Споделена история от Семейство

Не мога да позная детето си
Здравейте драги читатели. За първи път пиша в подобен сайт и не знам как да започна, за това ще премина направо към историята. Живея със съпругът си и дъщеря ни, а синът ми, с чийто баща сме разведени, учи и живее в чужбина. Там е от 19 годишен, а сега е вече на 21. За тези две години се прибра само веднъж, в началото се чувахме всеки ден, но постепенно той намали контакта ни до един път месечно. Не го бях виждала от както си беше дошъл за пръв и последен път през първата му година като студент, за това когато ми каза, че се прибира бях изключително щастлива и развълнувана. Чаках го с нетърпение, но когато го видях сякаш не беше моето момче. Когато го изпратих да учи беше спретнат, възпитан и добър, но сега вече няма и следа от това момче. Беше облечен с прокъсани дънки, широка тениска и кубинки и тъй като беше с къс ръкав първото което забелязах у него бяха татуровките по ръцете му и обецата на ухото му. Станал е още по-кльощав от преди, лицето му е впито с изпъкнали скули, изглежда сякаш не вкарва и залък в устата си. И наистина когато сложих храна на масата той не хапна нищо, поиска само пепелник и започна да пуши цигара след цигара. Постоя не повече от два часа и каза, че ще отиде да се види със старите си приятели. Обеща, че няма да се бави и аз го чаках, но той изобщо не се прибра. Никога не е бил такъв, не обичаше да скита много, не пушеше, беше съвсем различен. Започнал е да се държи високомерно, с мен, със сестра си, със съпруга ми, със съседите. Държи се агресивно щом нещо не му хареса, а винаги е бил уравновесен. Нищо в него вече не напомня на синът ми и това ме съсипва. Искам си обратно доброто момче, което беше преди две години, но не знам как да си го върна!

Коментари

1.   Няма как. Човек се влияе от средата, в която живее. Все повече ще се отдръпва от вас.

3.   А искаш ли синът ти да е смотаняк, да няма приятели и познати, да няма гадже и да е вечно сам. Такива обсебващи майки обикновено правят от децата си страшни женчовци. Честно казано ти съчувствам. На теб ти е мъчно за сина ти. Но идва време, когато децата се отделят от родителите. Рано или късно идва този момент и е за добро, стават по-самостоятелни. Сега неговата промяна е малко по-драстична. Може и да пуши трева. Не се шашкай, ако е така. Това не го прави наркоман и тревата не кой знае какво, знаеш, че на много места е легална.

4.   Аз съм живял в чужбина и знам кво е. Там бях с много съквартиранти. Масово се пие и се вземат наркотици и модата им е ужасна. Говори с него. 2 г нищо не са. Не е безвъзвратно

5.   Лоша среда, лоша компания, вероятно употреба на наркотици по така направеното описание. Поне ученето му върви ли, въпреки че лично аз се съмнявам да е така. Далече от семейството и средата си много млади хора тръгват по лош път. Ако има наркотици почти нищо не можеш да направиш докато той сам не пожелае да спре пропадането си. Обаждай му се по-често и се опитвай да разбереш с какви хора движи там където е, а ако признае за употребата на наркотици направете всичко възможно да го върнете тук, защото последиците ще са много по-лоши.

6.   Съжалявам за синът ти, не знам какво му се е случило, но явно има нещо, щом толкова се е променил и то към лошо. Поговори с него ако можеш, но със сигурност има причина и се пробвайте да решите този или тези проблеми. Аз след завършването си на 12 клас заминах да уча на другия край на света в Калифорния и не смятам че съм се променил, освен че станах доста по самостоятелен от преди, но аз съм от типа хора, които не се влият от останалите и съм си аз! Може би вашият син да е попаднал в лоша компания и затова да се е превърнал в такъв. Съветвам те задължително да поговорите цялото семейство с него преди да си е тръгнал
Успех!

7.   Момчето ти е пропаднало събрало се е с наркомани и агресивни хора това е. И така действат другите държави на много българи. Един го изпращаш връща се съвсем друг. Приживей го вече не е твоето момче, а коренно различен човек можеш да помогнеш само ако ти позволят.

Успех..

8.   Не знам как да ви помогна госпожо, аз съм на 25 години - по голям съм от сина ви - аз бях по скоро дръпнат срамежлив никой не говореше с мен но сега вече всички общуват със мен

9.   Има и друг вариант. Преди е бил много послушен и никога не е правил, каквото е искал, защото не е искал да те разочарова.
Сега му се е отдала възможност, да го кара, както си иска.
Ако никога преди не е имал нещо против, каквото и да е, мога да ти кажа, че тази фаза ще е много здраволсовна за него. Ако беше преминал през тази фаза на 14-15 години, щеше да е най-добре, но предполагам, че сега му е дошъл момента. Вече ги няма бариерите и той сам трябва да научи, кое е правилно и кое не е.
Ако се държи прекалено лошо, пробвай да говориш с него, но не търгвай с обвинения и съдене. Кажи му, че съжалявап, ако нещо не му харесва и че искаш да знаеш, защо е така, а после му напомни, че си му майак и винаги ще го подкрепяш, така че няма нужда да се държи лошо. Покажи му, че държанието му може да нарани другите хора. И най-важното е, да знае, че сте от един отбор. При 14-5 годишните, това отнема по 5-6 години да втаса, но твоя си е вече мъж и ще се оправи бързо. Само не се прави на строг родител, зщаото не е 8 годишен и рискуваш, да започнете с комуникация тим - честитки само за празниците.

Ами това е. И да знаеш, че половин Европа под 30 годишна възраст е с татуси, така че, вече не е, както е било преди 30 години.

10.   Майката винаги познава детето си, не го оставяйте! Най-вероятно ползва наркотици, марихуана, възможно е психичиски да се е разболял или да се разболява. Сигурно вече не учи даже, а ви лъже. Един от вас да замине с него, да види къде и с кого живее, да ви покаже къде учи, учебниците си, кажете че сте му родители и искате да му идете на гости. Не го оставяйте така

11.   А вие каво направихте за сина си? След като имате връзка с него и контактувате всеки месец не усетихте ли поне малко, ще нещата не са както трябва? Предложихте ли му помощ? Поинтересувахте ли се от успеха му и академичката му работа? Възможно е човекът да е попаднал в някаква секта, където и да е той има много, така че... Съжалявам ако това е проблема.