Споделена история от Семейство

Семейство, а?
Здравейте! Пиша в този форум, заради проблем, който ме мъчи от доста време.... Аз съм ученичка на 15 години, която има 6 братя. Знам, трудно е за вярване. Всеки един от братята ми е пълнолетен, но само 2-ма не живеят в апартамента, в който и аз живея. Проблемът е, че абсолютно цялото ми семейство се отнася ужасно с мен. Баща ми е алкохолик, няма вечер, в която не е пиян. Отнася се с мен през повечето време все едно съм боклук. Би ме разменил за 1 стек цигари в първа възможност. Изневерява на майка ми, за което не го виня. Не го харесвам особено, но майка ми... Това е най-досадният и отвратителен човек, който познавам. Тя е чист пример какво не искам да бъда в живота. Използва ме постоянно, за да ходя до магазина. Дори когато съм навън с приятели, тя ме прибира вкъщи, за да отида до магазина. По-мързелив човек не познавам. Дори е идвала да ме буди да ходя до магазина в 3 часа, при положение, че съм болна. Но, не, цигарите и глупостите й са по-важни. Абсолютно винаги, когато някой направи нещо, дори и да нямам нищо общо с тази случка, естествено за нея аз ще съм виновна. Винаги аз съм й виновна. Хиляди пъти съм опитвала да говоря с нея, но тя постоянно крещи, гледа си някакви филми, играе игрички във Facebook и това е.... С братята ми е същото.... Удрят ме, викат ми, постоянно им ходя до магазина, казват ми, че съм им робче.... Обиждат ме постоянно.... Направо уникално отношение към мен...
Бих искала да ви помоля за някакъв съвет, защото наистина не знам какво да правя. Има моменти, в които искам да избягам от вкъщи, но после осъзнавам, че само ще си съсипя живота. Все пак, трябва да ходя на училище... А ако избягам и в същото време отида на училище, те ще разберат и ще дойдат да ме приберат, а после ще съм наказана до живот и ще си изкарам боя. Просто не знам какво да правя.... Не съм от децата, които биха се самоубили, заради проблем като този. Това въобще не е решение за мен. Никога не бих си посегнала на живота, защото някой се опитва да ме мачка.... Някакви съвети?

Коментари

1.   Започвай да им отказваш и следващия път когато някой те набие и имаш синини препоръчително отивай в полицията или при социалните при които ще се озовеш и те ще сега грижат за теб а ти ще пораснеш още по бързо и щото завършиш училище използвай всичките си познанства да започнеш работа дори и летните ваканции

2.   Наистина е много мъчно, че живееш в такъв дом, в който мирът, спокойствието, уюта са изчезнали. Наистина не знам кое ще е най-доброто решение за теб, но нямаш ли някакви други роднини, баби и дядовци, не може ли да отидеш при тях за известно време стига да не са далеч от дома ти и училището , за да може да се освободиш малко от домашните окови. Не разбирам такива хора, които съсипват децата си и се държат арогантно, а в същото време някои се молят за рожба.

3.   Да, имам съвет. Когато се държат зле с теб "се затваряш" и ставаш некооперативна, държиш се човешки само ако те се държат добре иначе не. Трябва да ги научиш, че ще получат от нещо само ако се държат добре иначе не.

4.   Оплачи се на социалните.

5.   Много си разглезена и си се филмирала. Слез на земята.

6.   Аз не разбирам как се издържате, ако баща ти е алкохолик, а майка ти стои по цял ден във фейсбук. Малко измислено звучи. И 7 деца... Освен ако не сте от малцинствата, съмнява ме.

7.   От авторката:
Проблемът е, че ако им откажа ще ме накажат, ударят, обидят или просто ще направят нещо. Майка ми дори ме е заплашвала, че ако не й отида до магазина, ще звънне на най-добрата ми приятелка и ще й говори някакви глупости....

До номер 6: Никой не е казал, че баща ми не работи. Да, работи, но не изкарва кой знае колко. И 2-ма от братята ми, които живеят вкъщи работят. Само най-малкият ми брат *той също е по-голям от мен* се държи горе-долу нормално.... Но, да... Не искам да подавам сигнал или нещо такова. И причината не е, защото си измислям или някаква такава глупост, а просто въпреки, че се държат ужасно с мен има покрив над главата си, стая, телефон, компютър и през повечето време храна.... Може нашите първо да мислят за себе си, да се държат ужасно с мен, но в някои моменти се сещат, че имат дъщеря. А и искам да си продължа образованието

8.   Истинско спасение ще имаш слез три години, когато станеш пълнолетна. Тогава никой не може да ти досажда, можеш да започнеш нов живот по твои разбирания. Засега търпи поносимото, но си защитавай и достойнството, заплаши ги, че ако не се съобразяват с тебе и продължат да те малтретират, ще подадеш сигнал за насилие!