Споделена история от Семейство

За бебе
Здарвейте,
пиша за съвет от по-опитните хора. С партньора ми от извество време не използваме предпазни средства и смятаме, че вече ни е време да имаме дете. Но на моменти си мисля, дали наистина съм готова и дали го искам? Просто не знам?
Как разбира човек, че е готов? Какво си мисли, страхува ли се?
Може би никога няма да се почувствам напълно готова и ще го отлагам?
На 26 години съм, партньорът ми е на 28, заедно сме от 4 години, отношенията ни са хармонични.
Благодаря предварително

Коментари

1.   Аз реших, че искам дете и вече имам родих на 26. Не съм се чудила, просто човек се чуди какво ще бъде след това.

2.   Страх и съмнения винаги ще има. Аз исках дете, но толкова ме беше страх, че отлагах постоянно. И така докато не забременях случайно и тогава умрях от притеснение, дали ще се справя, сигурно е трудно, ще боли ли, ще е здраво ли, ще мога ли да гл отгледам, да го родя... Е в крайна сметка родих го, отгледах го. Разчитам на инстинкта си, много е силен и точно ми подсказва какво да правя. Всичко е много елементарно, правили сме го в течение на холяди години. Това е най естественото нещо и организма сам си знае какво да прави, а после ти казва на теб какво да правиш.

3.   Страх винаги ще има, винаги ще го има това гадничко гласче в главата ти, което ще те кара да се съмняваш в себе си и да се чудиш дали ще се справиш, за това просто давай смело. Като забременееш, искаш или не ще си преодолееш страховете и ще се научиш да си страхотна майка. Забележи пиша страхотна, а не перфектна, защото няма такова нещо като "перфектен" родител, всеки прави грешки, важното е, крайният резултат да е добър и да имаш едно щастливо и здраво дете. А иначе от сега се подготви, че ще грешиш, ще се плашиш, няма да знаеш как да постъпиш... обаче като се роди бебето всичките ти страхове ще отидат на заден план. За това не го мисли много, като го гушнеш за първи път, ще знаеш че това е твоето бебе и ще направиш и невъзможното всичко да е ок.