Споделена история от Семейство

Животът ми е ад!
Здравейте. Пиша тук, защото вече не намирам утеха никъде. Става въпрос за баща ми. Знам, че е често срещана история, но на него не му пука за никой и нищо. Майка ми работи от сутрин до късните нощи като барманка, той работи като таксиджия, но почти всичко което изкарва "изчезва". За пореден път доказа, че не му пука, като му се обадих и го питах какво ще вечеряме (защото мама е на работа, иначе бих питала нея) и той ми отговори "Не ме занимавайте с такива неща" и ми затвори. Днес е почивка, но не си е бил в нас цял ден. И съм сигурна, че ще се прибере най-вероятно след като заспим със сестра ми. В момента в хладилника има малко парче сирене и кетчуп, и с това трябва да се нахраним аз, сестра ми и баба. Мама след работа не яде. А той след като се прибере най-вероятно ще вдигне скандал защо няма какво да яде и ще тресне вратата. Кажете ми, нормално ли е за един баща да знае, че децата му седят гладни и да не прави нищо? Живея в страх всеки ден. Страх ме е да се прибирам в нас, защото не знам в какво настроение ще бъде. Боли ме да гледам мама да си съсипва здравето, за да има какво да ядем. Според мен я е страх да се разведе с него, защото може да ни вземе апартамента и да ни остави на улицата. Нямаме никакви други жилища, нито пари. Имаме роднини, но не можем да живеем при тях. Задлъжняли сме с кредити заради неговите издънки. На всичкото отгоре, срам ме е да споделям дори с най-близките си приятели тези неща. Всички те имат добри доходи, любящи родители, добър живот. Споделяла съм много от проблемите, но и много съм спестявала, защото ме е срам, а това ме убива! Какво да правя, пасна ми да живеем така..

Коментари

1.   Посъветвай майка ти да се разведе и апартамента ще остане за вас защото съда ще счете че вие ще живеете с майка си и имате нужда. Той най вероятно има проблем с комара или алкохола като 70 % от такси шофьорите. Аз също карам такси в един от големите градове и работя всеки ден по 12 часа и не се оплаквам защото важното е да имаш план който да следваш и да се развиваш в бизнеса. Таксито е начин на живот, не играя комар и рядко пия М37

2.   На колко години сте със сестра ти?

3.   Не зная дали поведението на баща ти подлежи на промяна, но колкото и да е тежко - ти си длъжна към себе си, към майка си и сестра си, да бъдеш силна и да не проявяваш слабост. Този живот, който имаш е суров и гаден, няма какво да се лъжем. Но именно той ще ти утвърди характера, ще те накара да пораснеш по-рано, да мислиш по-трезво и да се справяш по-лесно с изпитанията на живота. Всяко зло за добро. Този момент от живота ти е преходен, но ако се възползваш правилно от него - ще постигнеш много. Дължиш го на майка си, на сестра си и на себе си. Само напред и НИКОГА назад!

П. С. Хора като теб са много ценни за обществото, защото живота ги научава никога да не прекланят глава!

4.   Винаги има и по зле. Сираците в домовете. За твоя случай , ако не те е срам , можеш да започнеш работа на 4 часа или да раздаваш листовки. Можеш да навиеш някоя твоя приятелка да работи с тебе. Може и като промотърка в магазини. За ядене ще стигне. За под 18 е това. В jobs.bg има работа за всички. Верно че е гадна ама има. В кауфланд постоянно търсят да разнасяш вестници по входовете ..ама парите са смешни но пак ще има за ядене.

5.   Когато двама души с деца се разделят, апартамента остава на родителя, с който ще живеят децата. Номер 1 ти го е казал също. Така че това не е оправдание. Говори с майка си и й кажи, че от този човек, нищо добро не виждате. Нито отношение, нито грижи... Само негативизми. Просто го махнете, от живота си.

6.   Не пишеш годините си, но вероятно ще се наложи да изтърпиш всичкия този ад още няколко години. До тогава колкото и да ти се струва, че нищо не зависи от теб винаги можеш да направиш нещо за да си подобриш положението. Започни някаква работа през лятото, опитай се да спестиш някой лев тайно от всички, наблегни също на образованието си, ако не получаваш ученическа стипендия направи всичко възможно да започнеш да получаваш. Измъкването от този кошмар ще стане след като навършиш 18 или завършиш средното. Баща ти няма да се промени, има някакъв порок - алкохол, хазарт или наркотици, без значение кой от тях резултатът е един и същ. Не разчитай на него за нищо, но много внимавай като пораснеш да не си избереш мъж като него, защото масово момичетата избират мъже като своите бащи, колкото и да са страдали от тях.