Споделена история от Семейство

Жена ми не иска да си осиновим дете
Здравейте,

Ние сме младо семейство, женени сме от 3 години и имаме едно дете. Аз цял живот съм искал да си осиновя дете, защото искам да дам шанс на едно изоставено дете да расте в семейство, което ще го обича безусловно.
Никога не бях споделял това с жена ми до преди няколко седмици. Нашето момче е вече на 1 година. Когато и споделих това, заедно с причините, тя ми отговори, че това е много благородно и добродушно, но не мисли, че ще може да приеме чуждо дете, което не е износила и не е родила. Каза дори, че винаги ще има някакво дори и малко разделение между биологичното и осиновеното. С една дума, отказа.

Сега не знам какво да правя. Скоро пак ще се опитам да говоря с нея.
Вие как бихте постъпили като майка/баща в този случай ?

Коментари

1.   Ами жената си е казала искрено, какво искаш още...

2.   Сгрешил си, че не си го споделил по-рано. Тя има право, да откаже. Все пак, голяма част за грижата за това дете ще зависи от нея. А ако тя не го желае, няма да е добре нито за вашите отношения, нито за детето. То вече е отхвърлено веднъж, последното което му трябва е да се окаже отново нежелано. Може да се опиташ да й предадеш твоето желание и да я накараш и тя да го иска, но ако не стане, може би е по-добре да се откажеш. Все пак, не си го споделил навреме и сега не е честно, да я поставяш в такава ситуация.

3.   Развеждай се

4.   "Вие как бихте постъпили като майка/баща в този случай"

Ще послушам жена си и темата приключва. В случая не става дума за дребен каприз, за който да тропнеш с крак като мъж и да се наложиш. Въпросът е много сериозен, за подобно нещо трябва и двамата да сте 1000% сигурни, че го искате. Ако въпреки всичко настояваш, това неимоверно ще ви развали семейството в даден момент, ще се отрази и на сегашното ви дете негативно.
Да, светът е несправедлив. Радвай се на семейството си, направете си още 1-2 ваши си деца и бъдете щастливи.

5.   За твое съжаление смятам, че е безсмислено да настояваш. Ясно е, че трябва да го искат и двамата.
При хора, които имат родно дете това е решение на много зрели и силни личности, които са над дребните чувства или поне такива, които имат желание да ги победят в себе си. Както се вижда тя дори няма желание да се опитва.
Как ще се отрази това на брака ви, дори и да постигнеш своето желание?
Все пак, ако преди да се откажеш, решиш да опиташ всичко, моят съвет е да се консултирате заедно с подходящ психолог. Ако има нещо, което би променило ситуацията, е това.

6.   Сори, но жена ти е проявила егоизъм
Явно сърцето ти е по-голямо от нейното, респект за което.
М33

7.   Да ти кажа честно, радвай се че ти е казала истината в очите.Защото е по-добре така, отколкото да те замота и след 10 години да видите за какво иде реч и стане раздор в семейството.

8.   Ти за естествен отбор не си ли чувал?
Деца ще осиновява... Пази своите гени, не чуждите. Твоите никой няма да пази!
Осиновяват тези, като Мадона, дето други им ги гледат, а те само плащат. Най-вече за да си направят реклама на благотворителността...

Ами това дете, дето осиновиш, се окаже с гени на престъпник?
То със своите човек не винаги има късмет да излезе нещо от тях, ти на чуждото и неисвестното ще се хвърляш. Луд човек!
Романтиката е едни, а животът и реалността - съвсем друго нещо.
Шансът да се нахендриш, и то много здраво е 99%.

9.   И аз съм като теб, винаги съм искала да осиновя детенце. Знаеш ли, учудваш ме защото по принцип мъжете са тези които не могат да гледат чужди деца. Евала! Иначе по темата... знаеш, няма как само с твоето желание да осиновите детенце, ако то не се чувства обичано еднакво от двамата родители и бива делено с другото дете ще му е тежко цял живот.

10.   Никога не бих осиновила чуждо дете. В момента за осиновяване се предлагат основно циганчета. А и твърдо съм убедена, че произходът има огромно значение, независимо от възпитанието.

11.   просто приеми решението й по въпроса, той е от тези, по които трябва и двамата да са на едно мнение. не всеки би приел чуждо дете и това съвсем не го прави лош, безчувствен и егоист. а и жена ти като майка ще полага доста повече грижи от теб. още повече в случая вие имате едно дете, явно можете да имате и още. детето изисква много време, нерви, усилия, пари. твоето е още малко, но с времето не става по-лесно, просто по-различно.
при всяко положение аз бих предпочела да родя още едно дете, отколкото да осиновя чуждо. съжалявам, това е моето мнение и не бих го променила. ако не можех да имам деца, не знам, тогава може би бих осиновила. за щастие не ми се е налагало да вземам такова решение и няма да ми се наложи
така че ако жена ти е категорична, приеми решението й и след време си родете още едно, а може би и 2 деца

12.   Браво бе, искал бил да осиновява, ами кой ще го пере, глади и ще търчи и след него, то така лесно, прибираш се вкъщи и хооп жена ти ти гледа детето, подредено ти е, сготвено ти е, изпрано ти е. Ай само за месец се сменете и да видиш за кво иди реч. Детето си иска съвсем битови нужди. Да не говорим, че децата, и се разболяват и търчане искат и т. н. Мнооого благородно да връчиш на жена си още едно дете! Да не може съвсем да мигне от умора. Мнооого благородно. Ай гледай ти дете на 1 година или бебе да те видим, дето иска нон стоп почти 24 часа внимание. Значи си правиш сметката как ще натовариш жена си с още грижи и отговорности? И даже се чудиш, че не примира от радост? Ми отделяй се и ТИ се грижи за дете, да те видим тогава.

13.   Трябвало е да споменеш за това си желание на жена ти преди да се обвържеш с нея толкова сериозно. Ако беше го направил сега щеше да имаш шанс да си с някоя, която мисли като теб.

14.   На твое място щях да прекратя темата и да спра да упорствам. Дори жена ти да се съгласи, тя има своите доводи и ти не можеш да ги пренебрегнеш. Ще осигуриш на детенцето покрив, топла храна и дрешки, но щом жена ти не го иска, детето ще го усеща и няма да се чувства на място в твоя дом. Не всички хора са способни да гушнат чуждо дете и да го обикнат като свое. Притесненията ѝ са логични и са силен аргумент. Не говорим за приютяване на кученце, а за осиновяване на човешко същество. Тук няма място за насилване, упорстване и налагане на мнението. Естествено, поздравявам те за голямото сърце, мислиш като зрял човек и е благородно, че искаш да помогнеш, но не можеш да вземеш дете без желанието на жена ти. Но пък винаги можеш да помагаш в домове или да даряваш дрешки и принадлежности.

15.   "Синът ни е ВЕЧЕ на една година..." Не авторе, синът Ви е ЕДВА на една година. Пришпорваш нещата. Семейства с биологични деца осиновяват, но след като са пораснали техните. Има изключения, разбира се, но са малко. Да, желанието ти е благородно, но както номер 2 вече ти каза е трябвало да го споделиш с жена си по-рано. Според мен - преди да сте създали семейство още. А и съпругата ти сигурно има мечти, нали така? Ами, ако тя желае да роди 3, 4, 5 деца?

16.   Ти знаеш ли колко човека чакат да осиновят? Не можеш просто да осиновиш така при условие, че можете да имате собствени деца. Освен това ако искаш да помогнеш не е нужно да осиновяваш, но винаги можеш да помогнеш. Потърси в нета такива групи, можеш да помогнеш особено на тези, които са по-големи да имат подкрепа и насоки за дом и работа. Не просто да купиш и дадеш нещо.

17.   Похвално е, че имаш желание да дадеш по - добър живот на изоставено дете, обаче на този етап приеми, че няма как да стане. Решенията в едно семейство трябва да се обмислят внимателно и да се взимат заедно. Ако вземеш еднолично решение и осиновиш дете зад гърба на жена ще го обречеш на страдание за втори път, първо защото вече е било изоставено от биологичните родители и второ, защото винаги ще се чувства нежелано от някои членове на семейството. Другият проблем, е че повечето деца в домовете за сираци за предимно от ромски произход , което прави процедурата по осиновяване много бавна и тромава хората, понякога чакат с години да получат дете тъй като никой не иска да приеме ромче в дома си. Сигурно си гледал историята на Микеле Коради наш ром осиновен от италианско семейство? Осиновителите му са гледали да направят човек от него, да го възпитат, добре осигурили са му добър живот, а той накрая им се отплати като им заби нож в гърба и се върна у нас да дири биологичното си "семейство", които за 20 години въобще не са се поинтересували от него. В някои държави по света като например Щатите и Канада има доста двойки, които осиновяват дечица от други държави като Индия, Китай, Виетнам дори да имат собствени, но там стандартът на живот е друг както и мисленето на хората тук както можеш да видиш от горните коментари повечето проявяват типичното ограничено Бай Ганьовско мислене. Края на миналата година у нас имаше репортаж за българка осиновила момиченце от Виетнам след като има и собствена дъщеря и веднага в социалните мрежи последваха гнусни коментари защо не е осиновила дете у нас и защо въобще е осиновила след като има свое.

18.   Авторе, според мен вече няма смисъл да повдигаш въпроса. Очевидно съпругата ти не е съгласна, и няма начин да я убедиш. Най-много до си развалиш отношенията с нея, а просто не си струва. Това е сериозно решение, трябвало е да го обсъждате преди брака, сега вече е късно. Не можеш да искаш това от жена ти.

19.   Нямам съвет, но поне да ти кажа, че не си сам с историята и проблема си. Също сме с едно дете и аз винаги съм искала. Мъжът ми уж преди сватбата и той искаше, после каза: "Хайде първо биологично дете от нас", сега не дава и дума да се обели. Аз вече съм на 41 и не искам да рискувам да бременея повече. А имам още много недадена любов. Просто не знам къде да я канализирам... Иска ми се точно като на теб, да дам шанс на едно дете поне да не свърши на улицата. Ние дори и роднини нямаме особено много с мъжа ми. Детето ще е само един ден, другото, неосиновеното, и то... Не знам по какъв начин мислят твоята жена и моя мъж, защо не виждат хубавото в цялата работа.

20.   Много благородно от твоя страна, че искаш да осиновиш дете, ама просто избрал много грешен момент да говориш с жена си за това. Имате дете на 1 годинка, жена ти сигурно е полудяла от умора и от грижи за бебето, а ти какво правиш? Предлагаш и да и се увеличат задълженията двойно? Да не говорим, че ако осиновите дете на повече години съвсем няма да има гаранция как ще се държи с вашето собствено и от това могат да произлязат страхотни проблеми. Изчакай малко детето ви да поотрасне, да стане по-самостоятелно и тогава спомени пак пред жена си за тази твоя мечта. А не сега, "Скъпа, знам, че до скоро едвам намираше време да се наспиш, но няма ли да е супер да го направиш отново! " Е, всяка нормална жена в такъв момент ще и иде да те замери с нещо тежко, особено ако основните грижи за детето се падат на нея. За това помисли малко разумно и сам виж дали не си сбъркал момента. Те повечето жени второ свое дете не биха родили толкова скоро, ти за осиновяване говориш. Имай търпение, като стане детето на 10-на години, можеш да и подметнеш, че ще е супер да си имате пак бебе, ама не е задължително да го ражда...
И бъди благодарен, че жена ти е реагирала толкова спокойно, а не те е нарекла направо откачен.

21.   Коментари 8 и 10 нямам думи какви хора и що за начин на мислене имат. Да осиновиш дете е изключително благодарна постъпка.