Споделена история от Семейство

Хората в малкия град
Здравейте,
чувствам се ужасно подтисната и срината със земята. Да живееш в малък град и всички хора да ти се мешат и бъркат в личния живот. Да те съдят, да оплюват и хулят само защото си съм самотна майка. Разделих се с бащата на детето ми малко след като то се роди. Зад затворените врати никой незнаеше през какъв тормоз психически и физически бях изправена, не можеше да изтърпи и новороденото. Крещеше му отгоре с все сила, че го мрази. Блъскаше количката му, не можеше да пинася плача му. Караше ме да спим на 17 градуса климатик, защото му било горещо и детето щяло да се съобразява. Ужаса беше ежеминутен. Бебето страшно се наплаши от всичките крясъци, блъскане и скандали. Набрах смелост и сгоден момент и се върнах при нашите. Да но това никой не го знае. Навън се стараех да бъда усмихната и да прикривам целия тормоз на който бяхме подложени.
За мое наказание, а и за да покаже пред цялото ни малко градче (5000 човека една шепа), той много скоро си хвана приятелка. Забрави, че има син. Започнаха да парадират с връзката си. Както и масирана кампания срещу мен. Че аз не съм му давала да вижда сина си, че аз съм го вързала с дете да мога да се домогна до парите му, че съм била развалена, била съм с и с други мъже. И всякакви гадости и лъжи по мой адрес. Хората ме гледат гадно и укорително. Опитвайки се да обясня истината, те не вярват. Пред обществото той гради имидж на добър и сериозен мъж. Родителите на новата му, ми хвърлят обийствени погледи. Шушукат като ме видят, гледат детенцето с гаден поглед. Всякаш то и аз сме им направили нещо, аз нито съм търсила новата, нито ми трябва нито имам намерение. Така или иначе ние с детето сме факт. И нямаме вина, че дъщеря им си е хванала мъж, който има дете.
Сърцето ми е свито, боли ме от всичката помия. Всеки се е вторачил в мен всякаш съм прокажена. Нямам възможност на този етап да се местя в друг град.
Моля ви помогнете ми дайте съвети и идеи как да преодолея този ужас.

Коментари

1.   Кое е това градче или поне в коя област е, аз съм жена в същото положение и бихме си били полезни

2.   Добре бе, как ги намирате и се хващате с такива мъже!!!???

3.   Винаги са ми били странни хората от малкия град, че се занимават с подобни глупости. Извинявай ама и ти си на техния акъл. Какво ти пука кой какво говори и тн? Като толкова те дразни си хвани крушите и заживей другаде. Какво друго да ти кажем?

4.   Здравей, много ми е познато всичко. Единственото решение е да не ти пука, да си имаш няколко близки човека, останалите да говорят каквото си искат. Ако можеш да го постигнеш това. Ако не изнасяй се, иначе ще ти съсипат живота. И нов мъж да си намериш, ще му повлияят, както ти влияят на теб.
Аз не живея в село, но имам баба на село, знам как клюкарят. Клюкарят и за мен, хем ходя веднъж в годината и не позмавам почти никой. Срещат ме по улицата заговарят ме и ме питат и аз ги лъжа и се бъзикам с тях. Долни плужеци хранещи се с клюки и нещастие. Бягай от там.

5.   Много трудно мога да преценя реалната ситуация възоснова на оскъдната ти информация. Някои неща ми се струват доста субективно възпроизведени, например, че той си бил хванал приятелка "за твое наказание". Приятелка си е хванал за да си спи с нея....
От друга страна съм живял в подобни малки населени места и знам как е.... комбинацията от посредствени хора и липса на други забавления тласка хората масово към бъркане в личния живот на околните, към одумване итн...
За съжаление единственият нормален начин за избягване на създадената ситуация е да се преместиш в друго населено място, което ти сама изключваш като възможност...
Аз бих направил нещо друго, но това е чисто мъжка логика и никоя майка няма волята да постъпи така: щом те укоряват, че не му даваш да вижда детето, щях да отида у тях и да му го занеса с думите "сега ти ще го гледаш една година, после ще го гледам аз една и така ще се сменяме докато порасне"
Искам да му видя очите в този момент:-)
Но, за жалост, ти не си в състояние да го направиш...

6.   Виж сега, най-малко трябва да ти пука за родителите на новата му приятелка, просто защото след известно време тя ще дойде на твоя хал и тогава тях ще ги е срам да се покажат. Такива хора като бившия ти не се променят и едва ли ще е по-различен с нея. А за останалите хора да не ти пука, гледай си детето, намери си друго занимание, излизай с приятели ако може да разчиташ на вашите за детето. Просто го изтрий от живота си, ако все пак държи да я вижда не му ограничавай достъпа, но ако създава проблеми пускай жалби където трябва. Постъпила си много правилно, за разлика от други жени, които цял живот търпят подобен тормоз и децата им се превръщат или в насилници, или в жертви. За хората както ти казах да не ти пука, много лесно се дават присъди на чужд гръб, без да са изпитали преживяното от теб. Успех!

7.   ела в софия, тук ще се слееш с тълпата
Хвани си някой вземай детето и добре дошла
Тя почти цяла българия е тук та още двама повече или по малко е все тази
Ако няма при кой аз ще ти намеря само модераторите да позволят и край това
Звучи просто но това е положението

8.   Стига, бе! В кой век живееш? ! Гледай си детето и собственото спокойствие. Не се занимавай с тях. Ще те подъвчат и ще спрат да се занимават с теб. Нищо кой знае какво невиждано не се е случило, но явно твоите съграждани си нямат други забавления.

9.   Не мисли за другите, гледай ти да си добре, щом веднага е намерил друга, не е стока... Да не ти пука...

10.   Така... Давам съвет веднага! Хич, ама хич да не ти пука! Минах през същото изпитание, но! Никога, на никой не съм давала отчет и не съм се обяснявала. Семейството ми знаеше за какво става въпрос, шепа от по- близките ми хора също. Оттам нататък всеки да мисли каквото иска. Значи, който те познава не би трябвало да се влияе от интриги. Ами то и моя се изкарваше великомъченик, детето си искаше, любовници развяваше, ама като го разбраха колко пари струва и се тътреше да го прибера. Започна да заплашва, че ще се самоубие, циркове колкото искаш! Не плащаше издръжка, дадох го на съдия- изпълнител и поне в това отношение се поправи. Не си е потърсил детето вече 5 години- вероятно разказва, че аз не го давам. Но аз като знам истината изобщо не ме интересува. Гледай си детето, ще видиш, че рано или късно истината сама ще лъсне.

11.   Тове е твоята версия. Какви гадости ти си сътворила не обелваш зъб, а нищо не става без да има причина или противодействие. На такива циврещи истории мога само да се присемя.

12.   За съжаление така е в малките населени места хората клюкарстват и те съдят без въобще да се поинтересуват как всъщност стоят нещата от другата страна. Имаш 2 варианта спира да ти пука за хорското мнение и ходиш с високо вдигната глава или си взимаш детето и се преместваш в някой по - голям град където никой няма да те познава и започваш живота си на чисто.

13.   И в големите градове хората се бъркат и клюкарстват, не мисля, че е само в малкия град, а масово в България е така.