Споделена история от Семейство

Майка ми ми завижда
Здравейте. На 25 години съм иткакто се помня винаги съм имала сложни отношения с майка си. Разведоха се с баща ми когато бях на 14. Цял живот съм се наслушала на скандали. Винаги като се скараше с баща ми си събираше багажа и ме взимаше с нея. Искаше да съм на нейна страна. Или си го изкарваше на мен а той излизаше, не се прибираше с дни и аз го отнасях. Той искаше да се разделят заради друга жена. Разведоха се и стана страшно. Едни драми разиграваше на мен, караше се с мен, че не съм му казала нищо. Постоянно бях принуждавана да се карам с него, да се заяждам с другата жена, да съм я биела. Аз въпреки че много обичах баща ми се карах с него, защото майка ми не ме оставяше на мира. Той разбираше това и не ми обръщаше внимание. Забрави за мен не ми се обаждаше. Не че преди развода ми обръщаше внимание, но все пак живеехме заедно. Създаде си нов живот, има 2 деца, които и до ден днешен не познавам. Освен че изостави и мен, искаше да вземе всичко при развода. Буквално нищо нямам от него до ден днешен. С годините майка ми свикна и престана да се заяжда с мен. Но баща ми имаше на моменти изблици на вина и ме търсеше. Майка ми подлудяваше. И до ден днешен не го приема добре. Забелязвам, че ме гледа много злобно. Говори лошо. ПРимиририла съм се с тази ситуация. Но проблема ми е, че все се сравнява с мен. Тя какво прави-аз какво правя. МНого работи, а моята работа няма работно време и имам доста свободно време. Пътувам с приятелки и това много я дразни. Тя никъде не ходила, само паботила т, е и аз трябва да правя същото. Или смен иска някъде да ходи, нямало с кой. Мъж не иска и се е вторачила все в мен. Въпреки че, това не ме спира да живея живота си нормално, много ми тежи всичко това. Сега баща ми с годините започна да се интересува от мен, но аз предпочитам да оставя нещата така. Когато се опитам да поддържам нормални взаимоотношения с него сякаш се връщам назад и това ми причинява много болка. Ужасно много го обичам и не му се сърдя, но може би по-добре да оставя нещата така. силно се надявам да създам здраво семейство, а не като моите. Исках просто да споделя....

Коментари

1.   И двамата ги игнорирай до зоната на собствения ти комфорт. гледай себе си. Майка ти трябва да свикне да живее без теб. С такъв баща не бих търсила връзка.

2.   Здравей, мило момиче! Тази история все едно аз съм я писала. Живяла съм абсолютно по същия начин и мога да ти дам няколко приятелски съвета. Ще бъда неемоционална, защото болката е огромна и ако мога да ти помогна да си я спестиш занапред, ще бъда една идея по-щастлива. Първото, което трябва да осъзнаеш и да ПРИЕМЕШ, че има родители, които не обичат децата си, има майки, които се конкурират с дъщерите си, дори го правят подсъзнателно. Моята ме тормозеше психически, като в същото време ме хранеше, изучи ме, но през цялото време ме караше да се чувства виновна за нейното нещастие в живота. Това е адът! Баща ми е фокусиран в новото си семейство. Ще ти дам практически съвети от позицията на зряла жена със семейство: 1/ Не обвинявай никой за случилото се и прости на родителите си - това става с времето; 2/ Учи и намери своето място в професията; 3/ Върши ежедневните неща и си поставяй цели - спорт, кариера; 4/ Общувай с приятели и намери любовта; 5/ Ти си пълноценна и ще имаш щастливо семейство; Всичко друго ще те изкара извън строя. Голямата болка се преодолява с ежедневни елементарни дейности, не с мислене, анализи и т. н. , иначе ще си докараш паническо разтройство. Опитай се да се съхраниш, дори и това да означава да намалиш контактите с родителите ти. Аз това направих, болезнено е много, но бях потънала в мъката много години. Прочети книгата "Отровните родители" и статията "Нарцистичната майка" - има ги в нета свободни. Аз години наред не знаех какво ми е, защо съм толкова нервна, избухлива, и тогава си дадох сметка, че бях събрала цялото напрежение в семейството. Нещата са много дълбоки. Приеми - ти нямаш вина за нищо - отношението на децата към родителите е отражение на отношението на родителите към децата. Но обществото е жестоко - "майката е светица", "детето е лошо", а по-страшно от майка, която не обича, няма. Ти нямаш вина за нищо! Проумей го! Не се срамувай от нищо, вдигни глава и намери своя човек. Прости им, обичай ги, но намери своя живот. Не се карай с тях, не трупай лоша карма, момиче. Просто събери сили в себе си, че цялата тази болка, те е направила един разумен и мислещ човек, който ще създаде здраво семейство. Твоя "сестра" по съдба!

3.   Кошмар! Съжалявам... :-(

4.   Колко е важно на едно дете да му се осигури нормална среда, иначе кофти. Няма майка, която да завижда на детето си, говориш глупости. Просто е самотна жената и иска връзка с теб...

5.   от авторката:
Към N2 Съжалвам също за теб!.Благодаря ти за съветите и се радвам ,че си успяла да го преодолееш...Въпреки,че е трудно имам силен характер и това ми е помогнало да съхраня себе си .И понеже е казано, че Бог ни дава толкова, колкото можем да понесем, то в живота се сблъскваме само с проблеми, които сме в състояние да разрешим. ..Бъди щастлива!:)

6.   И моята майка е същата и мога да кажа, че ми съсипа живота и нервната система. Психиката ми е лабилна, стресирана съм от както се помня и изпитвам огромно чувство за вина за всяко свое действие.
Баща ми остави на мира и не обелва дума за него от инат.
Завижда ми че моят живот е по-улеснен от нейния и не престава да мърмори-тя като ме родила нямало памперси. Перяла пелени по цял ден-всява ми чувство за вина
Тя като се омъжила нямало съдомиялни и сушилни-без ръце оставала да мие.
Техните екскурзии са били само до морето, а ние пътуваме често и това я вбесява до такава степен, че дори прогнозата да е била 30 градуса за следващите 7 дни-с пристигането ни се разваля времето и се оправя като се качим на самолета за навръщане. А на почивката все инцидентиНякаква вещица е тая жена.
Вече съм омъжена, имам 2 деца и мислих че ще ме остави на мира. Нищо подобно!
Кара се със съседи, приятели, роднини, таксиметрови шофьори, продавачи. Никой не може да я понася, а тя не го разбира. Мисли си че е права и това е
Мъж не остава с нея повече от месец защото е скандалджийка и гаден егоист, който не търпи друго мнение.

Моят съвет е да заминеш да учиш другаде, или на някаква бригада, в чужбина, далеч. Защото сега на 25 е такава, но поостарее ли ще почне да хленчи че е болна и трябва да я гледаш. А как си представяш целия ти живот да премине в угаждане на една твар на която угода все няма. И има ореол от злоба?
Спасявай се докато можеш

7.   Изнеси се и повече не се занимавай с нея.