Споделена история от Семейство

Баща ми кръшка на майка... Помощ!
Като за начало нека се представя. Че ви момче, 11 клас, на 17 с почти разбито семейство... по не на там клонят нещата.

Откъде да започна... Когато бях в 7-ми клас, баща ми получи предложение да работи в Германия, на което не отказа и следователно започна работа там. Майка все е работеше в една куриерска фирма и всичко си беше наред. Изпращаше ни пари, звънеше ни и т. н. Живеем в апартамент, който се води на родителите на майка, не е много голям, но ни е напълно достатъчен.

С продължение на времето, аз и по-малката ми сестра просто усещахме, че нещо не е наред. Когато той един ден си дойде от Германия, сякаш майка ни се държеше по-отдръпнато от него, избягваше очен контакт през по-голямата част от времето, избягваше въпросите му и рядко му говореше. Това беше необичайно за нея, те се обичаха и постоянно го показваха един на друг.

Майка започна да си общува с един семеен приятел, който е женен, но все още няма деца. Всяка вечер тя беше на терасата с телефон в ръка и тогава започна да ме гризе. Помислих си, че тя му изневерява и започнах да я наблюдавам, звънях ѝ доста често, когато ми казваше, че излиза с приятелки, гледах през прозореца за да видя далие се прибере с нашата кола или някой друг ще я закара.

Една вечер я попитах пред баба, с кого е излизала и къде са били и, понеже с майка си казваме всичко в очите и сме доста близки, просто я попитах директно дали прави номера на баща ми, уверявайки я, че няма да му кажа и в този момент баба просто превъртя играта. Прекъсна ме и започна да говори относно това, как щом баща ми можел, значи и майка можела и такива неща, докато майка се опитваше да я успокои, всичко се превърна в скандал.

След като това отмина, попитах баба какво е станало, защо мислят така, как са го установили и т. н., след което тя започна да ми разказва една много интересна история. Докато баща ми си е бил в България и бил заспал, а майка незнаено не е могла да заспи, чула известие от телефона на баща ми. Любопитството надделяло и тя започнала да разглежда едни интимни чатове. Тя не ми спомена снимки и предполагам е за добро...

Може да има логично обяснение... или просто съм твърде наивен. Лошото е, че дори в момента не знам какво се случва в Германия... Но както и да е, преди един месец аз и сестра ми отидохме там за 10 дни и не забелязах нищо подозрително у баща си, а аз по принцип съм доста наблюдателен. Може би умее да се прикрива, това съм го наследил от него. Все пак не мога да кажа.

Майка остана много разочарована, защото преди ние да отидем, той беше поканил негов бивш колега, вместо да покани нас да отиде при него за няколко дни. Друго, друго... Купи си кола с част от моите и на сестра ми детските. Идва лятото и ще бъда в Германия заедно със сестра си цялото. Може би би било чудесна възможност да проверя по-внимателно как стоят нещата.

Баща ми също ми беше обяснил какво се е случило, каза, че ситуацията била извадена от контекст и майка просто си е втълпила разни неща. Не виждам смисъл да не му вярвам, все пак той никога и за нищо не ме е лъгал и не виждам смисъл да не му повярвам. В добри отношения съм и с него, но нещо отвътре ме гризе и ми подсказа, че скоро ще има развод.

Това НЕ трябва да става, точно за това и пиша тук. Трябва ми ваш съвет с опит от подобен случай. Трябва ли да се намесят и да се опитам да оправя положението или просто да ги оставя те да се оправят евентуално?

Коментари

1.   Ти с какво би могъл да се намесиш? В момента разсъждавам като родител, защото имам дете, макар и доста малко в момента. Но ако си представя, че с мъжа ми си изневеряваме, не знам детето какво би могло да направи. Познавам такива семейства, в които е замесен и трети човек и така си карат с години. Защото целта им не е развод. Свикнали са си заедно, не са лоши хора... просто връзката им е охладняла и имат нужда, от някаква близост, с друг човек. Но не с целта, да си разбият семейството. Все пак, зависи от случая.

Пробвай да поговориш и с майка си. Съветвам те, да не избързваш, с импулсивни действия. Все пак, те двамата си знаят, за какво става въпрос, а ти вместо да направиш добро, може да усложниш ситуацията.

2.   Виж най добре остави те да се оправят ти си вече на 17 почти си пълнолетен още 1 година изтрай и се изнеси

3.   Винаги има две страни, само това ще ти кажа.
И друго, гледай си ученето, работата, своя живот. Ако не ти харесват описаните неща по-горе, не ги повтаряй. Но никога не знаеш какво може да ти се случи :)

4.   Заглавието ти е подвеждащо. Ти не знаеш, дали баща ти изневерява. Чул си версията на тъщата, а отношенията зет - майка на жената, са прословути и пропити с хилядолетна ненавист.
Отделно, чатът, който майка ти е видяла, може действително да е бил съвсем невинен. Така става с шпионите. Виждат късче информация и си досъчиняват останалото. В крайна сметка може да се окаже, че майка ти използва ситуацията, като предтекст. Говори с баща си, щом темата те притеснява, но не вземай страна.

Дядо Торбалан

5.   Ти не можеш да направиш нищо, най-много съвсем да объркаш нещата, ако наистина кажеш нещо без да си сигурен, че е точно така.
За това остави ги да си се оправят, зрели хора са и ако решат знаят как да оправят нещата. Да, разводът е гаден, ама помисли си, баща ви и тъй и тъй си е в Германия, т. е. не живее с вас, така че нещата няма да се променят чак толкова много.
А и пак ти казвам, имаш по-важни неща да правиш сега, да учиш, да се развиваш, да си добър пример за сестра си... защото ако се стигне до развод, тя ще има нужда от опора и подкрепа.

6.   И да се разведат, това не е твоя работа. Те не живеят заедно от години, няма нищо странно.

7.   Гледай си уроците и не се бъркай където не ти е работа!

8.   Не е твоя работа да се месиш, само ги подкрепяй и двамата. Има кризи в брака, ще се разберат помежду си

9.   Ето затова много бракове са толкова зле. Защото знаете всичко и си мълчите. Просто трябва да разберете, че има и хора които не са един за друг. Мълчанието и лъжите не са спасение на брака, а една голяма илюзия. Я замислете се изневеряващите, защо се прибирате в къщи при мъжа/жена си като до преди това сте били с друг. Какво търсите там? Не е ли малко нагло?