Споделена история от Семейство

Бебе и куче в апартамент?
Здравейте, искам да попитам семействата с деца и домашен любимец, какви са евентуалните трудности и преимущества при съжителство им. Обмислям да подаря куче на съпруга си. И двамата много обичаме животни. До преди 2 години имахме голдън ретрийвър вкъщи, но започнахме ремонт, с бутане на стени и т. н. и го закарахме уж за месец на село. Дядо ми обаче страшно се привърза към него и в крайна сметка ги оставихме да се гледат двамата. И така, 2 години по-късно сме с момченце на 1год. Напоследък често излизаме и пътуваме с приятелско семейство, с куче (черен лабрадор). И като ги гледаме много ни липсва любимец вкъщи. Спомняме си колко беше забавно, говорим си колко ще е хубаво за детето да се грижи за друго същество. Как хората с куче, боледуват по-рядко и са по-щастливи и дълголетни и такива неща. Освен това мъжът ми напълня с почти 20кг. за тези 2 години и свързва това с липсата на движение и разходки. Той е от хората, които се грижат повече за другите, от колкото за себе си и сам не може да се амбицира да излиза да тича примерно. Но не може и 5 мин да слуша как кучето скимти на вратата. Признала съм го, в студ, в дъжд, болен, с махмурлук той беше сутрин и вечер в парка с кучето. Мисля, че и сега ще му се отрази добре, защото малко се е поттиснал на тема килограми. А и, не че не сме щастливи, но с куче атмосферата в дома е още по-блага. Много ми се иска да изненадам мъжа си с куче за рождения ден (в края на юни). Представям си как ще се зарадва, ще подскочи от радост, казвам ви. А и аз споделям с него опасенията си, че всичко ще е в косми (макар че и без това всеки ден пускам прахосмукачка), че още по-трудно ще се организираме да пътуваме и т. н. Така че мъжът ми изобщо не очаква такъв подарък от мен. Искам да ви помоля за съвет дали идеята ми е добра, защото май прекалено идилично си го представям. Също приемам съвети относно породата, като смятам, че нашия голдън се тормозеше в апартамента, от жегата и от малкото пространство. Същевременно не си ни представям с пинчер или пикинез, дори леко ме плашат. Благодаря

Коментари

1.   Може кокерче или йорки.

2.   1. Подари му, но ако преди това сте го обсъдили и сте взели заедно решението за куче.
2. Проблемът е никакъв - имам 2 деца, куче и котка и всичко е 6! :)

3.   И да - с 4-те деца (човешки и животински) живеем в апартамент. ;)
Проучете породите, избирайте умно и се отдайте на дресировката.

4.   аз не бих взела куче при толкова малко дете. грижите по детето ми стигаха, за да си причиня още 1 за следващите 15 г. Когато детето поотрасне, е друго, тогава самото то може да помага. и да, кучето изисква пространство и движение, което не винаги е налично. ако човек има къща с двор, е друго, но ако е в апартамент, трябва да имате доста свободно време за разходки, и то при всякакво време
аз на този етап не бих си го причинила

5.   Според мен идеята за подарък кученце е прекрасна, особено като има кой да се занимава с него! Насочете се към средните породи (френски булдог, бигъл). Те хем не са "джобни кученца", хем няма и да се тормозят от това, че живеят в апартамент. Двете породи които съм предложила са много лоялни и подходящи за деца според личния ми опит. Пожелавам ви успех с намирането на новия си "най-добър приятел" и приятен бъдещ съвместен живот!

6.   Когато се стигне до такава дилема кучето или детето, обикновено първо се навивате на и двете и след време кучето отива на улицата. Както сте направили и с предишното, оставили сте го на село. Ще можете ли да обръщате по равно внимание и на двете? Ще можете ли да покривате разходите за памперсите, детски храни, играчки, дрехи, лекарства, занимания, за кучешка храна, за ваксини. Този път ако нещата не се получат на кого ще го оставите? Ами ако никой не го иска? По принцип е хубаво всяко едно дете да отрастне с любимец, така се учи на любов към животните, но няма ли да е добре да го вземете, когато детето вече стане на 2 години поне? Иначе ще имате двоен стрес- и с дете и с куче. Между искам да имам куче и искам да се грижа за куче има огромна разлика! И животни не се подаряват. Във всички природозащитни организации го пише. Мъжа ви вече може да е по-улегнал. Покрай детето и той няма да има желание да се занимава. Според мене не ви е сега момента.

7.   А защо твоят съпруг не разхожда бебето сутрин и вечер по 1 час? Само питам.

8.   Аз мисля, че това, което си намислила определено е добра идея. Ще направиш мъжа си щастлив и в същото време детото ще се научи да обича животните. За порода препоръчвам Кавалер Кинг Чарлз шпаньол. Не са много големи. В същото време са дружелюбни и много красиви! :)
Успех!

9.   Има породи кучета, които не сменят козина аз знам две такива, , лагото романьоло, , и, , йоркширски териер, , ако се поразровите ще се убедите сама, доколкото за дечко няма да има по голямо щастие от това за него (лично мнение) ако мога да съм полезна с нещо питайте :-)

11.   Има породи кучета , които не сменят козина аз знам две такива,,лагото романьоло,, и ,,йоркширски териер ,,ако се поразровите ще се убедите сама ,доколкото за дечко няма да има по голямо щастие от това за него (лично мнение) ако мога да съм полезна с нещо питайте :-)

12.   Подари си и един хубав робот да прахосмуче космите и готово.

13.   Пекинез при бебе НЕ! Иска цялото внимание за себе си, лигави са и хапят уж на игра. Аз много харесвам американски булог. Набръчканите бебенца... ❤❤❤

14.   Пише се пекинез но за идеята пекинез е супер имах в съседство 1 пекинезче и само си играех с него беше отдавна

15.   Глупости.

16.   Авторке,

Ти си луда. Защо държите и желаете да имате куче в апартамента си?

Защо това куче трябва да бъде редом с вашето дете? Вие сте ненормална.

Кучето лае и скимти, то пречи на спокойствието на вашето дете! Пречи и на спокойствието на хората, които живеят в жилищния блок!
Не си мислете, че като искате да имате куче, вие сте центъра на вниманието, и че хората трябва да се съобразяват с вас!

Това, че ти и твоя сте фанатизирани кучкари, не означава, че трябва да съсипвате чрез кучето, здравето и нервната система на вашето бебе!
Горкото бебе!

Кучкари като вас не заслужавате и бебе да имате, защото ще пренебрегнете малкото човеченце-бебе, за сметка на кучето ви!

Авторке, кой е по-важен за теб: Твоето бебе? Кучето ли? Ако предпочиташ кучето си, отколкото собственото си дете, значи, че не си в ред.

17.   Бих изчакала детето да стане малко по-голямо - да не пълзи и да лапа случайни предмети. Кучешките косми и лиги не са много полезни... иначе щом толкова ви харесва, няма деца, които да не се радват на животинка вкъщи, но наистина по-добре да поизчакаш малко.

18.   Ей значи, знаете ли бийгълът с какъв темперамент е, че го препоръчвате? Какво, като е среден? Голдънът е много по-добър вариант! Но има и други породи - едри, средни, дребни, които са подходящи. И все пак - важен е стопанинът.

19.   Само да ви кажа, че децата, отраснали с куче, имат по-малко алергии. Аз самата куче нямам и не искам да имам, но това не променя горния факт. Дете имам.

20.   Аз бих те съветвала да си вземете, защото един ден това дете ще прекрачи прага на вратата и няма да се върне, а то ще е единствения може би човек който ще си играе с кучето, така че според мен е перфектен моментът, а не да вземете куче когато е голямо детето и не му се занимава. Осиновете си куенце, което няма дом.

21.   Това винаги ми е било мечта да си имам бебе и куче. Е, за сега ми се получи само половината, взехме си кученце, но работим и по въпроса с бебето. Така, че напълно те подкрепям за решението ти. Ние си взехме кавалер кинг чарлз, хем е мъничко и става за апартамент, хем все пак е по-голямо от пинчер. А и да ти кажа оказах се, че са доста умни и привързани към стопаните си, така че мисля, че ще се разбират добре с бебето. Е, вярно грижите ти ще са двойни, особено докато кученцето е малко, но пък е прекрасно да научиш детето си от малко да обича животните и след години да се грижи и за някой друг. За това аз съм твърдо ЗА гледането на бебе и куче едновременно.

22.   12 - Децата и кучетата не реагират добре на Roomba-та ми...
Само кзвам, ч е създава прекалено много стрес и инстерес.

23.   До коментар номер 19

" Само да ви кажа, че децата, отраснали с куче, имат по-малко алергии. "

Абе, защо направо не споделиш с читателите, че ти имаш такова-онакова с кучето, и това те прави здрава и пълноценна жена? Кучето ти в леглото ли спи? Сподели тайната, как става това, че децата нямат алергии- кучето в техните легла ли лежи?

Разбирам, че повечето ги тресе кучеманията, но тяхната привързаност към кучетата е прекалена и болна. Горките деца на кучкарите.

Нима не знаеш, че кучетата пренасят тении, бълхи и кърлежи на децата? А, какво става, когато кучето( колкото и сладко да го гледат кучефеновете) ухапе неволно ( според вас- "без да иска") вашето дете? Освен, че причинявате физическа болка на собственото си дете, причинявате му уплаха, срес.

За жалост, ако децата не са като техните родители кучкари, явно ги чака тежко положение. Нещо подобно на децата на веганите- родителите не ядат месо, риба, млечни продукти и яйца, а само растения; и ако тяхното малко детенце не желае да бъде веган, бива по всякакъв начин нападнато, наказано, презряно.

24.   Когато и да решите да добавите към семейната идилия куче, няма да е рано, няма и да е късно. Така както описваш нещата мъжът ти наистина ще се зарадва, но се надявам наистина обективно да си преценила нещата.
Важно значение има какви породи харесва мъжа ти. Например, моят мъж харесва нашумелите наскоро кане корсота. Само че на мен не ми допадат и съдейки по размера без малко да поръчам да ни внесат нещо, което се оказа, че той определя като "кон" и съм 99% сигурна, че щях да си вкарам автогол. Показвай му снимки/видеота на това, което избереш да вземеш, за да си сигурна, че към настоящия момент харесва породата. В случая е важно, защото е за подарък. Цялото семейство ще го гледате и ще му се радвате, но щом е подарък - мъжът ти трябва много да му се зарадва и това навярно няма да се случи, ако се спреш на йорки.
В случая си с малко дете. Аз не съм убедена, че бих си взела малко кученце при това положение. Бих търсила вариант да осиновя или закупя такова, което е поне на 6 месеца, за да може дори да не е обучено с хигиенни навици както трябва, да ги придобие възможно най-бързо. А и по-бързо ще стигнете до уравновесеното състояние, което се наблюдава чак след годинката. Знам че е по-готино да гледате малък бебок, имаме приятели, които си взеха кученцето на 28 дни и беше съвсем малко и невероятно сладко изживяване. НО куче на месец грам не възприема какво го караш да прави. Има някакви дивни изключения, които по пример от майка си са се научили да не ходят по нужда там, където спят още в първите си дни и са лесни за трениране в тази насока, но ние наскоро си взехме трето куче и до сега нито веднъж не улучихме на такова чудо. Всеки път триенето и миенето след малкото пале е умопомрачително. Ако имам малко бебе, не бих си го причинила. За няколко месеца бяхме приютили куче на 7 месеца без хигиенни навици, което беше бито и тормозено в трите дома, в които е било взимано. Обучихме го в рамките на 2 седмици на всичко, което едно примерно куче трябва/може да прави и нямахме никакви грижи. Така че определено бих се насочила към някаква такава възраст в твоя случай.

25.   до 16/23
Уважаеми/а, след като нищо не разбирате от кучета, какво дирите в тема за "кучемани", "фанатизирани кучкари" и прочие, не проумявам. Домашните (и не само) кучета се третират много строго и редовно за вътрешни и външни паразити, ваксинират се, така че не разнасят зарази. Предполагам, през живота си (47 г. ) сигурно съм изяла, вдишала, погълнала един чувал кучешки косми и съм си напълно добре. Изкарах първата си бременност с куче, спящо до мен, долепило ухо до корема ми, после лежеше до бебето ми - в момента, здрав мъж на 25 години. Никога не съм оставала без куче, сега имам майка (прибрана от улицата, преди пет години) и дъщеричката ѝ. И никога куче не ми е посегнало, а съм минавала през глутници непознати улични кучета. Нямате представа какво губите. Но то се вижда, нямате възпитание, задръжки, толерантност и такт, как само обиждате авторката, наричате я "луда", "ненормална", как си позволявате? !

26.   Здравейте мили хора! Благодаря ви за всички коментари и информацията, която ми дадохте. И аз изчетох няколко статии, поговорих си и с нашите приятели с лабрадора, разгледах всички породи, които предложите. Много са ми симпатични английски и френски булдог, също и бийгълите, но номер 18 е прав. Имаме комшийка с бйигъл и го гледахме 2 дни по нова година и хора... малката душичка има повече енергия и от нашия голдън, което не мислих, че е възможно.
Общо взето реших да отложа "подаръка" за другото лято. Поради причините изброени от номер 17, детето ни още не ходи и лапа всичко по пътя си. Така че приучаването на хигиенни навици, би било прекалено неприятно в момента.
Хора, честно казано ми е доста странно това отношение щом искаш домашен любимец, значи си луд, ненормален, кучкар и т. н. Нещо повече по-ненормално е да не обичаш животните. Такава характеристика се наблюдава при 80% от социопатите и серийните убийци. Недейте да ми вярвате, а прочетете.
Номер 19 е прав, за алергиите, същото се отнася и за астмата. Изследването е на др. Денис Оунби, вчера го четох.
И така, пак ви благодаря за мненията. Бъдете здрави и много да ви е хубаво!
Автора

27.   Авторке,

пише ти един БИВШ кучкар. Бивш, но не и запален и фанатизиран кучкар.

Какво искаш да кажеш с това, авторке:

"по-ненормално е да не обичаш животните".

Как доказваш ти, авторке, обичта ти към животните? Секс ли правиш с кучето, че да доказаваш на това животно обичта си?

"Обичта" на кучкарите към кучетата е лицемерна, това ти го казвам от опит и наблюдения. Общувал съм с всякакви хора, които имат домашни любимци, повечето от тях имат психически отклонения.

Аз бях кучкар, докато не умря кучето. Друго куче така и не взех, не желая да гледам куче, и смятам това за противно и досада.

За жалост, признавам, когато отглеждах кучето ( на село, пренебрегвах приятелите ми, заради някакво си куче! ) Заради това куче, за малко друго голямо куче на някакъв стопанин, едва не ме ухапа!

Колко е глупаво човек да жертва живота и здравето си заради някакво куче!

Има кучкари, които оставиха на улицата кучетата си. Имах познати кучкари, които техните кучета( понеже живеят в апартамент) лежат в креватите им; стопаните им НЕ правят разлика между тяхното ЧОВЕШКО дете и кучето им; даже се отнасяха по-мило и добре към кучето, отколкото към собственото си дете!

Авторке,

прави каквото си щеш. Ако искаш се таковай и онаковай с кучето си! Няма да бъдеш по-различна от онези кучкари, които познавах, и които и не желая повече да познавам.

Единствено жал изпитвам към твоето дете, защото ти няма да му дадещ никакво право, ако то не желае да бъде като тебе. Ти, с кучето ( независимо кога ще го вземеш), ще тормозите горкото дете. Това дете по цял ден трябва да търпи кучешкото скимтене и лай. Това дете няма да знае какво означава внимание и спокоен сън. Да не говорим и други неща, които една майка трябва да отдели на своето дете, а не на кучето си.

28.   от 25
Обръщам се към модераторите, моля, обърнете внимание на потребителя с номера 16, 23 и 27! Не му стигна да нарича авторката кучеманка, луда, ненормална и прочие, осмели се, в последния си коментар да я обвини в содомия! Това е недопустимо! Настоявам и трите му коментара да бъдат премахнати, а още по-добре ще е, на този IP-адрес да се постави забрана! Не си и помисляйте да ме пренебрегвате, няма да оставя някакъв извратеняк да обижда хората безнаказано!

29.   Какво ви става бе хора - какъв секс с кучета ви гони? Вие като видите семейство с куче това ли са ви асоциациите?

Авторке, мисля че някакви психопати със супер неадекватни мнения се развихриха по темата ти - много жалко за което.

По темата - идеята ти е страхотна! Децата, които растат с домашен любимец са много по-хармонични и свикват и отрано да се грижат за друго същество. Освен това е факт, че са с по-добър имунитет от деца, които са пазени в саксия и не са се сблъсквали с животно.

Единствения минус е, че може да ти дойде малко нанагорно. Детето наистина изисква супер много грижи и гълта всяка свободна минута - след така или иначе в момента няма вкъщи заварено куче, с което да сте си свикнали, може би е по-добре да изчакате, докато стане бебето поне на 3. Все пак идеята е да се забавлявате семейството заедно, а не да се побъркваш от чистене след всички.

30.   Кучето става като член от семейството, а след като с лека ръка сте го закарали на село да бъде "аларма на синджир" определено ви съветвам да не си взимате куче, защото не ви се получава. Новото къде ще го закарате-разкарате като ви писне след поредния ремонт, защото ремонта е бил само претекст да се отървете от четириногото.