Споделена история от Семейство

Пра баба -полудява...или?
Здравейте! Тъй като пра баба живее сама в къщата си и аз често ходя да я посещавам.. и един път стана на въпрос за пра дядо (той е починал доста млад на 37 години), а пра баба в момента е на 97 г. и , когато я попитах за него- тя ми отговори, че никога не е имала съпруг! Аз направо се изненадах-... имаме една единствена негова снимка, и като и я показах на пра баба- тя.. пак отговори, че не познава човека на снимката. Казах на нашите, за това, че баба Твърди-. че никога не е имала съпруг... и те си замълчаха и ми забраниха да споменавам на баба за него! Стана ми интересно и си мисля-да не би това да е признак на някакво психическо заболяване, което развива пра-баба? !

Коментари

1.   Деменция се нарича.

2.   Баба ти има деменция, което не е неочаквано на нейната възраст.

3.   Едва ли полудява, за съжаление вероятно е старческа деменция. Паметта отслабва и забравя неща. Забравила е дядо ти. Но чак да полудява? Лудите рядко са с толкова малко проблеми в поведението като да забравят един човек.

4.   По - скоро, има нещо, което не искат да знаеш. Свързано с пра - дядо ти.

5.   жената има склероза, може да не помни и коя е, да не помни децата си, т. е. нищо от живота си. това не е лудост, а старческа деменция. не си ли чувал, че се учудваш?

6.   Тъжно е, но на тази възраст прабабати забравя, бърка събития, хора... не се изненадвай ако някой ден и теб започне да не те познава и те пита кой си и какво искаш от нея. Нарича се старческа деменция. По-интересно ми е защо вашите не искат да говориш за него. Сигурно си има основатена причина, защото иначе защо няма да искат да говориш за любим човек. А на прабаба си не се сърди, просто това си е гадната страна да остаряваш, а тя е на достатъчно много години, че да не пимни много неща.

7.   Възможно е вече да има деменция все пак е на възраст.

8.   Просто деменция не се претиснявай не е лудост това е нещо съвсем обичайно за хората в напреднала старческа възраст

9.   На мен пък всеки ден ме обижда и пищи в 15 :30. Тогава ми вика на ухото и ме обижда на луд. В един и същи час всеки ден ми вика. Става луда всеки ден към 15 и 30 и ми вика на ушите и ми се кара за дреболии