Споделена история от Семейство

Как ще свикна с новия си дом?
Привет,
Скъпи читатели имам нужда от съвет... Наскоро се преместих в Пловдив и ми е трудно да свикна, защото все още така да се каже се нагаждам към атмосферата тук. От малко градче съм и ми се наложи да се преместя, защото получих добро предложение за работа. Знам, че след време ще бъде по-лесно, когато открия приятели и тн, но все пак искам да се обърна към хора за съвет как да преодолея трудността на началото.

Коментари

1.   Почни да ходиш на събитиятя в града. Поне тук е пълно с фестивали,особено лятото. На 23 например ще има средновековен фест, всяка неделя има "Хора за хората,, ,пък и в Капана е винаги пълно. Повечето от хората са много мили и отзивчиви така ,че просто си "бичи айляка,,

2.   Всеки по различен ред ги кара нещата.
Но за мен например най-важен ми е домът. Трябва да ми е уютно, да ми е хубаво, чистичко и спретнато. Като се нанесох в квартирата хич не ми беше нито уютно, нито дори хотелско. Даже и като на село не беше. Едно чуждо такова, сякаш съм в затвор ми се струваше. Пък си спретнах квартирката - едно скромно ремонтче, малко разкрасителни процедури по стените, пък някое интересно мебелче, аксесоарчета. Грейна!
Но пък какво е един дом без домашен любимец? Пък приютих си коте, та се разправях с хазяите - ама като видяха какъв шик цари в дома им, оставиха ме на мира. Намерих си и куче. Това така завладя някакво време от живота ми. Докато се оправя с "добитъка" се сприятелих с някакви колеги. Започнах да излизам с тях.
Ама то като излизаш с тях, запознаваш се и с други хора. Покрай кучето също се запознах с някакви хора. А и ветеринарите редовно се отбиват на гости като свършат работа, че съм им на крачка разстояние.
И така, животът се нареди.

Брат ми пък е хипер социален човек, човек на изкуството - не може той така като мен година да кара без социални контакти. Той като отиде в друг град пък ходеше и се запознаваше с всеки възможен човек. Магазинерите в денонощния до него, продавачката на пазара, сервитьорката в близкото бистро, цветаря на ъгъла, музиканта в метрото... Раздаде се. Докато стъпи в София сякаш веднага се запозна с някакви хора. С някои дружат още, с други, разбира се, е било временно познанство. Ако не си срамежлива и интровертна като мен - просто прояви желание да комуникираш с хората. Много от тези в големите градове не са свикнали, но все пак се радват като някой просто ей така без нищо материално да му трябва иска да си побъбри с тях.

А ако си интроверт, но домът не ти е най-важното, не искаш да го пълниш с животни и нямаш никакво намерение да губиш една година социален живот - посещавай културни мероприятия. Дори едно просто кино, театър, изложба, представяне на книга, фестивали. Излизай често навън, не слушай музика и не си гледай телефона. Поне с някой мъж ще се запознаеш и ще се навържат нещата.

3.   Била съм в подобно положение. Като се обърна назад, виждам, че съм компенсирала с ядене (докарах се до затлъстяване). Затова мога да ти кажа, какво да НЕ правиш: не се отдавай на безразборно ядене, особено на сладко. Ако не ти понесе Пловдив в рамките на осем месеца - връщай се, където ти е било по-добре. Една промяна иска около шест месеца, за да се прецени дали е за добро или не. Сложих още два, защото все пак не при всеки е еднакво дълго, за да си по-сигурна в усещането си. Дай му шанс на Пловдив, но ако не става, не се мъчи.