Споделена история от Семейство

"Ужасният" ми баща!
За първи път споделям в този сайт, понеже вече не знам как да постъпя и се нуждая от помощ или поне съвет.
Ами значи, подложена съм на някаква "семейна критика, момиче съм в 11 клас, а баща ми се държи с мен като с някое момиченце в 3, 4 клас. Най-лошото е, че преподава по химия в училището, в което уча! Значии, постоянно ме критикува, ааа Следи ме-... като ме види в компания на момчета, ме извиква и започва да ми се кара- Как съм можала да движа постоянно с момчета, много съм била още малка за Момчета и тем подобни! Не ми позволява вечер да излизам с приятели! Уча се, имам много добри резултати в училище, дори се готвя за кандидастудентските изпити по химия и биология, защото съм решила да следвам Медицина, но баща ми с неговата Строгост и Изисканост, ме прави като че ли затворничка! Дори ми прави забележка затова как се обличам-... забранява ми да нося клинчета в училище или пък къса поличка! Направо ме хваща срам, когато той е наблизо, защото отново започва с неговите забележки и тем подобни! Изкарах късмет, че не ми преподава, защото кой знае-как щеше да изглеждам в очите на класа ми. Майка ми-. тя е начална учителка и каквото каже татко, тя винаги го подкрепя! Никога не е била на моя страна! Сестра ми, която е с 8 години по-голяма от мен, .. тя живее с приятеля си и баща ми пстоянно я дава за пример, все ми повтаря: "Поглени сестра си, завърши, образова се, намери половинката си и си живее живота, но за никъде не е бързала"! Е това все ме побърква, защото аз НЕ СЪМ СЕСТРА МИ! Просто баща ми има такива изисквания и такава строгост, че имам чувството че живея в Комунизъм. В училище е най-тежко, тъй като постоянно ме наблюдава! Не знам вече как да постъпя! Знам, че съм в трудна възраст, но просто вече като че ли не мога да понасям баща си!

Коментари

1.   Предпочитам, моя баща, да беше като твоя. Да се интересува от мен и живота ми, макар и да е строг.
Но моя беше винаги пиян и в нереалността. Майка ми се грижеше за нас, колкото може.

Баща ти е досаден, но не е лош човек. Грижа го е за теб и се страхува, да не тръгнеш по някой грешен път, както повечето, на твоята възраст. Изтрай го още малко и скоро ще си независима. Мисля, че след време, много ще го уважаваш.

2.   Баща ти е толкова стриктен към теб защото е учител там където ти учиш и се притеснява от хорското мнение. Разбирам го защото имах съученичка и майка й беше същата, че даже и още по-зле. Кажи му, че си вече почти на 18, млада жена и ти е неудобно на тези години да се държи така с теб. Обясни му, че сравнението със сестра ти те обижда защото наистина и аз бих се ядосала на твое място, за щастие моите родители никога не ни сравняват и да казват неща от сорта "виж брат ти колко е кадърен, а ти за нищо не ставаш. " И освен това имаш хубави оценки и си решила какво да учиш за напред, той какво повече иска? А тези смешните забрани да не излизаш с момчета за мен са малко глупави. Може би защото аз от малка все съм в мъжка компания и не ми прави впечатление, но ти си достатъчно голяма да имаш гадже. Явно баща ти просто има различни виждания и го прави за да те предпази, но ти му обясни как се чувстваш.

Лъвчето

4.   Явно си разглезена и затова постъпват така баща ти и майка ти са прави На баща ти на страната съм нищо че съм един млад мъж на 25 години. Ако ти бях гадже щях да те зарежа

5.   Боже ако историята е истинска от това което си написала става ясно че сама си си виновна ти което говори много лошо за теб.. Искаш да не се държи ужасно с теб ами извинявай но както е казал номер 1, разглезена си. Порастни малко, сестра ти и баща ти са прави. Просто ми се повръща от такива като теб - без извинение

6.   Виж сега, знам, че баща ти малко прекалява, обаче не го прави с лошо. Мисли си, че така те предпазва. Той е учител, всеки ден е с хора на твоята възраст и му е пределно ясно с какво се занимават повечето ти съученици-пушат, пият, дрогират се, правят безразборен секс... и съответно е ужасен от мисълта, че и ти можеш да правиш същото. За това и сигурно понякога прекалява, обаче наистина го прави за твое добро. Един ден, само след няколко години, ще го разбереш. Когато бях на 16 и аз вечно се карах с нашите, че не мога да ходя по купони, че имам вечерен час и т. н., обаче сега разбирам, че са били прави и направо ще ми призлее при мисълта да оставя 16-годишна да се разхожда сама нощем по софийските улици. За това вместо да се караш с баща си, се опитай да не го ядосваш, учи си съвестно, пък като завършиш и станеш пълнолетна ще можеш да правиш много повече неща и баща ти вече няма да има право да ти се бърка нито как си облечена, нито с каква компания движиш. Освен това ще можеш да се изнесеш от вас и тогава пък съвсем няма да могат да ти кажат нищо, защото дори няма да си им в къщата. Обаче до тогава, прояви малко търпение и наблегни на ученето и подготовката за прием в университета. За да те приемат медицина си иска здраво учене, така че използвай времето си за това.
Единствено можеш да го помолиш да не те злепоставя пред съучениците и приятелите ти и ако нещо го е ядосало да обсъдите проблема вечерта у вас, а не да ти прави забележки пред останалите. Защото това наистина е дразнещо.

7.   Оп грешка коментара беше на номер 4 ама номер 4 е прав и номер 5 също се изказа точно и ясно

8.   Хубави мнения са ти дали, освен критикуващите те. Ясно е, че не е добре да ходиш на училище с къса поличка или с клин, това са доста еротични облекла и не приляга на бъдеща дама да се облича така.
Само сравненията са кофти похват, но той не се усеща, неговото поколение така знаят да възпитават, в неговите очи той просто ти показва добър пример, от който да се поучиш.
Относно момчетата, с които дружиш, възможно е да не са много удачна компания.
И аз, като номер 1, щях да предпочета баща ми да се интересува от мен, естествено без да ме задушава.
Не съм била родител и ми изглежда доста сложно. Обичай ги.

9.   Баща ти е прав. Поличка в училището, където ТОЙ работи...? Излагаш го. Толкова ли си глупава. Откажи се от медицината най-добре. Та ти не може да вденеш съветите на собствения си баща.

Жнмц

10.   Номер 4 съм, Дали не е късно да се върне комунизма и да се забранят късите поли в училище а и в днешно време такива като авторката ме е срам да ги нарека свестни момичета - 29 години минаха отккато е паднал комунизма и вече всички момичета се излагат в училище, едно 17 годишно момиче трябва да бъде облечено прилично а не като проститутка.

11.   А относно сестра ти прави са и двамата - грозно е да се обличаш в днешно време с поличка в училище- ти не си 1 клас ти си 11 клас и едно нормално момиче трябва да бъде прилично облечено, че ако тръгне с поличка ще прилича на чалга звезда Супер грозно е