ядат бой. Ако синът ми го направи това, просто ще го прибера и няма да отиде на рождения ден. Не се държи прилично, пропуска забавлението. Да, човек трябва да е твърд и да не толерира определени детски поведения. Но има други начини, не е нужно да става с насилие.
Беше засегнат един дънък момент - разликата дали удряш с възпитателна цел или си изпускаш нервите. Да речем, че шляпване по дупето или зад врата, когато детето направи нещо нередно, мога да го възприема. Макар че предпочитам други методи. Но това трябва да е в резултат от действията на детето, не от емоционалното състояние на родителя. В случая с вазата си беше точно изпускане на нервите от страна на жена ми. И какво ще промени това? Аз например от малък съм си непохватен и чупя всичко. Майка ми ме спукваше от бой - ритници, скубане, блъскане на главата ми в стената. Но това нищо не промени, не започнах да пазя повече. И още чупя. Това с вазата си е изцяло наша грешка с жена ми - че сме я сложили на място, на което детето да я достигне. И не е редно то да страда заради нашата непредвидливост.
Аз лично гледам да не си изпускам нервите пред малкия. Карам му се, но гледам винаги да го правя, когато съм спокоен. Ако му се ядосам, излизам на терасата, пуша една цигара и като се успокоя, му се скарвам. Не си позволявам да крещя под влияние на емоциите.
Жена ми се нави да идем на психолог. Разбрахме се и една вечер в седмицата да наемаме бавачка и да излизаме двамата, отделно всеки от нас да има по една вечер седмично поне за себе си, без грижи за семейството. Надявам се наистина да се постарае и да преодолеем проблемите.

81.   Евала автор е, много се радвам за вас! Е, жена ти не е глупава, явно и мисли, щом приема идеите ти. Мисля обаче, че едва ли е била детето с ритници и едва ли му е удряха главата в стената. А и дете на 5 години, вече се води за разумно и не знам какво е правило изобщо при вазата?! Както и да е, много късмет и разбирателство ви желая!

82.   Номер78 звучи точно като мъжкарана и изобщо не е разбрала какво има в предвид номер76.
Мъж съм.

84.   Номер 78 не е мъжкарана, затова номер 78 иска от мъжа да бъде мъж, а не лигльо.
А като ги глезотите нон стоп, държите ги до полата на мама и една дума на криво не им казвате, не стават мъже.
И въобще не си разбрал какво е имала в предвид номер 78 ;)

85.   от 76:

78, не си права. Спортуването на един мъж сред други мъже, и всички те ръководени от Мъж е едно, а шамарите на някоя маминка с хормонални проблемчета е съвсем друго. Това че ти се изживаваш като мъж си е твои проблем.

И не, от психически стабилен треньор няма да отнесат шамар. Може да ги накара един месец да мият пода или нещо такова, но шамари и други такива истерични неща не би използвал един разумен, истински треньор, който наистина приема професията си за призвание, а не е приемерно някоя откачена леля, дето просто иска да си отмъсти на мъжкия пол и е намерила начин като пляска малки момченце.

86.   Аха, сега значи шамарите от жена са проблем, а от мъжа не са?
Егати логиката... Е това вече ако не счупи тъпомера, здраве му кажи.
И моля те, не ми обяснявай как няма да отнесеш шамар от психически стабилен треньор, защото направо ме разсмиваш. Доста очевидно е, че нищо не разбираш от темата.
Няма да отнесеш шамар, ако вкъщи са те научили да спазваш дисциплина, не се лигавиш, не тормозиш другите деца, не се опитваш излишно да привличаш внимание, а си спазваш правилата и си правиш упражненията.
А тези, дето лежат и се тръшкат по локвите не влизат в тази категория.
И гледай как като отнесат по един шамар спират да се тръшкат и да се търкалят по земята.
Защо? Защото треньора има авторитет. И ако допуска децата да му се качват по главата спира да има авторитет.
Много елементарно е ;)

87.   Номер 78 разбира от спорт, 76 - не. Аз съм тренирал първо при Божилов, а после при Христо Трайков. Лицевите опори по принцип ги правихме на юмруци, а за провинилите се имаше по-значителни наказания. И така се създаваха мъже, а не ревльовци и емоционални меки китки.

Дядо Торбалан

88.   86, стига с тези локви, 100 пъти повтори за тях, а не са по темата. Явно е, че детето ти може би е хиперактивно или нещо такова или просто е наследило най - доброто от теб. Аз лично не съм виждала дете да скача по локви. А за официално събитие и аз бих постъпила като автора - просто няма да го заведа. Кой иска на партито си някакви невротизирани родителки с оревани деца? Такива хора само вкарват негативизъм на другите, които са дошли да се забавляват и да разпуснат. Който има 'лоши' деца, скачащи по локви и по не знам си какво там, нека ги прави каквото иска, както казах под 68 шлапайте си децата, България е свободна страна, но уважение и одобрение от останалите хора няма да получите. Никой не обича да общува с невротизирани хора.

89.   89, ако детето ти хвърли пясък в очите на друго дете, отново ли ще си за мълчиш или само ще му се скараш? Криво разбрано възпитаван на децата. А по детските площадки има толкова не възпитани и нагли деца, чудя се защо? !

90.   89, ако детето ти хвърли пясък в очите на друго дете, отново ли ще си за мълчиш или само ще му се скараш? Криво разбрано възпитаван на децата. А по детските площадки има толкова не възпитани и нагли деца, чудя се защо? ! Изблъскват другите деца, нищо, че родителите им са пуснали лев че да си по возят детето, удрят ги, блъскат ги, направо отвратително, даже удрят и своите родители. Обаче, дайте с перце да ги Галин, да не им стане нещо. За това с такова възпитание сме стигнали до пика на агресията и наглостта в децата си!

91.   88, като за човек, който не иска да общува с "невротизирани хора" (явно визираш нас), отделяш доста време да отговаряш.
Което иначе хич не е "невротизирано".
Утре, когато при теб дойде учителката на сина ти и ти обясни, че детето ти се дръжи безобразно, пречи на другите деца, бие ги, тормози ги, не слуша, не учи - гледай тоя път да я чуеш, а не да хвърляш вината върху учителката.
Защото това се случва напоследък - родителите по всякакъв начин се мъчат да оправдаят отрочетата си и все някой друг им е виновен.
Накрая се получават едни индивиди, без всякакво чувство за отговорност, които си мислят, че могат всичко да правят без последствия.

92.   "Аз лично не съм виждала дете да скача по локви. "

Е, аз живея близко до начално училище и повярвай ми, скачат си и то много яко.

93.   Де да знам, все си мисля, че мога да разтърва две петгодишни без да ги пребивам от бой...

94.   Прав/а е 88. Децата ви са зле, защото вие сте зле. Елементарна генетика. Вместо да киснете в интернет, по - добре опитайте да оправите себе си. Току-виж и децата ви ще станат по - кротки и нормални. Това повтарящо се писание за локвите и пясъка си е чиста обсесивна компулсивност. Замислете се.

95.   93, научи се да четеш, недей да слагаш думи, които ги няма! Някъде да пише, че някой трябва да си пребива детето? Както писах и преди, от бой до дюбой има разлика. А и ако си от тези майки, които не стоят до децата си, когато си играят, едва ли ще можеш да направиш каквото и да е!

98.   Според мен трябва да кажеш на майка ти, бабата на детето какви ги върши жена ти. или на тъщата да опита да я спре - не се посяга на дете. Или се разведи.

99.   А авторе, защо майка ти вижда детето само в твое присъствие?
И на тези подкрепящи възпитанието с бой, само ще кажа, че в цивилизования свят това не се решава така, ако така се решават проблими трябва да се шамарим и в администрацията и на работните места. Един американски психолог съветва да ги разтърсиш, т. е. да има физическа усещане, но не бой. Факт е, че децата не чуват.

100.   Защо позволяваш на жена си да бие детето. Веднага се разведи.

51-90 от 90