Споделена история от Семейство

В шок съм
Майка ми е разведена с баща ми от много дълго време! Разделиха се когато бях бебе на малки месеци сега съм на 21! Според майка ми са се разделили заради ревноста на баща ми и домашно насилие! С течение на годините мразех баща си и бях настореона срещу него, обаче нещата не са били толкова истински и достоверенят ми източник тоест майка ми, просто ме е шантажирала! Когато станах на 4, или 5 някъде там майка ми системно ме оставяше на баба ми тя да ме гледа, докато тя беше с нейната любов, на обиколки в Европа! Почти през целият ми живот до сега майка ми се влачеше ту с един ту с друг и всички се подиграваха с нея! Нямам против това да си намериш човек, защото не би било доре да останеш сам на старини Особенно ако имаш едно дете и то е момиче, защото аз ще се омъжа и бих искала тя да има човек до себе си! Въпросат е там че тя винаги ме оставя на заден план а мъжете ако и кажат да ме изгони от вкъщи то тя ще го направи! Не че ме съм
Имала този случай преди години един от приятелите и я ревнуваше от мен и тя ми каза да ида да живеея в едни роднини! Предполагам вече ви става ясно! Баща ми беден има още три деца, не ме е търсил от. 7 години... Реших да пиша, защото аз имам един приятел и държа на него а майка ми ме удря и обижда и ми казва че никога няма да го видя, и само ми прави проблеми с него, тоест тя ми прецаква живота, а в същото време си пише със сякакви мъже, върти ги към 5, 6 и с всички си пише мръсни работи, дори видях едно момче с две години по-малко от мен и пише да правят някакви неща и тя му каза, че ако е послушен ще иде в тях! В пълен шок съм! Работливо момиче съм мога да се справя, мога да ида да живея с приятеля си, да работим и да съм далеч от тези главоболия които вече не издържам от дете я виждам само в тези мръсни среди, не знам какво да правя, не мо се иска да я зарежа но тя прекалява наистина не знам какво да правя...

Коментари

1.   Остави я жената да си живее. Нали се е грижила за тебе, гледала те е, подкрепяла те е. Моята майка пък е пълната противоположност на твоята, не си пише и не се е срещала с никой от години, не се разбира с родителите ни, нито със сестра си, сам сама е, и постоянно ме тормози и обвинява за това. Че е заради мене. Ти си на 21, не си малка, ще заживееш отделно от нея, по-добре ли ще ти е да знаеш, че е сам сама, да ти се бърка нон-стоп, да се опитва да те контролира, да те търси за всяко едно нещо, защото самата тя няма личен живот и никой друг с който да си споделя? Вярно е, че и твоята е малко крайна с тези чатове, но пък живота си е неин, изнеси си щом те дразни, гледай си своя живот и я остави да си живее нейния както смята за добре.

2.   Майка ти няма да се промени и няма да се разберете с нея, затова, ако имаш възможност, изнеси се. Вече си пълнолетна и не може да те задължи да останеш при нея (не, че няма да се опита, защото очевидно е опитен манипулатор). Ако човек иска да запази психиката си, по-добре да стои далеч от хора с емоционални, а вероятно и с психически проблеми, дори и да е собствената му майка. Тръгни по собствения си път в живота и не се обръщай назад. Ще се справиш!

3.   Номер 1: авторката е изписала една страница голям формат, за това как майка и не я е гледала, даже и буквално, а ти да се изцепиш най-нагло"Остави я жената да си живее. Нали се е грижила за тебе, гледала те е, подкрепяла те е. "